Erkek iç giyiminde atletin yeri oldukça önemli bir konudur. Birçok erkek atlet seçiminde verdiği kararla oldukça havalı görünebilirken birçoğu da kötü bir kombine sebebiyet verebiliyorlar. Beyaz bir gömlek altına giyilen beyaz bir atlet, kişinin bedenine uygun ve kaliteli kumaştan üretilmiş olanlardan seçilmediğinde oldukça kötü bir görüntü oluşturulabiliyor. Bu nedenle kişilerin doğru bir kombin oluşturabilmelerinin en başında doğru bir atlet seçimi de yer alıyor.

Erkek Sıfır Yaka Atlet Modelleri

Çoğu erkek atlet seçimi yaparken sıfır yaka modellerden yana tercih yapıyorlar. Sıfır yaka atletler, siyah ya da beyaz renk fark etmeksizin gömlek altına giyildiğinde oldukça şık duruyorlar. Göğüs kısmının görünmesinden rahatsız olan ya da görünmesini istemeyen çoğu erkek, boğaz kısmında yakası biten sıfır yaka atletler sayesinde istedikleri görünüme kavuşabiliyorlar. Boğaz kısmı açık olmayan atlet modellerinde kısa kollu ya da kolsuz seçenekler de mevcuttur. Takım elbise için gömlek altına giyilecek bir atlet kısa kollu seçilmelidir. Ancak düğmeleri açık bırakılan ve spor şık bir kombin oluşturulacağı zaman kısa kollu bir gömlek seçilebilir. Bu sayede gömlek çıkarıldığında da aslında kısa kollu atlet olarak geçen model sayesinde ince bir tişört giyilmiş izlenimi verilir.

Erkek Sıfır Yaka Atlet Seçimi

Erkek atlet modellerinde seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunların en başında kumaş kalitesi, dikim kalitesi ve işçilik gelir. Kaliteli kumaştan üretilen atletler uzun zaman boyunca kullanılabiliyor. Bu sayede satın alırken kişiye pahalı gibi gelse de aslında ucuz bir ürün alıp sık sık yenisini almaktan daha ekonomik oluyor. Kişiler ucuz olsun diye kalitesiz kumaşlardan yapılmış atletler satın alabiliyorlar. Birkaç yıkama sonrasında giydiklerinde atletin bazı yerlerinde deforme görmek kaçınılmaz bir durum oluyor. Ayrıca atlet seçimi yaparken kişiler günlük olarak sıklıkla kullandığı renkleri düşünerek kombinlerine uyumlu bir renk seçmelidirler. Günlük hayatında sürekli olarak beyaz gömlek giyen bir kişi, atlet seçimini siyah renklerden yana kullanırsa sıkıntı yaşayabilir. Bu nedenle renk seçiminde doğru tercih yapmak oldukça önemlidir.

Kategoriler