Yazdan çıkan bronz tenlere uyum sağlayan kahve tonları ile muhteşem bir görünüm yakalanmak an meselesi. Sonbaharın trendi çikolata kahve saç renkleri ile değerlendiriliyor.  Kızıldan sarıya doğru ombre geçişlerinde kullanıldığı kahvenin canlı tonlar, hemen hemen herkes için güzelliğin temsilcisi.

Esmer tene yakışan çikolata kahve saç rengi, diğer buğday tenli ya da beyaz tenli bayanlar için de hoş sonuçlara neden olabilir. Özellikle beyaz tenlilerde solgun görünümü sonlandırmak için daha kızıl tonlarında uygulanabilir.

Çikolata Kahve Saç Tonu Nasıl Elde Edilir?

Her boya markasında değişen renk yelpazesinde koyu ve kızılsı bir saç rengi elde etmek için öncelikle oksidanın 20 volümlük 6’lık tercih edilmesi önemlidir. Açık bir renk tonu içinde 9’luk oksidan kullanabilirsiniz. Çikolata kahve açık bir saç rengi değildir. Hafif açıklık görmek isteyenler için gölge işlemi de yapılabilir. Saç yıkandıkça renginde biraz açılmalar gözlemlenebilir. 5 ile 6 yıkamadan sonra renk elde edilenden biraz daha açık bir tona ulaşacaktır. Açık çikolata kahve saç rengi ise bal köpüğü saç tonuna yakındır. Genel olarak değerlendirildiğinde saç renklerinin elde edilmesi biraz da ana renkle alakalıdır. Saçınızın ana tonu ile boyama sonucunda herkeste farklı sonuca varılmaktadır.  Hangi boyayı kullanırsanız kullanın ilk boyama sonucunda daima daha koyu bir renge ulaşırsınız; fakat birkaç yıkama sonucunda kahvenin hafif kızılımsı büyüsü ile karşılaşabilirsiniz.

Çikolata Kahve Genç Gösteren Saç Renkleri Arasında!

Genç gösteren saç renkleri arasında yer alan çikolata kahve, ton farkı ile bu listenin dışında da kalabilir. Bronz kahve, sıcak çikolata ve hafif kızılımsı tonları canlı bir görünüm kazanmanızı destekler. Karamel tonları ise açık kahve tonlarına yakındır ve daha solgun bir yüz ifadesine neden olabilir. Bu yüzden de açık tonlar daha çok esmer ve buğday tenliler için uygundur.

Saç renginizi de seçtiğinize göre sıra vucüt tipinize en uygun sütyen modellerini seçmeye geldi!