Korse göbek ve bel çevresindeki fazlalıkların sıkılaşıp kaybolması için kullanılan bir iç giyim ürünüdür. Zayıf görünmek için en etkili yollardan birisi olan korseler, kadınlar arasında yaygın bir kullanıma sahip olsalar da son dönemlerde erkekler arasında da kullanımı bir hayli sıklaşmıştır. Erkek korse modelleri erkeklerde yaygın hale gelen jinekomasti sorunlarına birebir çözüm sunan önemli bir iç giyim ürünü olmuştur.

Erkek Korse Modelleri ve Kullanım Avantajları

Erkek korse modelleri yanlızca göbek ve bel çevresindeki fazlalıkları gidermek için değil, aynı zamanda erkek meme büyümelerine karşı da oldukça etkili çözümler sunmaktadır. Özellikle yurt dışında kullanımı bir hayli yaygın olan erkek korseler atlet korse, bel korse, boxer korse gibi farklı model seçenekleri ile tasarlanmaktadır. Vücudu sarıp sarmalayan kavrayan ve terletmeyen korseler, Shirt ve gömlek gibi giysilerin üzerinizde daha hoş ve zarif  durmasını sağlıyor. Her bedene hitap eden erkek korseler çoğunlukla beyaz, bej ve siyah renklerde üretiliyor. Erkeklerin en çok tercih ettiği renk ise elbette beyaz renkli korseler oluyor.

Korse Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Korseler sadece fazla kiloların kapatmak için değil, çoğu zamanda sağlık amaçlı da kullanılmaktadır. Kamburluk sorunu olanlar, buna özel üretilen korse çeşitleri ile kamburluk sorunlarını a da olsa giderebilirler. Sağlık amaçlı tasarlanan korseler dik durma, lomber, çelik, skolyoz kamburluk, lumbosakral korse şeklinde isimlendirilerek piyasaya sunuluyor. Korseler aynı zamanda duruş bozukluklarını düzeltmek amacı ile de kullanılmaktadır.

Erkek Korseler Nasıl Kullanılır?

Erkek korse kullanımı gayet basit ve pratiktir. Atletlerin altına giyilmektedir. Ancak korseyi kullanmadan önce hangi amaçla kullanacağınızı bilmeniz ve buna uygun korse almanız gerekir. Vücudunuzu sıkılaştırıp güzel görünmesini istiyorsanız atlet korse ya da bel korse ideal bir seçenek olur. Bunun için inceltici korse çeşitleri tercih etmelisiniz. Bel korsenizi boxer korsenizin altına ya da üstüne mutlaka külot ve atlet gibi iç giyim ürünleri kullanmalısınız. Atlet korsenizin üzerine herhangi bir iç giyim ürünü giymeye gerek yoktur. Bu zaten size hem atlet görevi hem de inceltici korse görevini bir arada sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Palazzo Pantolon Kimlere Yakışır: Kimler Giymeli?
İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır: Kilolu mu Gösterir?
Bol Pantolon Kimler Giymeli, Kime-Kimlere Yakışır?
Trençkot Nedir: Trençkot Kimlere Yakışır?
Ombre Saç Kimlere Yakışır?
Kahkül Saç Kimlere Yakışır?