Büyük bedene sahip kişilerin kendi bedenine uygun ve tarzına uygun kıyafetleri bulmaları çok zorken artık bu durum daha kolay ve rahat olmuştur. İnternet’te büyük beden giyim sitelerinde farklı tasarımlara sahip çeşitli ürünler bulabilirler. Kilolu bayanların giyim kombinlerinde bedenine uygun seçim yaptıklarında ise daha zayıf görünebilir ve kusurlu bölgesini gizleyebilir. Kilolu olmak şık ve çekici giyinmeye sebep olmaz. Sadece bir kaç basit ipucu ile harika kombinler yaratabilirsiniz. Kilolu bayanların giyim tarzında yapacağı en önemli olan alıştığı tarzın dışına çıkıp daha modern ve farklı kombinler yaratmaya çalışmalıdır.

Kombinlerde Renk Uyumun Önemi

Kilolu bayanların her zaman siyah giymek zorunda değildir. Siyahın zarafeti ve ince göstermesi sizin her zaman bu rengi tercih edeceğiniz anlamına gelmemelidir. Siyah rengin dışında koyu renklerden laciverti ve koyu kahve tonları da seçebilirsiniz. Kombinelerinizde çok renkli ya da hep koyu renkli kıyafetleri kullanmamalısınız. Üstünüze renkli kıyafet giydiğinizde altınıza koyu renkli kıyafet tercih etmelisiniz.

Hangi Tarz Kıyafet Seçilmelidir? 

Kilolu bayanların genelde bol kıyafetler tercih ederler ama bol kıyafet kilolu olan bölgeyi daha kilolu gösterir. Bol kıyafetler yerine tunikle pantolon takımını veya kalem etek sizi daha zarif ve zayıf durduracaktır. Çizgili kıyafet giymek istediğinizde enine çizgi olsa da her zaman ince çizgili kıyafet seçmelisiniz. Koyu renkli enine çizgili kıyafetlerinizi her zaman sade bir kıyafetle kombinlemelisiniz.

Büyük Beden Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Büyük beden kıyafetlerde en önemlisi kıyafetin dikimi ve işçiliğidir. Dikimi ve kumaş kalitesi iyi olan kıyafetlerin diğer kıyafetlere göre pahalı olabilir ama bu fark kıyafetin kaliteli kullanımı sayesinde kapanır. Dikimi ve işçiliği iyi olmayan kıyafetler sizin sorunlu bölgelerinizi daha da belirginleştirilebilir. Vücudunuzun problemli yerlerini, vücudunuzun beğendiği yerleri ön plana çıkarırsanız kusurlu bölgenizi gizleyebilirsiniz. Kalçası geniş bayanların balıkçı yaka veya fırfırlı üstler sizin daha orantılı bir vücut şeklini oluşturabilirsiniz. Bu üst kıyafetleri bol paça pantolon ve kalem etekle kombinleyebilirsiniz. Üst tarafınız geniş ise alt giyiminiz de bol olmalıdır. Bol paçalı pantolon veya etekle kombinleyebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Büyük Beden Giyim Modelleri ve Fiyatları

Büyük beden giyim mi aradınız? En uygun büyük beden giyim fiyatları, modelleri ve markaları burada! En  yüksek fiyat 463 TL – En düşük fiyat 12 TL
Popüler Markalar Ortalama Fiyat
Nbb 22 TL – 55 TL
Merry See 23 TL – 120 TL
Doreanse 28 TL – 45 TL
Anıt 29 TL – 45 TL
Mite Love 28 TL – 74 TL
Nurteks 407 TL – 463 TL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Palazzo Pantolon Kimlere Yakışır: Kimler Giymeli?
İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır: Kilolu mu Gösterir?
Bol Pantolon Kimler Giymeli, Kime-Kimlere Yakışır?
Trençkot Nedir: Trençkot Kimlere Yakışır?
Ombre Saç Kimlere Yakışır?
Kahkül Saç Kimlere Yakışır?