Son 3 yıldır gevşek ve iri dalgalı saçlar oldukça moda.

Dalgalı saçın tarihine baktığınızda Spartacus dizisindeki Romalı kadınlar dahil dalgalı saçı tercih etmişlerdir, bu dizideki saç modelleri istenerek mi gerçekçi yapıldı bilinmez ama zamanın Romalı kadınları uzun süre kalıcılık sağlayan dalgalı modeller üzerinde oldukça zaman ayırdıkları aşikar.

İster porselen tabanlı olsun, ister başka bir teknoloji, kimi kadınlar maşaya karşı olumsuz tavrı değişecek gibi durmuyor, peki maşa kullanmadan saça nasıl dalga verebiliriz.

Saçınıza uygun şampuanınızı ve saç kreminizi kullanarak ılık bir suyla saçınızı yıkayın. İnce telli ve güçsüz saçlarınız varsa saçlarınızın ucundan başlayarak diplere doğru tarayın. Ardından saçlarınızı fazla yıpratmadan hafifçe ovalayarak saçınızın tüm ıslaklığını alın. Kalın dişli tarağınız ile de saçınızı taramaya devam edin.

Aşırıya  kaçmamak koşuluyla avuç içi kadar saç köpüğü ve elektriklenmeyi önleyen saç serumunu saçınıza sürün ve köpüğü tarak yardımıyla yedirin. Geniş bir yuvarlak saç fırçası ve fön makinası yardımıyla saçınızı kurutun. Saçınız tamamıyla kuruyana kadar saçınızı kurutmaya devam edin, elinizdeki geniş ağızlı saç fırçası işlem sonunda saçınıza fazladan hacim katacaktır.

Bigudi İle Dalgalı Saç Yapmak

Dalgalı saç yapmak için harika bir seçimdir,  çalışan kadınlar için görsellik ne kadar önemliyse zaman da bir o kadar önemlidir.

Bu yüzdendir ki  akşamdan sünger bigudi kullanarak sabaha kadar beklerseniz hem zamandan tasarruf edersiniz hem de hoş bir hava yakalarsınız. Size tavsiyemiz bu sezonun retro esintileri sunan büyük bigudiler kullanmanız.

Bigudili saçlarınızı 15 dakika kadar ısıtın, fakat bazı kadınların saçları aşırı hassas olduğundan tepkileri de bu yünde oluyor. Bu yıpranmanın yaşanmasını istemiyorsanız saçınızdaki bigudiler 2 saate yakın saçınızda durması da yeterli olacaktır, bu şekilde daha doğal bir kurumu olmuş olur.

Bigudileri  saçınız tamamen soğuduktan sonra, bukleleri gevşeterek yavaşça açın ve ardından sprey ile saçınıza istediğiniz kadar dalga verin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kahkül saç kimlere yakışır?

Ombre saç kimlere yakışır?

Bob saç kesimi kimlere yakışır?

Tarçın bakırı saç rengi kimlere yakışır, nasıl elde edilir?

Çikolata kahve saç rengi nasıl elde edilir?