Düğün nişan gibi organizasyonlarınızın en önemli parçası olan erkek/ çeyiz damatlık modelleri erkek modasını değişip, genişlemesi ile farklı tasarımlarda üretilmeye başlandı. Erkeklerin  hayatlarının o unutulmaz günlerinde şık olmaları en büyük hakkıdır. En az gelinlik gibi seçiminde dikkatli olunması gereken damatlık modellerini mutlaka özenli seçilmesi gerekir.

Çeyiz/ damatlık Takımında Neler Var?

Erkek çeyiz/ damatlık seti gömlek, kumaş pantolon, ceket, kravat ya da smokin ve bir adet de iç yelekten oluşmaktadır. Bazı damatlı modelleri ise iç yelek bulunmamaktadır. Her biri birbirleri ile uyumlu renk ve modellerden  oluşan damatlık modelleri çok önceleri sadece siyah  lacivert ve gri olmak üzere yalnızca üç renk seçeneğine sahiptir. Son dönemlerde modanın gelişip, yenilenmesi ile geniş renk yelpazesine sahip olan damatlıklar aniden yükselişe geçerek göz doldurmaya başladı. Günümüzde ise siyah lacivert ve gri renk damat modellerini yanı sıra, pembe, mavi, bordo, yeşil hatta eflatun gibi farklı tonlarda damatlık modelleri tasarlanır hale geldi.

En Çok Tercih Edilen Çeyiz/Damatlık Modelleri

Erkek Çeyiz/Damatlık modellerinde genel olarak tercih edilen renk siyah olsa da günümüzün erkek modasına ise artık mavi ve lacivert tonları tercih edilmeye başlandı. Ceket pantolon, gömlek, kravat ve ceketten oluşan klasik damatlık modelleri yerine daha çok gömlek, ceket iç yelek, smokin ve pantolondan oluşan damatlıklar daha çok tercih ediliyor.    Evlenecek erkekler hayatının en mutlu günlerde daha özel tasarımlara, trend ve alternatif renkli damat modellerini tercih etmek istiyorlarsa, mavi damatlık modellerini tercih edebilirler. Mavi damatlı modelleri özellikle kır düğünleri için en ideal modelleri arasında yer alır.

Lacivert Takımlar İçinde Daha Şık Görünebilirsiniz

Daha klâs bir görünüm arıyorsanız lacivert damatlık modellerini tercih edebilirsiniz. Lacivert renkli damatlığınıza kemeri ayakkabı ve aksesuar seçimleriniz krem ya da kahverengini kullanabilirsiniz.

Bu renkler dışında daha farklılık arayan ve düğünlerinde tarz görmek isteyen genç damat adayları için daha canlı ve göz alıcı renklerle tasarlanmış damatlık modelleri de mevcuttur. Eğer ki seçimlerinizi son dönemin damatlık modellerinden yana kullanmak istiyorsanız renkli takımları tercih edebilirsiniz.

Kategoriler