Saç renkleri arasında en sık kullanılan renkler sarı, kahverengi tonları ve siyahtır. Bu tonların arasında ise çikolata kahve saç renkleri olduğunu söyleyebiliriz. Saç renklerinin belirlenmesinde ten rengini büyük bir faktördür.

Bu yazımızda çikolata kahve saç renkleri ve modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ten rengi açık kişilerde açık sarı, sütlü kahverengi saç renkleri daha çok yakışacaktır. Buğday tenlilere ise daha çok küllü saç renkleri yakışır ve makyaj ile uyumlu olduğunda kişiyi göz alıcı gösterir.

Çikolata kahve saç renkleri de kendi içerisinde pek çok kategoriye ayrılarak ten rengine göre seçilmesi ve uygulanması gereken bir saç rengidir. Saç rengini değiştirdikten sonra kadınlar özellikle saç bakımını ihmal etmemelidir. Özellikle saçlarını sarı saç renkleri gibi açık saç renkleri ve tonlarına boyatışa güneşten özellikle korumalı ve doğal içerikli, saçları besleyen, güçlendiren saç bakımı maskeleri ya da saç serumlarına yönlenmelidir. Böylece boyadan dolayı yıpranan saçlar daha çabuk toparlanıp kolay şekil alabilir ve daha ipeksi görünüm elde edilebilir.

Çikolata Kahve Saç Renkleri ve İsimleri

Kahve saç renkleri birçok kategoriye ayrılarak aslında ne çok açık bir renk ne de çok koyu bir renktir. Yumuşak bir geçiş sağlamak isteyen kadınların daha çok tercih ettiği saç renkleri arasındadır çikolata kahve saç renkleri… Ayrıca birçok saç renk tonu ile tüm cilt rengine uygun olan bir renk seçeneği vardır.

Çikolata kahve saç renkleri isimleri bilinmeli ve kuaföre denildiği zaman doğru saç renkleri istenmiş olması gerekir aksi halde bir yanlış anlaşılmada istenilmeyen sonuçlar elde edilebilir. Ayrıca boyama işlemini güvenilir bir güzellik salonu ya da kuaförde yaptırmak gerekir. Boyama işleminden önce ise saçlar hemen istenilen renge dönmüyorsa aşama aşama renkler açılmalı ve üst üste boyama işlemi yapılmamalıdır. Kullanılan boyalar ayrıca organik olmalı, kimyasal madde oranı en az hatta doğal boyalar tercih edilmelidir.

Peki, çikolata kahve saç renkleri nelerdir? Çikolata kahve saç renkleri isimleri nedir?

Çikolata Kaplı Kiraz Saç Rengi: Keskin olmayan, yumuşak çikolata kahve saç rengidir. İçerisinde karamel rengi ve süt rengi bulunur. Saçları parlak ve şık gösterir.

Sıcak Kakao Çikolata Kahve Saç Rengi: Sıcak kakao saç rengini elde etmek için birkaç kez kuaföre gitmek gerekebilir çünkü saç rengi açma işlemi uygulanabilir. İçerisinde süt, açık kahvelik kakaoluk bulunan bir saç rengidir.

Bitters Ombre Sıcak Çikolata Kahve Saç Rengi: Koyu kahvelik içeren kişiyi oldukça asil gösteren bir saç rengidir. Esmer saç üzerinden ya da koyu kahverengi saçların altına ombre olarak da kullanılabilir.

Çikolata Kahve Saç Renkleri ve Makyajı

Saç renklerine uygun olarak makyaj yapıldığında ve doğru kıyafet tercih ederek kombinlendiğinde oldukça şık sonuçlar elde edilebilir. Çikolata kahve saç renkleri kullanan kadınlar daha çok toprak tonları ve soğuk renk tonlarını tercih ederek göz alıcı görünür. Ayrıca dumanlı göz makyajları ve eyeliner makyajları da çikolata kahve saç renklerine uygun makyaj örnekleridir.