Dalganın verdiği hacim saçta daha fazla dolgunluk yaptığından dolayı dalgalı saç modelleri bütün kadınlara yakışır.

Dalganın verdiği hacim kadınların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Tabi burada verilecek dalganın boyutu çok önemli.

Bazı kadınlar çok kıvırcık saçtan hoşlanmaz. Kıvırcıklık arttıkça hacimde artacaktır, bu da başın daha büyük gözükmesine neden olacaktır. Dolayısıyla burda dikkat edilmesi gereken en önemli husus saç ve vücut proporsiyonlarının birbirini tamamlamasıdır.

Daha yalın bir ifade ile anlatmak gerekirse; küçük bir vücudunuz varsa kocaman kabarık bir saç sizi güzel bir görünümden uzaklaştıracaktır, bununla birlikte eğer çok toplu biriyseniz kısa ve dalgalı saçta sizin daha çok yuvarlak ve toplu görünmenize neden olacaktır. Bundan dolayıdır ki toplu kadınlarda daha uzun ve dalgalı saç tavsiye edilir.

Kısa saçta da dalgalar çok hoş durabilir. Çünkü dalga her zaman bir hareket katacaktır. Hareketli görünen saçlarda da şıklık ön planda olacaktır. Dalgalı saçlarda her zaman için çift renk kullanılmalıdır. Çünkü dalga ikinci bir renkle daha parlak ve canlı gözükür.

Dalgalı saçlarda en büyük sorun dalgalardan dolayı ışığı emmesi ve parlamayıp sönük kalmasıdır. Fakat kullanacağınız ikinci bir renk veya bir balyaj daha güzel bir görünüm yakalamanızı olanak sağlar.

Dalgalı saçlara sahip olmak bir ayrıcalıktır.

Dalgalı saçlar her yaş kadın tarafından tercih edilmesinin nedeni de budur. Çünkü saçınıza vereceğiniz dalga ile 80’lerden bir retro esintisi de sunabilirsiniz, modern, stil sahibi bir patroniçe de.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dalgalı modeller ile birçok farklı kombinasyona bürünebilirsiniz. Dalgalı saça sahip olan kadınlar kadar, düz saçlı kadınlar da birkaç kolay adımla saçlarına dalga katabilir, farklı bir görünüme bürünebilirler.

Dalgalı saç seçimlerinde sizi bir çok opsiyon beliyor olacak, bunlardan en çok tercih edilenleri büyük dalgalı açık saç ve yandan dalga verilen saç modelleridir. Bu  iki saç modelini kokteyl, davet, parti ve özel gecelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dalgaların boyları ile oynayarak günlük hayatta da çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dalgalı saç modellerinin en avantajlı yanlarından biri de saçınızın boyunun bu modeller için bir sorun teşkil etmemesidir. İster uzun bir saça sahip olun ister kısa bir saça dilediğiniz modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçı uzun olup dalga katma isteği genç kadınların tercihi olurken orta ve kısa dalgalı saçlar da rahatlık ve gündelik işleriniz için size şıklık sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kahkül saç kimlere yakışır?

Ombre saç kimlere yakışır?

Bob saç kesimi kimlere yakışır?

Tarçın bakırı saç rengi kimlere yakışır, nasıl elde edilir?

Çikolata kahve saç rengi nasıl elde edilir?