Balenli sütyenler, göğüsü tam saran, iyi bir destek ve toparlama özelliği sağlayan devrim niteliğinde bir sütyen tasarımı olarak tanıtıldı. Ancak, icadından bu yana birçok tartışma, karmaşa, tereddüt ve korku ortaya çıkardı. Pek çok kadın balenli sütyen takmanın herhangi bir yan etkisinin olmadığını düşünüyor olsa da, birçoğu hala daha titiz ve onları daha sık giymekten korkuyor. Gündelik kullanımına dayanarak, doğru göğüs şekli ve göğüs sağlığı üzerindeki etkileri ile yapılan balenli bir sütyenin artıları ve eksileri ile tartışmayı bir kez ve herkes için sonlandıralım.

ARTILARI

1. Göğüslere ek destek vermek için mükemmel.

2. Silueti geliştirmek ve toparlayıcı olmadan göğüsü en doğal şekilde kaldırma keyfini çıkarmak için harika.

3. Çok fazla çeşidi bulunmaktadır ve kolaylıkla zevkinize uygun seçimi yapma imkanı sunar.

4. Neredeyse her tür batılı ve etnik kıyafetlerle uyumludur.

5. Kaliteli bir balenli sütyen, çok uzun süre dayanır.

EKSİLERİ

1. Uzun süre sıkı bir balenli sütyen giymek kaburgalarınıza zarar verebilir ve bu da sizin kolayca yormanıza neden olabilir.

2. Düşük kaliteli balenli sütyenlerin kısa kullanım süresinde bozulmaya, eskimeye ve tellerinin batmaya başlaması daha olasıdır.

3. Geniş göğüsleri olan kadınlar için, balenli sütyenlerin orta paneli de geniş olmadığı sürece akıllıca bir seçim değildir.

4. Geleneksel olmayan balenli sütyen modellerinin seçilmesi durumunda rahatsız edici sorunlara neden olabilir.

Sürekli meme kanseri ile ilişkili olmasına rağmen, balenli sütyenler aslında bilimsel çalışmalara göre böyle bir sağlık riski taşımamaktadır. Sadece bedeninizi uygun sütyeni dikkatlice seçin ve meme şekline sadık kaldığınızdan emin olun.

Benzer Makale 1: Balensiz Sütyen Ne Demek?

Benzer Makale 2: Balenli Sütyen mi Balensiz Sütyen mi?