Kadınlar için özel olarak üretilen çoraplar, onların farklı zevk ve tarzlarına hitap edebilmesi için özel olarak tasarlandı. Her kadının tarzı ve beğenileri farklı olduğundan dolayı geniş model ve renk seçenekleri sunularak herkesin kendi tarzına göre çorap modellerinden dilediğini seçmesi arzulandı.

Uzun Bayan Çorap Çeşitleri

Uzun kadın çorapları çoğunlukla külotlu çorap ya da dizüstü çoraplardır. Bu çoraplar genellikle pantolon ya da eteklerin altına giyilen, kışın soğuktan korurken yaz mevsiminde de bacakların çıplak bir görünüm sergileyerek boş kalmasına engel oluyor. Kış mevsiminde daha kalın ve sıkı ilmeklere sahip çoraplar kişiyi sıcak tutması için tercih ediliyor. Yaz mevsiminde de birçok modelde tasarlanmış olan dizüstü çoraplar sayesinde bacaklara canlılık kazandırılıyor. Dizüstü uzun çorap modellerinde desenli, desensiz ve tek renk olmak üzere birçok seçim tercihi kadınlara sunuluyor.

Kısa Bayan Çorap Modelleri

Yaz ya da kış mevsimi fark etmeksizin pantolonların altına giyilebilen soket çorap da denen kısa bayan çorapları kadınların kurtarıcısı oluyor. Günümüzde insanlar, özellikle kadınlar tarzlarını yansıtabilecekleri modelleri özenle arayıp seçiyorlar. Kıyafet konusunda pek şanslarının olmadığını düşünseler de çorap konusunda kadınlara sunulan geniş renk ve model çeşitleri sayesinde kadınlar kendi beğenisine uygun olanları seçebiliyor.

Bayan Çorap Modelleri

Kısa ya da uzun çorap fark etmeksizin kadınların kış aylarında tercih ettiği çorap modeli, genellikle hem soğuktan koruması, hem de bacaklara hoş bir görünüm katması nedeni ile örgü çoraplar oluyor. Örgü çoraplar, geçmişten günümüze gelerek kendine has formunu korumuştur. Eskiden el örgüsü olarak giyilen çoraplar artık makinelerde üretiliyor olsa da kendine has şeklini hala koruyor. Bayan çorap modelleri arasında şüphesiz ki en çok tercih edileni külotlu çoraplardır. Külotlu çoraplar geniş renk, desen ve model seçenekleri ve kişinin alt vücudunu tamamen sarması sayesinde kadınların çorap olarak ilk tercihlerinden biri oluyor. Külotlu çoraplar gerek günlük yaşamda gerek iş koşuşturmacasında gerekse gelinlik altına dahi giyilebilen pek çok modeli bulunuyor. Modeller arasından günümüzde puantiyeli desene sahip külotlu çoraplar sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca günümüzde fileli çoraplar da birçok kadının dolabında yer edinmiş parçalar haline gelmiş bulunuyor.

En Çok Tercih Edilen Bayan Çorap Modelleri ve Fiyatları


En uygun bayan çorap fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En düşük fiyat 6 TL – En yüksek fiyat 93 TL
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Mite Love 37 6 TL – 35 TL
Gallipoli 1 86 TL
Merry See 1 93 TL
Kategoriler