Fantezi gecelik, özel geceler için bayanlar tarafından kullanılan bir gecelik türüdür. İster kilolu ister zayıf, ister uzun ister kısa boylu olun zevkinize göre mutlaka bir fantezi gecelik bulursunuz. Fantezi gecelik modelleri o kadar fazladır ki bir fantezi giyim sitesine veya mağazasına girdiğinizde kendinizi kaybedebilirsiniz.  Derin bacak dekoltesi ya da göğüs dekoltesi olan gecelik modelleri çok şık olan tasarımlardır. Bu tasarımlar yanında kadınların kendi beden yapılarına göre tercih edebilecekleri tasarımlar da bulunuyor.

Fantezi Gecelik Modelleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi fantezi gecelik giyim kategorisinde pek çok model mevcuttur. Bu modeller kumaş kalitesine göre şu şekilde gruplara ayrılır; saten, tül, pamuklu fantezi gecelik modelleridir. Saten fantezi gecelikler parlak kumaş olarak da bilinir. Daha çok elbise ve şortlu takım şeklinde kullanılır. Tül fantezi gecelikler vücut çorabı olarak kullanılabileceği gibi çeşitli elbise model fantezi geceliklerde de kullanılır. Pamuklu fantezi gecelikler daha düz modellerdendir ve çok tercih edilmezler. Pamuklu gecelik modellerini yaş olarak biraz daha ilerlemiş olan hanımlar soğuk havalarda kullanmayı tercih ediyorlar. Yaz aylarında satenin yumuşak ve kaygan dokunuşu sayesinde kadınlar daha rahat bir uyku uyuma imkanı da bulabiliyorlar.

Fantezi Geceliklerde Tercih Edilen Renk Seçenekleri

Fantezi gecelik modellerinde en çok tercih edilen renk tonları; siyah, kırmızı, pembe, mor, beyaz ve mavi renk tonları kullanılır. Tabii ki bu renk tonları fantezi gecelik modeline göre farklılık gösterir. Ancak sizin yapmanız gereken ten renginize ve dış görünüşünüze hangi rengi yakıştırıyorsanız o rengi tercih etmeniz.  Çeyizlik gecelik takımlarında en çok tercih edilen gecelik rengi ise krem ve beyaz rengidir.

Fantezi Gecelik Kombini

Fantezi giyim düşkünüyseniz geceliğinizi farklı şekillerde kombine yapabilirsiniz. Eldiven, jartiyer, kolluk, ten çorap, sutyen külot takımı, bandana ve vücut çorabı ile çok şık kombineler yapılabilir. Ayrıca bazı fantezi gecelik modelleri sabahlık içererek satılmaktadır. Takım olarak alınabilecek gecelik takımları tekli olan ürünlerden daha fazla çeşit sunuyor.  Sürekli olarak gecelik giymekten hoşlanan kadınların takım ürünlerden yararlanmaları daha iyi bir seçim olabilir.

Kategoriler