Vücut toplayıcı ürünler arasında yer alan korseler kullanıma göre çok farklı çeşitlerde bulunurlar. Bunlardan biri de boy korsedir. Boy korseler V yakalı ya da straplez olabilirler. Kişiler genel kullanımlarına göre en uygun olan boy korseyi tercih ederek kıyafetleriyle rahat bir kombin yapabilirler. Göğüs kısmından başlayarak diz üstü kısma kadar kaplayıcı olan bu korse türü hem oldukça rahattır hem de bu korse sayesinde tüm kıyafetlerde istenilen görünüm elde edilebilir. Etek ya da pantolon kombinlerinin rahatlıkla yapılabildiği boy korse sayesinde fit bir görünüm elde etmek mümkündür.

Kullanımı Ve Renk Seçenekleri

Boy korselerinde genel olarak fazladan sutyen kullanıma gerek kalmaz. Bu sayede kişi kullanımda oldukça rahat eder. Siyah, beyaz ve ten rengi bu ürünlerde kullanılan renklerdir. Her kadının dolabında olması gereken boy korseler etek, pantolon ya da abiye elbiselerle kullanıma uygundur. Çoğu kıyafetle kullanılabiliyor olmasından dolayı oldukça sık tercih edilen boy korse ürünler oldukça şık bir tasarıma sahiptirler.

Toparladığı Bölgeler

Boy korse ürünler tüm vücutta gözle görülür bir incelme ve toparlanma sağlar. Basen ve kalça bölgeleri, göbek, mide ve göğüs kısımları başarılı bir şekilde toparlanabilir. Ayrıca kumaş kaliteleri son derece iyidir ve bu sayede hem rahat hem de terletmeyen bir kullanım imkânı sunarlar. Dikişleri kıyafet altından belli olmayacak şekilde yapılır. Bu sayede günlük hayatta, iş kombinlerinde ya da özel gece kıyafetlerinde rahatlıkla kullanılabilirler.  

Boy korse çeşitleri genel olarak benzer bir görünüm etkisi yaratırlar. Ancak korse kumaşın kalitesi, dikim niteliği ve marka farklarından dolayı değişik fiyat aralıklarına sahiptirler. Ayrıca korsenin tasarımı da fiyatı etkileyen başka bir unsurdur. Korsenin göğüs altı olması, askılı olması, sütyenli olması ya da sırt dekoltesine sahip olması gibi tasarım farklılıkları fiyat üzerinde de farklılıklar oluşturur. Ancak boy korse modeller genel olarak her bütçeye hitap edebilen ürünlerdir. Kişiler neredeyse her tür kıyafetle kullanılabilen bu ürünlerden zevklerine, ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre uygun olan ürünü rahatlıkla bulabilirler. Boy korse seçiminde dikkat etmek gereken en önemli detaysa kişinin beden ölçüsüdür. Çünkü doğru bir beden ölçüsüne göre alınan boy korse, kıyafetlerin duruşunda harikalar yaratır. Boy korseye sahip olmak isteyenler kendi bedenlerine göre olan en doğru ürünü tercih ederek istedikleri fit görünüme kavuşabilirler.

En Çok Tercih Edilen Boy Korse Modelleri ve Fiyatları


Boy korse mi aradınız? En uygun boy korse fiyatları, modelleri ve markaları burada!

Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Nbb 1 68 TL
Form Time 2 86 TL – 93 TL
Miss Fit 1 93 TL
Modinn 2 91 TL
Sistina 2 88 TL – 122 TL
Emay 8 77 TL – 367 TL
Kategoriler