Balen, sütyenlerin alt tarafında iç kısma yerleştirilmiş yay biçimindeki çubuklara verilen isimdir. Balen çubukları demirden ya da sert plastikten üretilir. Balenler sütyeni alt taraftan destekleyerek göğüslerin daha büyük görünmesini sağlar. Özellikle küçük göğüslü bayanlar için çok ideal bir üründür. Normalde giydiğiniz bedenin bir beden küçüğünü alarak göğüslerinizi daha dik ve dolgun gösterebilirsiniz.

Balenli Sütyen Modelleri

Balenli sütyen modelleri de diğer sütyenler gibi model seçeneklerine sahip olan sütyenlerdir. Bunlar arasında en çok kullanılan modeller;

  • Dantelli balenli sutyen modelleri
  • Altı düz üstü tül balenli sutyen modelleri
  • Boyundan bağlamalı balenli sutyen modelleri
  • Askısız balenli sutyen modelleri
  • Çift renkli balenli sutyen modelleri

Daha pek çok modeli mevcuttur. Yukarıda saydığımız modeller en çok tercih ediliyor ancak sizler kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Her bayanın zevki ve vücut yapısı farklıdır. Bu nedenle kendinizi kimseyle kıyaslamayın. Her bayan özeldir, renkler ve zevkler de bayana özeldir.

Balenli Sutyen Renkleri

Sutyen modellerinde sayısız renk yönü bulunmaktadır. Yine de balenli sutyen modellerinde çok şık tercih edilen bazı renkler vardır; beyaz, siyah, gri, mor ve vişne çürüğü renk tonlarıdır. Sizler ne di zevkinize göre kendinize bir sutyen rengi belirleyebilirsiniz. Sutyen rengi belirlerken ten renginiz, sütyeni kullanacağınız elbise modeli ve rengi önemli etkenler arasındadır.

Balenli Sutyen Kalitesi

Ürün kalitesini anlamak için bir süre o sütyeni kullanmanız gerekir. Kaliteli bir ürün kullanıldıktan sonra yanlardan çıkıntı yağmaz ve yayları hiçbir şekilde çıkmaz. Yıkandıktan sonra boyası akmaz, dikişleri sökülmez ve ciltte kaşıntı yapmaz.

Balenli Sutyen Bedenleri

Her sutyende olduğu gibi balenli sutyenlerde de bedenler standarttır. Ancak balenli sutyen satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta; normalde 85 beden sutyen takıyorsanız balenli sutyen almanızda var. Böylece sütyen göğüslerinizi iyice satacaktır. Alacağınız balenli sütyen markası, kalitesi,  modeli ve fiyatları etkiler. Almış olduğunuz sutyen ne kadar kaliteli ve bilindik bir mağazaya aitse fiyat artış gösterir. Ya da dantelli balenli sutyen düz model sütyenlere oranla daha pahalıdır.

En Çok Tercih Edilen Balenli Sutyen Modelleri ve Fiyatları


En uygun balenli sütyen fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En düşük fiyat 53 TL – En yüksek fiyat 199 TL
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Nbb 7 53 TL – 70 TL
Anıl 32 103 TL – 58 TL
New Night 1 199 TL
X-Lady 3 55 TL – 70 TL
Kategoriler