Destekli sütyen, göğüsleri daha büyük gösteren ve iç taraftan göğüsleri destekleyen sütyene verilen isimdir. Destekli sütyen göğüsleri daha dik ve daha büyük göstermektedir bu nedenle küçük göğüslü kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Yarım destek ve tam destek olmak üzere iki çeşidi vardır.

Yarım destekli sütyenleri göğüsleri alttan destekleyerek daha büyük görünmelerini sağlar. Tam destekli sütyenler ise hem alttan hem yanlardan göğüsleri destekliyor. Böylece göğüslerin daha dik görünmesini sağlıyor. Tam destekli sütyenler göğüslerin yanlardan çıkmasını önleyerek göğüslerin daha toplu durmasını sağlıyor. Tam destekli sütyenleri küçük göğüslü bayanların tercih ettiği gibi göğüsleri sarkan bayanlarda çok tercih ediyor.

Destekli Sütyen Modelleri

Bu sütyenlerde birden fazla model vardır. Kadınların en çok tercih ettiği modeller;

  • Nokta desenli destekli sütyen modeli
  • Dantelli destekli sütyen modeli
  • Çift renkli destekli sütyen modeli
  • Leoparlı destekli sütyen modeli
  • Askısız destekli sütyen modeli
  • Straplez destekli sütyen modeli olarak sıralanabilir.

Her ne çeşit sütyen alırsanız alın kaliteli sütyenden yana tercihinizi kullanmanız öneriliyor. Kaliteli sutyenler çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

Destekli Sütyen Renkleri

Destekli sütyen modellerinde ne sık tercih edilen renkler arasında; siyah, beyaz, vişne çürüğü, kırmızı ve mor renk tonları yer alır. Sizler size hangi rengin yakıştığını düşünüyorsanız o renk tonunu tercih edebilirsiniz. Ancak dantelli destekli sütyen almayı düşünüyorsanız mor veya vişne çürüğü renk tonlarını tercih etmeniz sizi daha şık gösterecektir. Yine de zevkinize göre bir renk belirleyebilirsiniz.

Destekli Sütyen Kalitesi

Destekli sütyen kalitesini sütyenin işçiliğinden ve pamuğun yapısından anlayabilirsiniz. Kaliteli bir sütyenin dikişleri ve dantelleri sökülmez, yıkandıktan sonra boyası akmaz ve burkulma yapmaz. Yani destekli sütyenin kalitesini kullandıktan sonra anlayabilirsiniz.

Destekli Sütyen Bedenleri

Destekli sütyen bedenleri tüm sütyenlerde olduğu gibi 75, 80, 85, 90, 95, 100, 120 şeklinde ilerlemektedir. Küçük göğüslere sahipseniz 75-80, büyük göğüslere sahipseniz 90-120 numara sütyen kullanılması gerekiyor. Ayrıca destekli sütyen satın alırken normale göre bir beden küçük alırsanız sğtyen göğsünüze daha iyi oturur. Alacağınız sütyenin yarım destekli veya tam destekli olması, sütyenin markası ve modeli fiyatları etkilemektedir.

En Çok Tercih Edilen Destekli Sütyen Modelleri ve Fiyatları

En uygun destekli sütyen fiyatları, modelleri ve markaları burada!

Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Nbb 19 42 TL –  68 TL
Le Jardin 9 65 TL – 84 TL
Kom 8 83 TL – 120 TL
Anıl 8 64 TL – 83 TL
Moonlight 16 45 TL – 74 TL
Orkide 4 51 TL –  55  TL
Kategoriler