Balen, bazı sütyenlerin altına iç kısma yerleştirilen, göğüsleri daha dik göstermeye yarayan bir çubuktur. Demirden ya da plastikten üretilen bu çubuk yay biçimindedir. Çubuk genelde beyaz renkte üretilir.

Balenli Sütyen Giymenin Avantajları

Demir malzemeden üretilen balen çubukları sütyeni daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Balenli sütyen modelleri göğsü destekler ve böylelikle omuza fazla yük binmez. Balenli sütyenler büyük göğüslü bayanlar için oldukça kullanışlıdır. Göğüsleri toparlayarak kıyafetlerin daha düzgün durmasını sağlar. Küçük göğüslü bayanların göğüslerini büyük göstermeye yarar. Göğüsleri yukarı kaldırdığı için göğüsleriniz daha büyük gözükecektir.

Balenli Sütyen Modelleri

Bu sütyen modellerinde farklı model çeşitleri vardır. Modellerden bazıları;

  • Düz sade balenli sütyen modeli
  • Kenarlarından tüllü balenli sütyen
  • Göğüs bölgesi ponponlu balenli sütyen modeli
  • Dantelli Balenli sütyen
  • Askısız balenli sütyen modeli
  • Boyundan bağlamalı sütyen

Balenli Sütyen Modeli Renkleri

Sütyen, kişiye özel bir iç giyim ürünüdür. Modeli de rengi de tamamen kişinin zevkine yöneliktir. Yani giyeceğiniz sütyenin rengini siz kendiniz belirlersiniz ancak yine de sık tercih edilen renk tonları bulunmaktadır. Siyah, beyaz, gri, mor ve toz pembe en çok tercih edilen renkler arasındadır. Balenli sütyen kalitesini anlamanız için sütyeni bir süre kullanmanız gerekir. Balenli sütyeni satın alıp bir süre kullandıktan sonra yay çubuklar çıkmıyorsa aldığınız sütyen kalitelidir. Eğer bir zaman sonra çubuklar çıkmaya başlıyorsa aldığınız sütyen kalitesizdir. Kaliteli bir sütyenin çubukları çıkmaz, dantelleri sökülmez, yıkandığında çekme ve bozulma yapmaz.

Balenli Sütyen Bedenleri

Sütyen bedenleri 75, 80, 85, 90, 95, 100, 120 şeklinde ilerlemektedir. Balenli sütyen almaya karar verdiğiniz zaman bir beden küçük almanız sizin için daha iyi olur. Balenli sütyenlerde bulunan çubuklar göğüsleri yukarı kaldırdığı için bir beden küçük aldığınızda sütyen göğsünüzü tamamen kaplar. Almış olduğunuz balenli sütyen takımının kalitesi, modeli ve markası fiyatlar arasında değişiklik gösterir. İyi markalar kaliteli ürün sattığı için fiyatlar doğal olarak artış gösterir. Ancak her zaman iyi markaları tercih etmeniz öneriliyor.

En Çok Tercih Edilen Balenli Sütyen Takımı Modelleri ve Fiyatları


En uygun balenli sütyen takımı fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En düşük fiyat 65 TL – En yüksek fiyat 145 TL
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Nbb 10 93 TL – 67 TL
Anıl 8 119 TL – 145 TL
Kategoriler