Ayak bileklerinin hemen altında biten ve dışarıdan belli olmayan çoraplara babet çorap adı verilir. Babet çorapların üst kısımları oyukludur ve bu şekilde ayakkabı ile mükemmel uyum sağlarlar. Bileğin hemen altında son bulan çorap çorabın ayakkabı hizasının üstünde olmasını sevmeyenler için ideal bir çorap tasarımıdır. Özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilen babet çoraplar, ayaklarda ayakkabıdan kaynaklı tahriş ve rahatsızlık hissi oluşmasının önüne geçer. Bu çoraplar çoğunlukla spor ayakkabılar ile giyiliyor olsalar da daha klasik modeller ile de kullanılabilecek babet çoraplar da bulunur. Böylece kullanılan ayakkabı nasıl olursa olsun ona uygun bir babet çorap seçebilirsiniz. Ayrıca babet çoraplar yazlık ayakkabılar ile de kullanılabilirler.

Ayak İle Uyum Sağlayan Babet Çorap Modelleri

Babet çoraplar elastik yapılarından dolayı ayak ile uyum sağlarlar ve ayakkabı içerisinde toplanma sorunu yaratmazlar. Spor yaparken çorapların ayakla aynı sistemde hareket etmesi ayakların konforu için de önemlidir. Ayakkabıların çorapsız giyilmesi aşırı terleme ve sonucunda da bakterilerden kaynaklı ayak sorunlarına yol açar. Ancak çorabın ayakkabının dışına çıkması da hoş bir görüntü oluşturmaz. Babet çoraplar ile bu rahatlığa ve güzel bir görünüme kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayaklarınızda hijyeni de bu çoraplar sayesinde sağlayabilirsiniz. Ayaklarınızda uzun vadede çözülmeyecek sorunların önüne de geçmiş olursunuz.

Babet Çorap Renk Ve Desen Seçenekleri

Çorapların üzerinde farklı desenler bulunur. Bu desenlere göre çorap seçiminizi yapabilirsiniz. Birbirinden ilginç renkler ve farklı desenler ile çoraplarınızı dilerseniz kıyafetlerinize uydurabilir dilerseniz de sevdiğiniz renklere göre kullanabilirsiniz. Dilerseniz çorap rengini ayakkabı rengi ile aynı tonlarda seçebilirsiniz. Bu sayede çoraplar dışarıdan daha az fark edilir hale gelirler. Siyah, beyaz, ten rengi, mavi, kırmızı, yeşil, sarı gibi düz renklerde üretilen babet çoraplarda renk konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Bu çorapların erkek ve kadınlar için üretilenlerinin üzerinde farklı desenler bulunur. Erkek modellerinde klasik erkek çorabı desenli olanlarını da bulmak mümkündür. Babet çoraplar ile şıklığınıza gölge düşürmeden bütün bir yazı geçirebilir, elastik dokuları ile de çorabın ayağınızı sarmasının keyfini çıkartabilirsiniz. Şortların, eteklerin ve kısa kıyafetlerin altında bu çoraplar şahane duracaktır.

En Çok Tercih Edilen Babet Çorap Modelleri ve Fiyatları


En uygun babet çorap fiyatları, modelleri ve markaları burada!

Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Mite Love 1  9 TL
Kategoriler