Kadınlar saç rengi hakkında çok sık araştırma yaparak trend olan saç renklerini takip eder. Özellikle ünlülerin sık tercih ettiği saç modelleri ve saç renkleri kadınlara ilham olmaktadır. Saç renklerine baktığımızda altın kahve saç rengi de son yıllarda sıklıkla tercih edilen genel bir boya olarak düşünüldüğü gibi balyaj ve röfle olarak da kullanıldığı için altın kahve saç rengi ve modellerini çok sık görmekteyiz.. Özellikle ten rengine uygun olarak yapıldığında kadınları seksi ve göz alıcı gösterecektir.

Kahverengi saç renkleri kendi içerisinde de çeşitler barındırdığı için istenilen renk kesin olarak belirlenmeli ve kuaförden yardım alınmalıdır. Evde kişi kendi boyayacak ise saç boya markalarının renk tonlarını araştırmalı ve ona uygun olarak saçlarını boyamalıdır. İlk kez saçlarını boyayacak olanlar mutlaka kuaförde yaptırmaları gerekir çünkü evde kişi kendi boyadığında boya her yere eşit şekilde nüfus etmeyebilir. Bunu önlemek içinse hızlı ve eşit miktarda boyayı bekletmek gerekir.

Saç boyatmaya karar verme aşaması oldukça önemlidir. Kişi geniş bir araştırma yapmalı ve kendi ten rengini doğru olarak bilmeli buna uygun olarak saç rengini değiştirmelidir. Altın kahve saç renginin sıklıkla kullanımı ünlüler tarafından yayılmış ve trend haline gelmiştir. Peki, altın kahve saç rengi kimlere yakışır? Bu sorunun cevabı oldukça basit aslında altın kahve saç renginin içerisinde açık kahvelik sarıya yakınlık olduğu için esmerler, buğday tenliler ve beyaz tenliler rahatlıkla kullanabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken beyaz tenliler altın kahve saç rengi tercih edecekse makyaj ile tamamlamalıdır. Aksi halde kişiyi soluk şekilde gösterebilir. Ayrıca altın kahve saç rengini kullanmak isteyen sarışınlar ve kahverengi saçlara sahip olanlar bir boyamada altın kahve saç rengini kolaylıkla elde edebilir.

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarını kahve tonlarına boyatmak isteyen kadınlar öncelikle saç renginden iki ton açık saç rengini tercih etmeli ve kademe kademe saçlarını açmalıdır. Böylece birden değişiklik yapmak yerine gözler alışarak saçların rengi bulunur. Ayrıca evde kişi saçlarını kendi boyayarak altın kahve saç rengini elde edebilir. Peki, altın kahve saç rengi nasıl elde edilir?
1. Öncelikle kişi kendine uygun olan saç boyasını temin etmeli ve saç uzunluğuna göre saç boyasını almalıdır. Uzun saçlarda boya miktarı yetmeyebilir ve eşit dağılmayabilir. Bu da saç renginde farklılık oluşturarak hoş olmayan görüntüye neden olabilir.
2. Saçlar boyaya öncesinden hazır hale getirilmeli ve saçlar tutam olarak bölümlere ayrılmalıdır.
3. Oksidanın vücuda zarar vermemesi için eldiven mutlaka takılmalı ve karışımı saç tutamlarının diplerinden başlayarak uygulanmalıdır.
4. Tüm saçlara dipten başlayarak uçlara kadar tüm boya eşit şekilde sürülmeli ve en sonunda boya ile saçların diplerine masaj yapılmalıdır.
5. Saçlarda boya bir saat bekletildikten sonra yıkanmalıdır.