Balen, sutyenin alt tarafında iç kısma yerleştirilen yay şeklindeki çubuğa verilen isimdir. Balen, sütyeni alttan destekleyerek göğüslerin daha dik ve büyük görünmesini sağlar. Eğer balen çubukları varsa sutyen ‘balenli sütyen’, balen çubukları yoksa ‘balensiz sütyen’ olarak adlandırılır. Balensiz sutyen büyük göğüslü bayanlar için çok ideal bir sutyen türüdür. Alttan göğüsleri desteklemediği için göğüsleri olduğu gibi gösterir.

Balensiz Sutyen Modelleri

Bu ürünlerin model çeşitleri arasında bulunanlar;

  • Emziren annelere özel balensiz sutyen modelleri
  • Babydoll balensiz sutyen modelleri
  • Büstiyer balensiz sutyen modelleri
  • Dantelli balensiz sutyen modelleri
  • Nokta desenli balensiz sutyen modelleri
  • Askısız balensiz sutyen modelleri

Daha pek çok balensiz sütyen modelleri mevcuttur. En çok tercih edilen balensiz sutyen modelleri yukarıda verildiği gibidir. Sizler kendinize yakışacağını düşündüğünüz balensiz sutyen modellerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Balensiz Sütyen Renkleri

Balensiz sütyen modelleri arasında en çok tercih edilen renk tonları; beyaz, siyah, gri, toz pembe ve mor olarak sıralanabilir. Özellikle dantelli balensiz sutyen modellerinde siyah ve kırmızı renk tonları çok sık tercih edilir. Sizler balensiz sutyen alacaksanız kıyafetlerinize uyumlu ve cildinize en çok yakışacağını düşündüğünüz balensiz sutyen renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Balensiz Sutyen Bedenleri

Bedenleri diğer sutyen modelleri ile aynıdır. Yani, göğüs ölçünüzü doğru bir şekilde ölçerek balensiz sutyen alışverişine çıkmalısınız. Ürünler farklı sütyen numaralarında satışa sunuluyor. Bu sutyen numaralarından hangisi sizin göğsünüze uygunsa o numaradan balensiz sutyen almalısınız.

Balensiz Sutyen Kalitesi

Balensiz sutyen almaya karar verdiniz ve herhangi bit mağazaya girdiniz. Askıda bir balensiz sutyen gördünüz. O sütyeni gördüğünüz an kaliteli olup olmadığına karar veremezsiniz. Balensiz sutyen modellerinin kaliteli olup olmadığını anlamak için alıp bir süre kullanmanız ve yıkamanız gerekir. Almış olduğunuz balensiz sutyen cildinizde kaşıntı yapıyorsa, teninize boyası geçmiyorsa, yıkadıktan donra dikişleri atmıyorsa, rengi solmadıysa ve kumaşı zarar görmediyse aldığınız sütyen kalitelidir. Balensiz sütyeni alacağınız mağaza, marka ve model belirler. Eğer sizde kaliteli olsun da ne kadar olursa olsun diyorsanız zevkinizden asla taviz vermemelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Balensiz Sütyen Modelleri ve Fiyatları

En uygun balensiz sütyen fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En düşük fiyat 22 TL – En yüksek fiyat 100 TL
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Moonlight 3 57 TL – 78 TL
Anıl 6 68 TL – 91 TL
Anıt 1 22 TL
Kategoriler