Onlinegiyim.com olarak Türkiye’nin en geniş içerikli ve bilgilendirici “gelinlik” makalesini sizlere sunmaktan gurur duyarız. 3 editörümüzün 1 haftalık uğraşı ve araştırmaları sonucunda yaklaşık 10.000 kelimelik bir yazı ortaya çıkardılar. Bu makaleyi baştan sona okuduktan sonra gelinlik ile alakalı aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacağının garantisini veriyoruz!


Her Gelinlikte Duvak Olmalı mı?

Duvak gelinliğin bir parçası değildir, mutlaka her gelinliğin bir duvağı olmalı diye kaide yoktur bu tamamen bir tercih sebebidir. Takar veya takmaz tamamen gelin adayına kalmış bir tercihtir.
Her gelinlik için duvak farklılıklar gösterir, eğer tamamı dantel bir gelinlik için, kenarları dantel olan bir duvak veya tamamen tülden olan bir duvak kullanılabilir. Tamamı dantel olan bir gelinlik modeli üstüne yine tamamı dantel olan bir duvak kullanırsanız eğer; gelinliğin bütün ihtişamını bozabilirsiniz. Tamamı dümdüz bir gelinlik için ise; gelinliğe hareket katmak maksadıyla tamamı dantelden yapılmış bir duvak modeli tercih edilebilir.

Gelin Ayakkabısı Seçerken

Gelin ayakkabısı almaya çıktığınızda birçok seçenek sizleri bekliyor olacak; ince topukludan, dolgu topukluya, platform topukludan daha birçok seçenekle karşılaşacaksınız. Fakat ayakkabı seçerken ilk dikkat etmeniz gerek husus bütün gece kullanacağınız için rahatlıktır.

Gelinliğiniz taşlı ve pırıltılıysa, daha çok pırıltısı ön planda olan bir ayakkabı veya burnu açık ve üzerinde boncuk detayları olan bir ayakkabı tercih edilebilir. Eğer uçuşan bir gelinlik seçildiyse ayakkabıda da uçlarda tüy ve minik boncuklar kullanılan ayakkabıları tercih edebilirler. Eğer gelinimiz dantel ağırlıklı mini bir gelinlik tercih ettiyse bu gelinliğin altına tamamı dantelden oluşan çizmeler rahatlıkla tercih edilebilir. Otel düğünlerinde ise gelinlikler için; üzeri dantel kaplamalı olan ya da deri kaplama platform topuk ideal bir seçim olacaktır.

Gelinliklerin Göğüs Kısmı İçin Seçenekler

2019-2020 gelinlik modelleri görücüye çıkmaya başladı, hazır zamanınız varken göğüz kısmınıza kafa yormaya başlasanız iyi edersiniz…

Göğüs yapısı iri, toplu bayanların straplez tarzı ve balenli modelleri uygulaması daha uygundur. Bu şekilde minimum 4 kilo kaybınız varmış gibi bir estetiğe kavuşabilirsiniz. Daha küçük bir sütyen kullanarak ve bel yapısını daha ön plana çıkararak ta kendinizi 4cm inceltmeniz mümkün.

Aynı zamanda çok zayıf, ince narin yapılı bayanların ise drape modelleri kullanabilir, bu şekilde kalınlaşabilirsiniz. Drapeler ortalama 2 cm’lik bir kalınlığa sahiptir. Bu şekilde göğüs kısmı zayıf olan bayanların beden olarak ön plana çıkmasında yardımcı olur.

Göğüs yapısı dekolte de çok önemlidir. Göğüs çizgisi kadınlarda farklılıklar gösterir (yukarıda veya aşağıda ). Bu yüzden vücut yapınızı çok iyi tanıyıp dekoltenin derecesine karar vereceksiniz, ya da sizi çok iyi gözlemleyebilecek bir modacı tarafından göğüs dekoltenizin derecesini belirlemelisiniz.

Gelinlik Provasına Giderken

Gelinlik provasına gidilirken siz siz olun anne, kayınvalide veya diğer akrabalarınızla gitmeyin.

Gelinlik almaya giderken yapılan en büyük yanlışlıkların başında, ataerkil bir toplum olduğumuzdan dolayı provaya anne, kayınvalide, kız kardeş veya diğer akraba üyeleriyle gidilmesidir. Fakat sizin için en ideal olanı eşiniz ile birlikte provaya gitmenizdir. Çünkü dikilen gelinlik kişiye özel olarak dikilir bu yüzden kişi kendi karar vermeli, yapılan araştırmalara göre akraba üyeleriyle gidilen prova sonuçlarında anneler veya diğer akraba üyelerinin tercihleri kabul görüyor.

Akşamüstüne doğru vücut daha oturacağı için provalarında bu saatlerde olması sizin için daha sağlıklı olacaktır. Regl olduğunuz dönemlerde vücudunuz şiş olmasından dolayı provaları öne veya geri çekmelisiniz.

Çift olarak gidilen provalarda eşlerin boyuna göre ayakkabı ve gelinlik seçimleri yapılır. Burada amaç; damat ve gelinin uyumlu olması. Damat çok uzunsa gelinin ayakkabı ile uzaması veya gelinin uzun olması durumların da ise gelini uzatmama gibi küçük fakat dikkat çekici detayların üstünden geçilir.

Mekana Göre Gelinlik Seçimi

Gelinlik modeli seçerken ki en çok dikkat edilmesi gereken unsur, gelinliği kır düğününde mi taşıyacaksınız? Yoksa şık bir otelde mi?

Kır düğünü için hangi gelinlik modelleri tercih edilmeli?

Kır düğününe uygun gelinlik modeli seçerken daha çok, ortama uyan, uçuş uçuş, hareketli ve hafif kumaşlardan dikilmesine özen göstermelisiniz. Kır düğünlerinde gelinin rahatlığı çok önemlidir. Uzun kuyruklar kattiyen kullanılmamalıdır. Bunun dışında mendil etek adı verilen parça parça tüllerle veya organzeler ile süslenmiş olan etekler de konsepte uygundur.

Otel ve kapalı alanlar için hangi gelinlik modelleri tercih edilmeli?

Otellerde yapılacak düğünler için, daha çok görkemli, parlak bir kumaşı olan taşları olan uzun kuyruklu ihtişamlı modeller tercih edilmelidir. Etekteki detaylar olsun göğüs kısmındaki işlemeler olsun ve olmazsa olmaz uzun bir kuyruk oteller için en uygun gelinlik modelleridir. Kabarık etek, dantelli bir kumaşta sizi daha elegant gösterebilir ve size başka bir alternatif sunabilir.

Gelinliğin Dekoltesi Nasıl Olmalı?

Bir gelinlikte ilk dikkat çeken dekolte kısmıdır. Vücut ölçülerinize göre yapılmamış bir dekolte tüm gelinliği rezil edebilir.

Gelinliğin dekoltesi sadece tek bir yerde olmalı ve o dekolteyle gelin rahat edebilmeli, göğüs dekoltesi olan bir gelin için sırt dekoltesi pek önerilmez, yine aynı şekilde sırt dekoltesi olan bir gelinlik içinde göğüs dekoltesi gelinlikte şık durmaz. Göğüsleri büyük kadınlar için dekolte tavsiye edilmez, bunun nedeni rahatlılık çok önemlidir gelinlikte.

Bir çok dekolte çeşidi vardır. V dekolte, M dekolte denilen m straplezler var, bu dekolte boyları sizin rahat edebileceğiniz boyutları aşmamalı. Normal göğüs ölçülerine sahipseniz m dekolte tarzı idealdir. iri göğüslere sahipseniz eğer ve M dekolte yapmak istiyorsanız da düz bir straplez kullanmalısınız, fiyonk ve benzeri süslü bir straplez kullanırsanız dikkati direk oraya çekmiş olursunuz.

Gelinlikteki sırt dekoltesi ise modele uygun olmalıdır, dekolte bir gelinlik için çok önemli bir detay arz eder. Bundan dolayıdır dekoltenin tek bir noktada toplanma çabası. Sırtınıza verebileceğiniz en güzel dekoltelerden biri de çapraz bağlamalı modeldir, sırtınızı V şeklinde gösteren bağlama şeklidir. Bu bağlama tarzı sırtınızın tüm güzelliklerini ön plana çıkaracaktır.

Gelinlikte Etek Boyuna Nasıl Karar Verilir?

Tüm düğün boyunca gelinliğinizi çekiştirmek istemiyorsanız, rahat dans etmek istiyorsanız dikkatli okumanız gerekecek…

Gelinliğin etek boyuna öncelikle sizin rahat edebileceğiniz şekilde karar verilmeli, provaları kesinlikle düğünde giyeceğiniz ayakkabı ile yapmalısınız. Etek boyu yere sıfır veya ayakkabının ucu gözükecek şekilde bırakılmalıdır ki, düğün boyunca eteğinizi çekmek zorunda kalmayın rahat yürüyebilin. Eteğin kuyruk sizi takip edeceği için aynı şekilde kalabilir. Bir kır düğünü yapıyorsanız şayet daha kısa bir kuyruğu tercih edebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz modellemelerin hepsi uzun klasik tarz gelinlik modelleri içindi, şayet mini bir gelinlik modeli tercih ediyorsanız, bunda etek boyu seçeneği tamamıyla kişinin hür iradesine kalmıştır.

Orta yaşlılar için gelinlik modellerini ve kumaşları

Hayata tekrar şans vermek istemiş veya beyaz atlı prensesinizi yeni bulmuş olabilirsiniz. O geceyi unutulmaz kılmak için bizden size birkaç küçük tüyo…

Gelinliklerde tafta, organze, dantel gibi kumaşlar tercih edilmekte. Ülkemizde ise geleneksel olarak günümüzde de hala kullandığımız dantele muhakkak yer veriliyor. En modern modelden en marjinal modele kadar ki belki de tek detay danteldir.

Abartıdan uzak daha düz kesim modelleri tercih edebilirler. Çok kabarık ve gösterişli olmayan gelinlikler tercih etmeliler. Yaka ve göğüs kısmında minik taş detayları kullanabilirler. Akıcı bir eteğe sahip gelinlikler orta yaştaki hanımlar için daha uygun olacaktır. Daha çok etek kısmına değil de omuz ve göğüs kısmına yoğunlaşmalılar fakat buradaki süslemelerde abartıdan uzak olması gerekir. Belki etek uçlarına uygulanan minik parıltılar geline farklı bir hava katabilir.

Gelinlik Seçiminize ve Etek Tarzınıza Dikkat!

Gelinlik seçiminden yapılan belli başlı hatalar vardır, Kısa boyluysanız uzun görünmek için tek parça gelinlik giymek ya da vücudunuzu tanımadan katalogdan beğenilen gelinlikler gibi…

Gelinlik seçiminde fizik çok önemli. Gelinlik diktirmek isteyenler, modacılardan yardım aldıklarında ölçülerine uygun gelinlik kesiminde daha hızlı karar verirler. Eğer seçtiği gelinlik ölçülerine ve tarzına gitmeyecek bir seçim olmuşsa seçeceği terzi onları daha farklı bir stile, modele yönlendirip onlara uygun ölçülerde gelinlik hazırlayabiliyorlar. Burada önemli olan gelinin kendi vücudunu tanımasıdır. Genel olarak internet üzerinden veya vitrinlerden gördükleri modeller ile seçim yapan gelin adayları, o modelin kendi vücudunda nasıl duracağı konusunda ise tam bir karanlıktadır. Bu yüzden seçeceğiniz gelinlik modeli kadar seçeceğiniz terzi de çok önemlidir. Sizi çok iyi tanıması, neyi taşıyıp neyi taşıyamayacağınızı bilmesi gerekir.

Gelinlikte Etek Nasıl Belirlenir?

Tek parça gelinliklerde etek çok fazla sıkıntı yaratmaz. 2 parça gelinliklerde üst tarafta şifon tercih ederseniz alt tarafı da şifon olarak tamamlamalısınız. Üst bedende Fransız dantel uygularsanız da, alt eteğinizi toplayıp eteğin yanlarından Fransız dantelleri çıkarıp eteğe hareket katabilirsiniz. Size önerimiz şudur ki; Fransız dantel işlemeli bir üst beden tercih edecekseniz muhakkak etekte toplamalar yarattırın ve Fransız dantellerini içinden gösterin. Gelinlikte önemli olan üst bedendir. Üst beden tamamlandığı zaman alt beden sizin beğeneninize kalmıştır. Burada halk arasında bilinen bir yanlışı da düzeltmek isteriz. Kısa boylu kadınlar gelinlik seçiminde daha uzun görünmek adına tek parça gelinlik tercih eder. Halk arasında yaygınlaşmış olan bu gelenek tamamen yanlıştır. Tek parça bir gelinliğin altına giyilmiş olan kabarık bir jüpon giydiğiniz zaman gelinliğin içine gömülür ve boyunuz yine kısa gözükecektir.

Gelinlik Seçerken Bunlara Aman Dikkat!

• Gelinlik modelinizi seçerken vücut tipinizi, karakterinizi, düğünün yapılacağı mekanı ve mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalısınız.

• Damat adayı ile uyum içerisinde olmaya dikkat etmelisiniz.

• İnce ve uzun bir fiziğiniz varsa, kat kat volanlı etekler, boydan bütün drapeli ve büstiyerli iki parçalı gelinlikleri ve dantelli gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

• Kısa boylu iseniz boyunuzu olduğundan uzun göstermek için hafif kuyruklu evaze etekler, uzunlamasına desenleri olan gelinlikler tam size göre.

• Kilo problemi olan gelin adayları kesinlikle belden kabarık modellerden kaçınmalı, olabildiğince hatları belli etmeyen, dökümlü kumaşları tercih etmeli.

• Göğsü dolgun olan gelin adayları straplez gelinliklerden kaçınmalılar. Çünkü bu model gelinlikler zaten dolgunluğuyla dikkat çeken göğüslerinizi daha da belirginleştirecek ve tüm dikkatler göğüslerinizde toplanacaktır.

• Göğsü küçük olan gelin adaylarına önerimiz; balenli, göğüs cub’ı sütyen kesimli, göğüste hafif kabarık aksesuarlar olan gelinlikleri tercih etmeleri.

Gelinlikteki Dekolte Nasıl Olmalı?

Hem seksi hem de bir o kadar masum bir gelin olmak istemez misiniz?

Dikkat çekmek, seksi görünmek güzeldir fakat söz konusu gelinlik olunca, seksiliğin ve dekoltenin dozunu iyi ayarlamak gerekir. Dekolte seçimi yaparken vücudunuzun birden çok bölgesini değil, güvendiğiniz tek bir bölgesini öne çıkarmak daha sağlıklı olacaktır.

Onlinegiyim.com olarak bu yazımızda gelinlikte dekolte seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalara değindik.

V Yaka Gelinlik

Omuzları geniş ve göğüsleri küçük olan bir gelinseniz V yaka gelinlik tam size göre. Bu gelinliği giyerken destekli bir iç çamaşırı kullanırsanız, dikkati boynunuzdan biraz daha aşağı çekerek, yeterince seksi gözükebilirsiniz.

Sırtına Güvenen Bayanlar

Eğer sırt güzelliğinize güveniyorsanız sırt dekolteli bir gelinlik seçerek, davetlilerin arkanızdan baka kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Mini Etekli Gelinlik

Eğer fiziğinize güveniyorsanız ve yeterince cesursanız mini etekli gelinlik tercih ederek sütun gibi bacaklarınızı neden gözler önüne sermeyesiniz ki?

KIŞKIRTICI GELİNLİK MODELLERİ

Gelinlik modeli seçiminde sınırları zorlamak diye buna denir!
Tarz ve stilde feminen bur duruş her kadının muhakkak bir yerlerde kullandığı bir tavırdır. Feminenliğin iddiasını her ana aktarmak ise stillerin belirleyici bir özelliğini oluşturur. Peki ne kadar seksisiniz? Gelinlik modelleri arasından en kışkırtıcı modeli seçebilecek kadar cüretkar davranır mısınız? Kışkırtıcı gelinlik modelleri 2019-2020 trend gelinliklerden sayılıyor. Nefes kesici modeller gelin adaylarını askılarda bekliyor!

Kışkırtıcı Gelinlikler

Her zaman tahrik edici bir duruşunuz var ve evlendiğiniz günde bunu kaybetmek istemiyorsanız eğer bu yıl trendler arasında tarzınızı yazdırabilirsiniz. Transparan detayların kadın giyim seçimlerine verdiği derinlik, gizem ve büyüleyici görünüm abiyeden gelinliğe, özel günlerden casual giyim seçeneklerine kadar sıçrıyor. Söz konusu iddia ve auralık olunca da şeffaflığın ön plana çıktığı transparan gelinlikler de göz dolduruyor.

Kışkırtıcı gelinlik modelleri 2019-2020 sezonu ile beraber derin göğüs dekolteli tasarımları da gündeme getiriyor. Ayrıca sırt ve derin yırtmaçlı gelinlikler de dikkat çekici ve gayet iddiası yerinde modeller arasında. Farklı dekoltenin sezon modası olmasıyla beraber, bel ve göbek bölgesini açıkta bırakan bir görünümde yeni sezonun sürprizlerinden.
Gelinlik modelli seçiminizde farklılığınızla biraz iddialı olmayı istiyorsanız eğer dar kesim gelinliklere göz atmalısınız. Vücuda yakın kalıba sahip gelinliklerle oldukça hoş ve alımlı bir duruşu kolaylıkla yansıtabilirsiniz.

MISS DEFNE GELİNLİK MODELLERİ

Miss Defne gelinlik modellerini her zaman yeni ve taze tutuyor. Yeni sezon gelinlik modelleri kesinlikle görülmeye değer.

Bir gelinliğin en önemli özelliği, her vücut tipine ve her zevke hitap etmesidir. Bunun için farklı alternatifler sunan Miss Defne, yeni modellerindeki ince işlerle göz dolduruyor.
Miss Defne gelinlik modelleri ile herkesi kendine hayran bırakacak modellere imza atıyor. Her gelin adayının zevkine ve vücut tipine göre uygun gelinlik modelleri ile kaliteli bir marka olduğunu her zaman gösteren Miss Defne, yeni sezon için romantik gelinlikle tasarlamış.
Zarif işlemeler, boncuklu ve dantel detayları, ipek saten seçimleri ile klasik gelinlik modelleri ortaya çıkıyor.

CAROLINA HERRERA GELİNLİK MODELLERİ

Carolina Herrera gelinlik modellerine bayılacaksınız!
Gelinlik denince ilk akla gelen isimlerden olan Carolina Herrera’nın tasarımları bu sezonda vintage ayrıntılar içeriyor. Carolina Herrera gelinlik modelleri ise gelinlik sektöründe dikkat çeken isimlerden biri.

Beyazın en güzel halini Carolina Herrera gelinlik modellerinde bulabilirsiniz. Kullanılan dantel ayrıntıları ile şık ve asil gelinlik modelleri ortaya çıkıyor. Eğer gelinliğinizde zariflik istiyorsanız Carolina Herrera gelinlik modellerine göz atmalısınız.

Her sezon olduğu gibi bu sezonda da balık model gelinlikler çok revaçta. Bunun yanında kabarık etekler ise prenses gibi olmak isteyen gelin adayların tercihlerinin başında geliyor. Bütün vücut tiplerine uygun gelinlik modelleri ile her bayana hitap ediyor.

Carolina Herrera denildiğinde akla ilk gelen Alacakaranlık serisinde Kristen Stewart’ın giydiği gelinlik aklınıza gelsin.
Yeni sezonda ise Carolina Herrera gelinlik modellerinde balık model ve dantel detayları göz çarpıyor. Kabarık etekli gelinlik düşünüyorsanız bu saatten sonra tekrar bir düşünün deriz. Balık gelinlik modelleri ile düğününüzde parlayabilirsiniz.

Daha çok straplez modellerin olduğu Carolina Herrera gelinlik modellerinde, duvakların boyları uzun ve kısa olarak isteğe göre değişebiliyor.

TREND: DÜŞÜK OMUZ GELİNLİK

Omuz dekoltesinin popülerliği gelinlik modellerine de sıçrarsa…
Yaz gelince düğün sezonu da gelmiş demektir. Artık genel olarak tüm yurt değerlendirildiğinde İlkbahar ve Yaz mevsimi düğünleri de beraberinde getiriyor. Bu genellemeye göre de şimdi düğün hazırlıklarının tam zamanı. Gelin adayları trend gelinlik modeli arayışındayken popülerliği ele geçiren düşük omuz gelinlikmodelleri kesinlikle pas geçilmemeli. Tabii her gelinliğin formunun vücut şekline uygun seçilmesi gerektiği gerçeği kesinlikle atlanmadan.

Düşük Omuz Gelinlik Modelleri

Bohem akımının salaşlık konusundaki baskın tavrı artık gelinlik modelleri içinde geçerli. Gelinlik trendlerinde bohem modellere yavaş yavaş aşina olmak için geri sayı başladı. Dar formlu gelinlik modelleri ve kesim bakımında zarif, şık ama bir o kadar sade tasarımlar yaz mevsimini bekliyor.

Düşük omuz gelinlik modelleri de trendler arasında sayılıyor. Geniş omuzlu ve kayık yaka olarak da bilinen bu kesim, yazın şimdiden favori gelinlik adayı. Vücut proporsiyonu kısmında bu geniş yakalar dar omuzlu kişiler için çok daha güzel duracaktır. Aksi omuzlarınız zaten geniş ise düşük omuzdan biraz uzak durmak gerekiyor; çünkü bu kesim omuzları olduğundan daha geniş gösteriyor.

KISA GELİNLİK MODELLERİ

Gelinlik modasında kısa modeller göz kamaştırıyor!
Yaz mevsimi ile berber düğün sezonunda hareketlilik kaçınılmaz olacak! Yaz gelini olmak diğer mevsimlere de benzemiyor üstelik. Sıcak ve bunaltıcı hava sadece gündüz değil akşamları da kendini net bir şekilde hissettiriyor. Gelinlik modelinizle daha rahat hareket etmek istiyorsanız eğer kısa gelinlik modelleri arasından bir seçim yapmanızı öneririz. Hele ki kır düğünü düşünenler için bu tercih muhteşem bir seçimdir, bizden söylemesi!

Geçtiğimiz düğün sezonunun yoğunluğunun sonlarına doğru midi gelinlikler kendilerini yavaş yavaş göstermeye ve şık tarzları ortaya çıkarmaya başlamıştı. Bu sezon bu yavaşlığın biraz daha sürat kazandığı gözler önüne seriliyor. Artık düğünlerde farklı olmak isteyen gelin adaylarının seçimleri kısa gelinliklerden oluşuyor.

Kısa gelinlik modelleri 50 ve 60’lı yılların izlerini taşıyan midi gelinliklerle sınırlı değil tabii ki. Daha çarpıcı tasarımlarıyla asimetrik etekli gelinlikler de oldukça şık modeller arasında yerini alıyor. Ayrıca iddiasıyla fark yaratan gelinleri ise mini gelinlikleri ile hem sevimli hem de seksi olmayı başarıyor.

Gelinlik modelinizle fark yaratmak ziyade rahat etmek istiyorsanız sizde kısa gelinlikler arasından seçimler yapabilir, ağır kostümlerin zorluklarından kurtulabilirsiniz.

BALIK ETEK GELİNLİK

Balık etek gelinlik modelleri ile zarif bir gelin olmayı kim istemez ki?
Gelinlik modası her sene farklı trendi gündeme getirmeye devam ediyor. Tabii bir de sürekli olarak modanın kendini tekrarlaması durumunda gündemden düşmeyen seçimleri de güncellemeyi ihmal etmiyor. Balık etek gelinlik modelleri de yine yeni sezonda şık ve zarifliği ön plana çıkarıyor. Vücut hattına güvenen gelin adaylarının gözlerini adeta balık etekli gelinlikler boyuyor.

Balık model sadece gelinlik modelleri için değil aslında tüm abiye seçimlerinde de 2019-2020 yaz sezonu trendleri arasına yerleşti. Farklı kuyruklara sahip bu kesim kişilere oldukça zarif ve asil bir görünümü de aşılıyor.

Balık etek gelinlik modelleri yeni sezonda daha görkemli kuyruklarla giriş yapıyor. Dantelin ve güpürün bolca kullanıldığı gelinlik tasarımlarında, derin V göğüs dekoltesi de oldukça revaçta. Ayrıca yine sırt dekoltesindeki yuvarlak pencereler ve adeta bir damla görüntüsünün sembolü de oldukça fazla kullanılıyor.

Vücut hattınızda herhangi bir kilo probleminiz yok ise balık etekli gelinlik modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Kısa boylular için gelinlik örneklerinde pek balık model çok fazla önerilmese de yüksek platformlarla ve yarım balık etek denilen daha yumuşak geçişlerin kullanıldığı tasarımları kullanmanız mümkün.

ROMANTİK GELİNLİKLER

Sade ve şık duruşları ile zarif romantik gelinlikler…
Gelinlik düğün hazırlıklarının en önemli aşamalarından bir tanesidir. Düğün konseptine gelin adayının tarzına ve vücut şekline uyumlu olan gelinlik modeli kusursuz bir düğünün habercisi olabilir. Romantik gelinlikler romantik düğün konsepti için değildir sadece. Minimal tasarımları, sade ama bir o kadar şık gelinlik modellerinin ortaya çıkmasını tetikler. Gelinlik modelinizle ön plana çıkmaktansa, doğal ve var olan güzelliğinizi göstermek istiyorsanız eğer kendi iddianızı gelinliğin gösterişiyle öretmek yerine, bu gelinlik modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Romantik tasarımlarda dantel, işlemeler, taşlı ışıltılar tek bir noktayı odak haline getirir. Zaten gelinlik modelinin romantik kategorisinde değerlendirilmesi de buradan doğar. Şifonların, tüllerin ve dökümlü gelinliklerinde yer aldığı bu kategorinin adeta ilk kuralı sadelikten geliyor.

Romantik gelinlikler tasarım olarak zarifliği öne çıkarsa da hemen hemen kesim olarak tüm gelinlik modelleri arasında rastlanır. Kabarık bir gelinlik modeli de romantik olarak değerlendirildiği gibi dar kesim bir gelinlik için de romantik betimlemesi sadeliğiyle öne çıkarıyorsa bu şekilde nitelendirilebilir.

Tüm gelinlik kesimlerinde romantik gelinliklere rastlamak mümkün olduğundan da her vücut şekline hitap edebilen bir konsepti bulunuyor. Herkesin kendi vücut şekline göre uygun değerlendirdiği gelinlik modelini romantik kategorisinde işletmesi mümkün.

2019-2020 GELİNLİK TRENDLERİ

2019-2020 Sezonunda gelinlik trendleri ya çok iddialı ya da fazla minimalist!
Gelinlik bir düğünün simgesi, bir ilişkinin de aslında biraz temelini temsil eder. Her gelin adayı kendi düğünü için en güzel gelinlik modelini seçmeye çalışır. Beğendiği tarzda gelinlik modelleri arasında farklı alternatifler karşısında biraz kararsız kalır. 2019-2020 gelinlik trendleri arasından seçim yaparken ya iddianızı ya da minimal modellerle sadeliğinizi konuşturabilirsiniz. Her iki seçenekte de şıklık ön planda.

Gelinlik modellerinde yeni sezon trendleri arasında yer alan modellerde ilk göze çarpan kabarık ama bir o kadar da minimal tasarımlar modern görünümün eseri olarak karşınıza çıkabilir. Bunun yanı sıra bohem tarzın iddiası ile V göğüs dekoltelerine yer verip, feminenliğinizi konuşturabilirsiniz. Senenin diğer dekoltesi olan derin yırtmaçlar da gelinlik modelleri üzerinde çok rastlanmasa da, ender bir görüntüyü ortaya koyuyor.

2019-2020 gelinlik trendleri tüllerin bolca kullanıldığı, şeffaflığın öne çıkarıldığı ve dantel güpür detaylara bolca yer verildiği bir sezon. Özellikle şeffaf dekoltelerin göz yormayan bir tarzın savunucusu olduğu da apaçık ortada.

2019-2020 GELİN ÇİÇEĞİ

Gelinliklerin en özel aksesuarı olan gelin çiçeklerinin 2019-2020 yansıması…
Gelinlik modası elegan tarzı ile yine olay yaratmaya aday. Birkaç sezondur canlı gelin çiçekleri, aksesuar arayışına farklı bir boyut kazandırdı. 2019-2020 gelin çiçeği denildiğinde rengarenk buketler göz alıyor. Pembeden beyaza, turuncudan sarıya farklı çiçeklerle muhteşem uyarlamalar oluşturuluyor. Gelin çiçeği arayışınızda birbirinden farklı türler arasında gidip geliyorsanız birkaç trend tüyosu ile tarzınızı konuşturabilirsiniz.

Gelinlik için çiçek kullanımı çok eski tarihlerden gelen ve günümüzde adet haline gelmiş bir gereksinim. Gelin çiçeklerinin nereden çıktıkları ile ilgili de birçok farklı fikir, görüş ve inanış var. Bunların en ilginci de banyo alışkanlıklarının bir dönem çok yaygın olmayışı ve kötü kokunun bastırılmasına kadar gidiyor. Tabii bu söylemin ne kadar doğru olduğu ise tartışmaya açık bir boyutta. Bir sonraki çarpıcı iddia da şans, bereket, sevgi ve aşkı temsil ettiği ile alakalı.

2019-2020 gelin çiçeği arayışına geldiğimizde de geçmişten günümüze yayılarak gelen, gelinden bir parça şans inanışının karşılığını veriyor. Yapay gelin çiçekleri gelinlikle rafa kaldırılırken, canlı ve rengarenk çiçekler düğün sonu bekar bayanlara atılıyor.

Gelin çiçeği modelleri artık tek tip ve tür çiçekleri de barındırmıyor. Karma bir buketin, farklı tonları ile hazırlanan gelin buketleri, farklı bir duruşun temsilciliğini üstleniyor.

ELİE SAAB 2019-2020 GELİNLİK KOLEKSİYONU

Elie Saab gelinlik modelleri ile yine 2019-2020 yılına iddialı bir giriş yapıyor.
Dünyaca ünlü gelinlik markaları arasına ismini yazdıran Elie Saab, her yıl olduğu gibi bu yılda muhteşem bir koleksiyonla sezona giriş yaptı. Beyrut doğumlu olan tasarımcı, moda eğitim eğitimini tamamladıktan sonra hazırladığı her koleksiyonunda en az 10 gelinlik hazırlamayı hiçbir zaman ihmal etmemiştir. Elie Saab 2019-2020 gelinlik koleksiyonu ile de ayrıcalıklı modelleri sezona yeniden kazandırmıştır.

Elie Saab Gelinlik

Seksi gelinlik modelleri denildiğinde akıllara gelen tasarımcı, hem iddialı hem de bir o kadar minimalist gelinlikleriyle sezonun çok konuşulan koleksiyonları arasında yer alıyor. Tüllerin, şeffaflığın, taş işlemelerin kullanıldığı koleksiyon adeta şıklığı garanti ediyor.

Elie Saab 2019-2020 gelinlik koleksiyonu elegan bir gelin olmanın sihrini taşıyor. Tüm gelinlik koleksiyonu incelendiğinde genellikle kullanıla dar kesimler, oldukça zarif gözüküyor. Ayrıca kabarık ve balık etek gelinliler de hazırlanan yeni sezon koleksiyonu içerisinde yer alıyor.

Dantel ve güpür detayların oldukça gösterişli durduğu gelinlik modelleri de yine yeni sezonda şıklık yarışının galibi olmaya aday. Sezonun trendi olan derin yırtmaç detayları da unutulmamış. Sade bir duruşla iddialı olmayı istiyorsanız, bu sezonun koleksiyonu kesinlikle değerlendirmelisiniz.

EN GÜZEL GELİN PARFÜMLERİ

Gelin dediğin mis gibi kokmalı, mutluluk saçmalı! İşte en güzel gelin parfümleri…
Düğün günü telaşı çok anlamsız unutkanlıklara da sebebiyet verebilir. Bir telaş, bir koşuşturma derken yorucu ve stresli güne parfümünüz ve mis gibi kokunuzla meydan okuyabilirsiniz. En güzel gelin parfümleri seçimleri ile bu özel gecenizde, kendinizi çok daha özel hissedebilirsiniz. Kadınlar için sadece düğün günlerinde değil, genel rutin yaşantılarında güzel kokmak enerji verir. Aslında bu erkekler içinde geçerlidir; fakat kadınlar daima ince detaylara önem verir. Mesela kokum tenime gitti mi? 100 erkekten belki 10 tanesi tenine göre parfüm arayışına girer ve diğer geri kalan kısmının seçimi güzel kokulardır. 100 kadından 90’ı ise sadece tenine uygun parfüm arayışındadır.

En Güzel Gelin Parfümleri Hangileri?

Güzelin de en güzeli özellikle gelin adaylarının yakından inceledikleri konular arasında. En güzel gelin, en muhteşem ayakkabı, en harika saç derken parfüm seçiminde de aynı özen gereklidir. Bir de gün düğün günü olduğunda durum çok daha ciddileşir. Meyveli kokuları sevenler için Dkny Be Delicious hem kalıcılığı hem de aromalı kokusuyla aklınızı çelebilir. Dkny Be Delicious notaları incelendiğinde, tepe notası elma, salatalık ve greyfurt ile başlar. Orta notasında menekşe, manolya, beyaz amber ve gül ile çiçek gibi kokuya dikkat çeker. Dip notasında ise sandal ağacı ve sarı odun ile noktalanır.

En güzel gelin parfümleri seçimlerinde özel bir yeri olan sadelikten vazgeçemeyip, biraz iddialı olmaktan geri kalmayanlar için Calvin Klein Beauty yer alıyor. Tepe notası; yasemin ve çiçeksi bir etkiye sahip. Kalp notasında salt ambrette tohumlarından oluşuyor. Dip notasına gelindiğinde ise sedir ağacı bulunuyor. Kendine güvenin temsilcisi olarak da adlandırılan bu parfümle, tüm gece mis gibi bir kokuya sahip olabilirsiniz.

Oryantal bir esansı bulunan ve uzun yıllardır modası geçmeyen kokularda olan Gucci Rush, seksi bayan parfümleri arasında da oldukça yaygın olarak tanınır. Üst notası; şeftali, frezya, gardenya ile başlar. Orta notasında kakule, gül ve yasemin çiçekleri hakimdir. Alt notasına inildiğinde ise vanilya, paçuli ve vetiver gelecektir. Oldukça kalıcı ve baskın bir koku olan bu parfümde gelinler için ideal bir seçimi oluşturmaktadır.

KIR DÜĞÜNÜ GELİNLİK MODELLERİ

Kır düğünü konseptine uygun gelinlikler hangileri?

Düğün sezonunun en meşhur zamanı yaz aylarıdır. Yaz ayları gelip, düğün sezonu açıldığında da en trend ve en aşina olan konsept denildiğinde ilk olarak akla kır düğünleri gelir. Kır düğünü gelinlik modelleri nasıl olmalı? Sorusunu tetikleyen bu trend birçok kişinin yanlış ve uyumsuz tercileri ile de göze batar.

Kır Düğününde Nasıl Gelinlik Giyilir?

Düğününüz yaklaştı, düğün salonunuz ise alışılmışın dışında doğa ile baş başa. Zemin baştan aşağıya çayır çimen, bol oksijen, açık havanın samimiyeti yanı başınızda olacak. Peki nasıl bir gelinlik giyeceksiniz? Düğün denildiğinde akla takılan en önemli soru da gelinliğin ayrıntılarını kapsar. Vücudunuza uygun gelinlik sizi zarif gösterir, konsepte uyumlu bir gelinlik modeli de tüm gece rahat hareket etmenizi sağlar.

Kır düğünü gelinlik modelleri incelendiğinde konseptin ilk ve kurtarıcı tarzı bohem. Hem sezonun trendlerinden hem de konsept açısından değerlendirildiğinde de oldukça mantıklı bir tarz; çünkü kabarık gelinlik modelleri ile hem fazla hem de uyumsuz bir gelin olmanızın yüzdesi yüksek. Bohem gelinlik modellerindeki marjinal tarz ile en önemli geceniz de hem çok şık hem çok tarz hem de üstüne üslük rahat olmanızın ihtimali ise yüzde yüz garantidir.

Kır düğünlerinde seçilen gelinlik modelleri aslında tek bohem tarz gelinlik modelleri yoktur. Bunun dışında dar kesim ve balık etekli gelinlikler ve midi gelinlik modelleri de kır düğünü konsepti için hoş tercihler arasında yer alır.

TEK ASKILI GELİNLİK MODELLERİ

Tek omuz detayı yeni sezon gelinliklerde çok zarif modellerle inceleniyor.
Gelin adayları gelinlik modelleri arasında hep kararsızlık yaşadığı gerçeği, alternatifin çok olmasından dolayı her zaman kalıcı bir süreç. Gelinlik seçiminde farklı tasarımlar her zaman kafanızın karışmasına neden olabilir. Tek askılı gelinlik modelleri sade ama bir o kadar zarif bir tercih yapmanızı sağlıyor. Gelinlik tasarımcılarının değişik süslemeleri ve kesimleri ile de tek omuzlu gelinlikler oldukça zengin bir model arşivine sahip.

Tek Askılı Gelinlikler

Gelinlik modellerinde askılı ve askısız olması duruşta farklı bir görünüm kazanılmasına neden oluyor. Straptez gelinliklerde geniş omuzlu bir duruşu ön plana çıkartırken, tek omuzlu gelinliklerde de bu duruş destekleniyor. Gelinliğin tek askılı olması tasarımda üst bölgeye dikkat çekiyor.

Tek askılı gelinlik modelleri hemen hemen her bayana yakışabilir. Sadece bu tarz bir tasarımı tercih etmek isterseniz eğer omuzlarınızın geniş olmaması çok daha zarif bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Geniş omuzlu bir vücut yapınız var ise askılı gelinlik modelleri arasından seçim yapmanız çok daha doğru olacaktır. Yeni sezonda yer alan tek askılı gelinliklerde taşlı, dantelli, dar kesim ve kabarık modellerin ön plana çıktığı gözlemleniyor.

GELİN TACI MODELLERİ

Düğünde gelin başı modeliniz ne olursa olsun gelinliğinizi tamamlayabileceğiniz tek aksesuar, gelin tacıdır. Gelin tacı modelleri o kadar çok ve farklı ki, her tarza uygun gelinliği kaldırabilecek birçok model var.

Düğün zamanı gün boyunca koşturma içinde olacağınız için şıklığınızın her zaman korunması gerekiyor. Bunu da gelin tacı modelleri ile yapabilirsiniz. Sevdiklerinizi ve misafirlerinizi etkileyecek gelin tacı modeliniz mutlaka olmalı.

Düğün için sadece gelinlik seçimi değil gelin tacı seçmek de çok önemli. Çünkü taçsız bir gelin başı modeli sıradanlaşacağı gibi kimsenin de ilgisiniz çekmeyecektir. Gelin tacı modelinizi seçerken gelinliğinizin tarzı ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Gelin başınızın sönük kalmamasını gelin tacı modelleri ile halledebilirsiniz. Estetik ve şık duran birçok gelin tacı modeli var. Bunlardan en çok beğendiğinizi seçin. Eğer gelinliğinizi satın almayıp özel olarak diktiriyorsanız, bu şansınızı daha çok arttır. Neden derseniz, gelin tacı bulmak çok kolay bir adım olmadığı için, gelinliğinizi özel diktirdiğiniz yer, gelin tacı da diktirmek daha mantıklı ve isabetli bir karar olacaktır.

Son yıllarda gelinliklerdeki dantel modası, gelin tacı modellerinde göze çarpan bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Böylece romantik ve bohem tarzlı gelin adayları için dantel detaylı gelin tacı modelleri kaçınılmaz oluyor.

Eğer şık ve süslü bir tarz yaratmak istiyorsanız gelin tacı modelinizde taş ve inci detaylarını bulundurmanız gerekiyor.

GELİN AYAKKABISI MODELLERİ

Sizin için seçtiğimiz gelin ayakkabısı modellerine göz atarak ilham almayı unutmayın!
Yeni evlenecek olan gelin adaylarının gelinliklerinden sonra önem verdikleri tek şey gelin ayakkabısıdır. Sizin için seçtiğimiz gelin ayakkabısı modellerine göz atarak ilham almayı unutmayın!

Hem keyifli hem de stresli geçen düğün organizasyonu günlerinde alışveriş yapmak çok yorucu olabilir. Bu yüzden alışverişe çıkmadan önce ne istediğinizi bilmeniz çok önemlidir. Çünkü ne istediğinizi bilerek çıktığınız bir alışveriş sizin için hem kısa sürecek hem de fikir karışıklığından kurtulmuş olursunuz.

Gelinlik seçiminden sonra gelin ayakkabısı seçimi de çok önemlidir. Son yıllarda oluşan trendlerden biri de gelin ayakkabısı modelleri yerine spor tarzda ayakkabılar olmaya başladı. Fakat bu yazımızda klasik gelin ayakkabısı modelleri ile ilgili olacak.

Her yıl değişin modellerin aksine, gelin ayakkabılarında uçurum sayılacak farklılıklar olmuyor. Her zaman rahatlık ön planda ola gelinlik ayakkabı modellerinde daha çok kapalı ayakkabılar tercih ediliyor.

Gelin ayakkabınız ne kadar ayağınızı sararsa rahatınız o kadar yerinde olacaktır. Açık ve bantlı gelin ayakkabısı modelleri sizi zorlayacaktır. Bütün akşama ayakta olacağınız yetmezmiş gibi, bir de ayakkabının vereceğini rahatsızlığı düşünmek zorunda kalmamalısınız. Bu yüzden gelin ayakkabısı denerken her zaman kapalı ve rahat edebileceğiniz bir model olmasına özen gösterin.

Fakat farklı bir gelinlikle sevdiklerinizin karşısına çıkacaksanız, bunları göz önünde bulundurmalısınız. Eğer önü kısa arkası uzun bir gelinlik giyecekseniz, mutlaka topuklu bir gelin ayakkabısı modeli seçmelisiniz. Böylece hem siz hem de gelinliğiniz daha gözükecektir. Yüksek topuklu ayakkabılar gelinlik ve abiye tarzı elbiseleri her zaman kaldırır.

ASKISIZ GELİNLİK MODELLERİ

Askısız gelinlik modelleri ile hem sade hem de şık bir gelin olabilirsiniz!
Hiçbir zaman modası geçmeyen askısız gelinlik modelleri, bu sezonda da gelin adaylarının tercihlerinde ilk sıralarda yer alıyor.

Askılı gelinlik modelleri yerine daha romantik bir hava yaratmak isteyen gelin adayları, askısız gelinlik modelleri ile bu isteğini yerine getirebiliyor.

Düğün telaşı ile gelin adaylarının gelinlik seçimi süresi biraz uzun sürebiliyor. Eğer hala gelinlik konusunda ne istediğinizi bilmiyorsanız, riske girmek yerine klasik modelleri göz önüne alabilirsiniz.

Çünkü emin olmadığınız bir modeli seçip bundan memnun kalmadığınızda hem siz hem de sevdikleriniz için sıkıntı olabilir. Klasik gelinlik modellerinin en başında tabii ki de askısız gelinlik modelleri geliyor.

Özellikle omuzlarının güzelliğine güvenen gelin adaylarının askısız gelinlik modellerini kaçırmamasını önerebiliriz. Omuzların açıkta kaldığı ve dantelle mükemmel bir uyum içinde olabilecek askısız gelinlik modelleri, açık hava mekanda yapılacak bir düğün için biçilmez kaftan.

Birçok büyük gelinlik markasının koleksiyonunda vazgeçilmez parçaların başında gelen askısız gelinlik modelleri, balık modelinde de çok güzel durabiliyor. Balık modelinde vücudunuzu saran bir gelinlik hayal edebilirsiniz. Eğer vücudunuza ve kıvrımlarına güveniyorsanız balık modelinde askısız gelinlik modellerini rahatlıkla giyebilirsiniz.

Kabarık gelinlik modelleri yerine daha sade ve şık bir gelinlik modeli arıyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz balık modelinde askısız gelinlik modelleri sizin için harika bir seçim olacaktır.

YARIM BALIK GELİNLİK MODELLERİ

Yarım balık gelinlik modeli ile düğününüzde hem rahat hem de şık olabilirsiniz!
Gelinlik modellerinde birçok yeni model piyasaya çıkıyor. En rahatlarından biri olan yarım balık gelinlik modelleri ise gelin adaylarının tercihlerinden oluyor.

Tüm vücudu saran bir model olduğu için vücudunuzun tüm hatlarını belli eden bu model ile tüm seksiliğinizi ortaya koyabilirsiniz. Tabii ki de vücuduna güvenen gelin adaylarına yarım balık gelinlik modellerini tavsiye ediyoruz.

Bütün vücudu sarmasına rağmen içinde hareket etmeniz gayet kolaydır.
Aynı zamanda vücudunuzdaki fazlalıkları da kapatan yarım balık gelinlik modeli, vücudunuzun dengeli bir şekilde görünmesini sağlar.

Yıllardır klasikleşmiş gelinlik modelleri yerine, daha modern ve şık modeller vitrinleri süslemeye başladı. Bunlardan biri de özellikle genç bayanların tercihi olan yarım balık gelinlik modelleri oluyor. Birçok yeni gelinlik modelinin yanında rahatlığı ile yarım balık modelleri oldukça popüler.

Bilinen balık modelinden farklı olarak yarım balık gelinlik modelleri, düşünülenin aksine rahat hareket etmenizi sağlıyor. Yarım balık gelinlik modelleri ile son derece şık olmanız mümkün.

Her bayanın tercih edebileceği bir gelinlik modeli olmasının yanı sıra çevrenizdekilerin de beğenisini kazanabilirsiniz. Kol detayları ile gelinliğinizi daha da şıklaştırabilir, düğün mekanına göre gelinlik modelinizde de değişiklik yapabilirsiniz.

SADE GELİNLİK MODELLERİ

Genç bayanların en önemli günü olarak sayılan düğün gününde giyecekleri gelinlik onlar için çok önemli. Her genç bayanın kafasında giyeceği gelinlik modeli az çok bellidir. Bunlardan biri de sade gelinlik modelleridir.

Gösterişi çok sevmeyen ve sade olmayı tercih eden gelin adayları, tercihlerini sade gelinlik modelleri tarafından kullanıyor. Özellikle kır düğünlerinde ya da açık hava düğünlerinde gelin adaylar sade gelinlikler ile kendini hem rahat hem de şık hissediyor.

Sade gelinlik modelleri zamansız bir trend olduğu için her sezon gelin adayları tarafından tercih edilen modellerden biridir. Bu sezon olduğu gibi önümüzdeki sezonlarda sade gelinlik modellerini düğünlerde bol bol göreceğiz.

Kimileri için sadelik kimileri için gösteriş önemlidir. Bu ister istemez gelinlik modellerine de yansıyor. Biz ise seda gelinlik modellerinden yana tercih kullanmayı düşünen gelin adayları için birçok gelinlik modelini bir araya getirdik. Galerimizdeki gelinlik modellerinden ilham alabilirsiniz.

Yıllar sonra bile düğün fotoğraflarınıza baktığınızda her zamanki gibi şık görünmek istiyorsanız sade gelinlik modelleri bunun en güzel örneklerinden biri olacaktır.

Gelinliğinizi seçerken başkalarına beğendirmek için değil mutlaka kendiniz beğenmek için seçmeye çalışın. İçinde kendinizi şık ve rahat hissettiğiniz gelinlik ancak sizin gelinliğiniz olabilir. İlgi çekmek için şatafatlı bir gelinliğin için tüm akşam rahatsız olmak yerine sade bir gelinlik ile rahat olabilirsiniz.

TEK OMUZ GELİNLİK MODELLERİ

Tek omuz gelinlik modeli ile hem rahat hem de şık bir gelin olmak sizin elinizde!
Birçok ünlü markanın koleksiyonunda tek omuz gelinlik modellerini görebiliyoruz. Podyumlarda sık sık tek omuz detayı göze çarpıyor ve gelin adayları bu modeli oldukça sevdi!

Şimdiye kadar gelinlik modellerinde birçok tarz ve detay karşımıza çıktı. Tek omuz gelinlik modeli ise yıllar boyunca gelin adaylarının tercihi ve ünlü tasarımcılarında vazgeçemediği ve her zaman koleksiyonlarında kullandığı modellerden biri olmaya devam ediyor.

Gelin adaylarının en heyecanlı ve özeneceği düğün gününde şıklığı ve rahatlığı bir arada taşıyabileceği gelinlik modelinin olması çok önemli. Bu yüzden tek omuz gelinlik modeli ile hem gelinliğini rahat taşıyabilir hem de tüy ve taş detayları ile gelinliğe hareket katabilir.

Fakat tek omuz gelinlik modeli seçmeden önce birkaç bilmeniz gereken önemli nokta var. Tek omuz detayı her bayanın vücut tipine uygun olmayabilir.

Eğer minyon tipliyseniz, büyük detaylardan kaçınmalısınız. Mesela büyük fiyonkları gelinlikte kullanmak gibi. Bu sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Sade detaylara sahip tek omuzlu gelinlik her zaman tercihiniz olmalı.

Geniş omuzlarınız varsa, biraz daha dar göstermek için tek omuz gelinlik modelleri sizin kurtarıcınız olabilir. Omuz kısmında ne kadar büyük detaylı bir model kullanırsanız o kadar omuzlarınızı dar gösterecektir.

Omuzunuzdaki detaylar direk dikkat çekeceği için gelinliğinizin geri kalan modelinin sade olmasına dikkat edin. Gelinliğinizde birden fazla dikkat çeken unsur olursa, bu durum hem sizi hem de karşınızdakileri yoracaktır. Her zaman sadelikten yana olmaya çalışın.

KEMERLİ GELİNLİK MODELLERİ

Gelinlik modasında popüler olan başka bir trend ise kemerli gelinlik modelleri diyebiliriz. Bu sezon bol bol gördüğümüz kemerli gelinlik modelleri ile hem zarif hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kullandığınız kemer ile gelinliğinize vintage bir hava katabilirsiniz. Özellikle zayıf bir bayansanız kemerli gelinlik modelleri tam size göre olacaktır.

Sadece zayıf bayanlar için değil balık etli gelin adayları için de kemerli gelinlik modelleri ideal bir seçim olacaktır. Belinizi daha ince göstermek amacıyla kemer detayını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğru kesimli ve vücudunuza uygun gelinlik modeli ile kemerli gelinlik modelini kullanabilirsiniz.

Eğer gelinlik modelinizin diğerlerinden farklı olmasını istiyorsanız, kemerli gelinlik modellerinden bir gelinlik seçerek bunu yapabiliriniz. Özellikle kısa gelinliklerde kemer modelleri çok güzel duruyor.

Üst bedeniniz zayıf ise kemerli gelinlik modelleri ile üst bedeninizi normal ölçülere getirebilirsiniz. Dümdüz sade bir gelinlikte taşlı kemer detayı emin olun ki herkesin dikkatini çekecektir.

Artık gelinlik modasında kemerli gelinlik modelleri daha çok görür olduk. Bu yüzden taşlı olsun, çiçekli olsun, kemerin her çeşidi mübah diyebiliriz. Kemer renklerinde en çok beyaz, krem gibi açık tonlar popüler.

Eğer seçtiğiniz gelinliğin kemeri yoksa ayrı satılan kemerleri tercih edebilirsiniz. Gelinlik markalarının koleksiyonlarında da görebileceğiniz gelinlik kemerleri, belinize dikkat çekerek beden boyunuzu daha uzun gösterecektir.

UZUN KOLLU GELİNLİK MODELLERİ

Eğer bir kış gelini olacaksanız uzun kollu gelinlik modelleri sizin yardımcınız olacak!
Kış gelinlerinin en büyük kurtarıcısı olan uzun kollu gelinlik modelleri, her sezon olduğu gibi bu kış da gelinlerin tercihlerinden oluyor.

Yaz gelini değil de kış gelini olmayı tercih ettiyseniz en büyük yardımcılarınızdan biri de uzun kollu gelinlik modelleri olacak. Tabii ki uzun kollu gelinliğin yanında mutlaka sizi sıcak tutacak bir bolero bulundurmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
Özellikle tasarımcıların kış gelinleri için hazırladıkları koleksiyonlar görmeye değer. Havalar kış sezonunda soğuk olduğu için askılı ve straplez gelinlik modelleri yerine daha çok uzun kollu gelinlik modelleri tercih ediliyor.

Her kışlık bir gelinliğin kendine yakışan bir bolerosu vardır. Eğer yoksa da bunu diktirebilirsiniz. Sizin için büyük kolaylık olacaktır. Boleronuzu beyaz renk bir kürkten bile yaptırabilir, daha farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Gelinliğinize şıklık katmış olacaksınız.

Uzun kollu gelinlik modellerinde gelinliğin kolları daha çok dantel detaylı oluyor. Böylece gelinliğinize hem şıklık hem de romantik bir tarz verebiliyorsunuz. Eğer düğününüzün konsepti romantik ve bohem tarzlarındaysa bu tip uzun kollu gelinlik modelleri tam size göre olacaktır.

Uzun kollu gelinlik modelleri ile daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sezonun trendlerini yakalamış olacaksınız. Kolları dantelli derin sırt dekoltesi olan bir gelinlik ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Böylece “kış” etkenini olumlu bir duruma çevirmiş olacaksınız.

GÖSTERİŞLİ GELİNLİK MODELLERİ

Gösterişli gelinlik modelleri ile düğününüzün parlayan yıldızı olabilirsiniz!
Düğün günü, her genç bayanın heyecan içinde beklediği kuşkusuz en özel günlerden biridir. Sevdikleriniz ve davetlileriniz ile en keyifli zamanları geçireceğiniz bu özel gecede bütün herkes en şık haliyle orada olacaktır.

Siz ise gösterişli gelinlik modeliniz ile herkesin dikkatini çekerek gecenin yıldızı olabilirsiniz. Bunun için doğru parçalarını seçmeniz çok önemli. Vücudunuza göre seçtiğiniz gösterişli gelinlik ile kendinizi harika hissedeceksiniz.

Gösterişli gelinlik modelleri daha çok işlemeli, danteli ve taş detayları ile süslenmiş gelinlik modelleri oluyor. Biz de sizin için yılın en gösterişli gelinlik modellerini bir araya getirdik. Böylece gelinliğinizi seçemeden önce tüm seçenekleri gözden geçirebilirsiniz ve tercihinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Artık genç bayanlar sade gelinlik yerine daha gösterişli ve ilgi çeken gelinlikleri tercih etmeye başladı. Gösterişli gelinlik seçerken ilk kuralınız içinde rahat olmanı gerektiğidir. Bütün gece boyunca rahatsız bir gelinlik içinde huzursuz olmayı önlemek için hem vücudunuza uygun hem de içinde rahat olabileceğiniz gösterişli bir gelinlik modeli seçmeniz en doğru adım olacaktır.

Gösterişli gelinlik modellerinde uzun kuyruklu gelinlik modelleri oldukça ilgili gören modellerden biri. Zarife ve şık bir görünüm oluşturabilir ve romantik bir gelin tarzı ortaya koyabilirsiniz.

Gelinlik seçimi kadar aksesuar seçimi de çok önemlidir. Gelinliğinizin gösterişli olacağı için aksesuarlarınızı mutlaka en sade şekilde seçmelisiniz.

A KESİM GELİNLİK MODELLERİ

A kesim gelinlik denildiğinde, Şekli A harfi gibi belden başlayarak aşağıya doğru genişleyen bir gelinlik çeşididir.

En büyük avantajı, her vücut tipine uymasıdır. Bu yüzden en çok tercih edilen gelinlik modellerinin başında gelir.

Özellikle bel bölgenizde fazlalığınız varsa, A kesim gelinlik modelleri ile fazla kilolarınızı rahatlıkla saklayabilirsiniz.
Eğer basenleriniz geniş ise, bu bölgenizi A kesim bir gelinlik ile kapatabilirsiniz. Vücudunuz “armut” vücut tipi kapsamındaysa A kesim gelinlik ile tüm dikkatler bel bölgesinde olacağı için basen probleminizi geçici olarak ortadan kaldırmış olacaksınız.

Çok zayıfsınız diyelim, yine A kesim gelinliklerin etekleri kabarık olduğu için sizi olduğunuzdan daha geniş göstererek, zayıflığınızı örtecektir. A kesim gelinlik modelleri ayrıca prenses gelinlik modellerinde de bulabilirsiniz.

Eğer göğüsleriniz küçük ise, üst bölümü işlemeli ve dikkat çekici detayları bulunan A kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Kalçalarınızı saklamak istiyorsanız, beli korseli gelinlikleri de deneyebilirsiniz. Gelinliğinizin eteğinin dikkat çekmesini isterseniz, ucu işlemeli gelinlik eteklerini seçebilirsiniz.

Minyon tipliyseniz, prenses gelinlik modellerinden birini seçerek, belden başlayan kabarık etekli gelinlik modelleri ile olduğunuzdan daha uzun gözükebilirsiniz. Her gelinlik modelinde olduğu gibi A kesim gelinlik modellerinde de kısa ve uzun kollu, straplez ve askılı gelinlik modelleri gibi çeşitler mevcut.

Bunlardan daha önemlisi her zaman belirttiğimiz gibi gelinlik seçmeden önce mutlaka vücudunuz ile uyumlu olup olmadığına özen gösterin. Düğün günü gibi hayatınızda önemli bir zamanı oluşturacak o günde, hem rahat hem de şık olmanız sizi rahat ettirecektir. Aksi taktirde gün boyunca huzursuz olabilirsiniz.

TAŞ İŞLEMELİ GELİNLİK MODELLERİ

Taş işlemeli gelinlik modelleri ile misafirlerinizin dikkatini üzerinize çekebilirsiniz!
Yeni hayatınıza merhaba dediniz düğün gününde tüm dikkatleri taş işlemeli gelinlik ile üstünüze çekebilirsiniz.

Düğün gününüzü unutulmaz kılmak için gelinlik modelinizin de etkisi çok büyük olacaktır. Bu yüzden hem sizin severek taşıyacağınız hem de sevdiklerinizin beğenisini kazanacağınız taş işlemeli gelinlik modeli seçmenizde fayda var.

Bu yüzden düğün gününden aylar öncesinde gelinlik belirlenir ve detaylar ile kusursuz görünmesi için çalışılır. Bu detaylardan biri de taş işlemeli olan gelinliklerdir.

Gelin adaylarının tercihi bazen sade gelinlikler bazen de taş işlemeli gelinlikler olabiliyor. Tabii bu tercihten önce düğünün konseptine de dikkat etmek gerekiyor. Düğün mekanı açık havada mı havuz başı mı, sahil kenarında mı, diğer ayrıntılar için çok önemli.

Taş işlemeler gelinlikleri her zaman olduğundan daha güzel gösterir. Özellikle düğününüz kapalı bir mekanda olacaksa taş işlemeli gelinlik modellerinden rahatlıkla bir gelinlik seçebilirsiniz.

Gelinliklerde taş işlemeler ya göğüs bölümünde ya da bel bölümünde olabiliyor. İsterseniz tamamı taş işlemeli gelinlik modeli de seçebilirsiniz. Gelinliğinizin modeli ve tarzı ile de taş işlemelerinin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Hayatınıza yeni bir sayfa açtığınız bu günde vücudunuza uygun gelinlik modeli seçmeniz de diğer önemli bir konudur. Vücudunuzu iyi tanımanız gerekiyor ki kötü göstermeyecek, vücudunuzu güzel gösterecek modeller seçebilesiniz.Eğer çok zayıfsanız, kabarık gelinlikler tercih edebilirsiniz. Omuzlarınız çok dikkat çekiyorsa, ince askılı gelinliklerden uzak durmalısınız. Minyon tipliyseniz, çok büyük yani hacimli gelinlikleri tercih etmeyin. Fazla kilolarınız varsa, kabarık modeller kilolarınızı saklayacaktır. Göğüsleriniz büyükse, gelinliğinizin göğüs kısmının yukarıya doğru olduğu dar modeller seçmelisiniz.

DANTELLİ BALIK ETEK GELİNLİK MODELLERİ

Düğününüzde şık ve modern bir tarz yakalamak istiyorsanız, dantelli balık etek gelinlik modelleri sizin kurtarıcınız olacak!
Düğününüzde şık ve zarif olmak istiyorsanız dantelli balık etek gelinlik modelleri kurtarıcınız olacaktır.

Dantelin verdiği şıklık ve balık etek modellerinin verdiği zariflik ile, düğün gününüzde tüm dikkatler üzerinizde olacak.

Kusursuz bir gelinlik istiyorsanız, bu dantelli balık etek gelinlikler ile mümkün.
Eğer vücudunuz da müsait ise dantelli balık etek modelleri sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Peki ya nedir bu balık etek modeli gelinlikler; üst tarafı dize kadar dar olup, dizlerden aşağısı bol olan gelinlik modelleridir. Uzun kuyruklu modelleri ise harika bir şık hava katmaktadır. Uzun kuyruklu balık etekli dantelli gelinlikler böylece zengin bir görünüm yaratabilmektedir.

Özellikle toplumumuzda dantel çok önemli bir yere sahip. Bunu en önemli günde ve en masum elbisenizde detay olarak kullanmanız harika bir tercih olacaktır. Büyük markaların ve tasarımcıların mutlaka dantel ve balık etek modellerini koleksiyonlarında kullandığını görebiliyoruz. Özellikle Zuhair Murad tasarımları bu bahsettiğimiz nokta için mükemmel bir örnek olabilir.

Daha çok göğüs kısmında ve gelinliğin eteğinde yoğunlaşan dantel detayları vücut hatlarınızı daha da ortaya çıkaracak ve buralara odaklayacaktır.

Balık etek gelinlik giymek hem cesaret hem de düzgün bir fizik ister. Eğer vücudunuz bu gelinlik modeli için uygun değilse, vücut tipinize uygun başka bir gelinlik modeli seçmeniz de fayda var. Aksi taktirde size yakışmayan bir gelinlik ile hem misafirlerinizi hem de kendinizi üzmüş olursunuz. İlla ki ben bu gelinliği giyerim diyorsanız, uzun tüllü duvaklar ile kusurlu bölgelerinizi kapatabilirsiniz.

ASKILI GELİNLİK MODELLERİ

Popüler gelinlik modelleri içinde en çok tercih edileni şüphesiz ki askılı gelinlik modelleri.

Özellikle tasarımcıların defilelerinde ve koleksiyonlarında askılı gelinlik modellerini bol bol görebiliyoruz.

Askılı gelinlik modellerinin o kadar güzel modelleri var ki, aklınızda olmayan “askılı” tasarımlar için tekrar bir düşünmenize neden olacak.

Prenses gelinlik modellerinde askıları daha sık görebiliyoruz. Gelin adayları düğün günü gelinliğini sürekli düzeltmek istemeyebiliyor. Askılı gelinlik modellerinin de en büyük avantajı bu. Düğün eğlencesi boyunca gelinliğinizin duruşunu düşünmeden rahatlıkla hareket edebilirsiniz.

Modern ve şık tasarımları ile o gecenin yıldızı olmanızı sağlayacak askılı gelinlik modellerinin birçok çeşidi var. Dantel askılı gelinlik modelleri de bunlardan biri. İnce askılı gelinlik modelleri yerine dantel askılı olanlar daha çok tercih ediliyor. Romantik bir hava yaratmak için dantel detayları oldukça hoş bir ayrıntı.

Askılı gelinlik modellerini ilkbahar yaz sezonundaki olacak düğünlerde tercih edebilirsiniz. Gayet yerinde bir seçim olacaktır. Eğer sonbahar kış sezonunda olacaksa, kollu gelinlik modellerinden bir model tercih edebilirsiniz.

Çoğu gelinlik markası gelinlik modellerinde, genç gelin adaylarının hayallerini süsleyecek, birbirinden güzel gelinlik modellerini beğeniye sunuyor. Dünya çapında ün yapmış bir çok gelinlik markası en modern ve şık modelleri ile askılı gelinlikleri size sunuyor.

DRAPELİ GELİNLİK MODELLERİ

Düğün sezonunda gelin adaylarının gelinlik aramaları son hız devam eder. Drapeli gelinlik modelleri ile bu arayışınıza minik de olsa bir destek verebiliriz.

Birçok gelinlik modeli arasından seçim yapmak oldukça zor. Drapeli gelinlik modelleri ile sezon trendin uyabilir ve gelinlik seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Her gelin adayının tercih edebileceği hem şık hem de rahat olan drapeli gelinlik modellerinde birçok ayrıntı dikkat çekiyor. Özellikle dantel detayları ile drapeli gelinlik modelleri karşımıza çıkıyor.

“Drapeli gelinlik nedir?” diye bir göz atmak istersek; kat kat dikilmiş olan kumaştır diyebiliriz. Daha çok elbise modellerinde karşımıza çıkan drapeli kumaşlar, gelinlik modellerinde de tercih ediliyor.

Eğer düğününüzde sade değil dikkat çekici ve şık olmak istiyorsanız drapeli gelinlik modelleri tam size göre olacaktır. Drapeli kumaşlardan yapılan gelinlikler, diğer gelinliklerden daha farklı tasarımda olduğu için dikkat çekmeniz kolaylaşacaktır.

Drape detayı gelinliği ayakta tutan bir parça diyebiliriz. Kat kat kumaş olduğu için gelinliğin iskeleti gibi sağlam durmasını sağlar. Bu da geline rahatlık verir. Büstiyer kısmı daha dik tutar. Bütün gece boyunca ayakta duracağınız için sizi gelinliğinizi sürekli düzeltmekten kurtarır. Bu tür özellikleri göz önünde bulundurarak drapeli gelinlik seçimine önem verebilirsiniz.

Drapeli gelinlik modellerinden balık etek gelinlikleri ve prenses gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

BALO TİPİ GELİNLİK MODELLERİ

Bayanlar en önemli ve mutlu olduğu zamanlar gelinliklerini kolayca seçemezler.

Daha çok prenses tipi gelinlikleri düşünürler. Fakat iş sadece istemekle kalmıyor, çünkü vücut tipine uygun gelinlik modeli seçmek en önemli adımlardan biri.

Düğün günü nasıl göründüğünüz kadar gelinliğin içinde rahat olmanız da çok önemlidir. Bu yüzden rahat ve konforlu gelinlik seçmenizi öneririz.

Bu gelinlik modellerinden biri de balo tipi gelinliklerdir. Balo tipi gelinlikler resmi gelinlik çeşitlerinden biridir. İlk dikkat çeken özelliği, korsenin ve etek boyunun boydan olmasıdır. Çok kısa bayanlarda balo tipi gelinlik modelleri kötü durabilir. Bu yüzden minyon bayanların bu tarz bir gelinlik modeli seçmesi yanlıştır.

Balo tipi gelinlik modeli, isminden anlaşıldığı gibi filmlerden gördüğümüz o balo gecelerindeki bayanların giydiği, belinden oturtmalı ve etekleri kabarık olan elbiselerden esinlenilmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor.
Balo tipi gelinlik modellerini içinde en zarif ve şık görünümü elde edebileceğiniz gelinliklerden biri olarak kabul edebiliriz. Özellikle straplez model bir gelinlik düşünüyorsanız, balo tipi gelinlik modellerinden seçiminizi yapabilirsiniz.

TRANSPARAN GELİNLİK MODELLERİ

Düğün gününüzde tüm dikkatleri çekmek istiyorsanız, transparan gelinlik modelleri ilk tercihiniz olmalı.
Genç bayanların küçüklükten beri hayalini kurduğu bir gelinlik modeli vardır. Bunlardan biri ise transparan gelinlik modelleri.

Eğer düğününüzü unutulmaz kılmak istiyorsanız, transparan gelinlik ile bütün misafirlerinizin dikkatini üzerinize çekebilirsiniz.

Özellikle ünlü modacıların en çok tercih ettiği transparan gelinlik modelleri, defilelerden sonra genç gelin adaylarının da tercihi oluyor. Düğün gününüz için gelinlik seçiminde zorlanıyorsanız, mutlaka transparan gelinlik modellerine göz atmanızı öneririz.

Vücudunuzun ölçüleri müsait ise ve kendinize güveniyorsanız transparan gelinlik modellerini çok rahat taşıyabilirsiniz. Vücudunuzun kusursuz olması gerekiyor ki transparan gelinliğinizi harika bir şekilde üzerinizde taşıyabilesiniz.
Transparan gelin modelini giymek cesaret örneği kadar ilgi de çekmeye devam ediyor. Ten renginiz, vücudunuzun şekli gibi bir çok etken transparan gelinlik modellerinden birini seçmenizi etkileyecektir.

Bu sezon, diğer sezonlardan daha ön plana çıkan transparan gelinlik modelleri, kendine güvenen bayanların ilk seçimi oluyor. Transparan gelinlik modellerinde özellikle sırtı açık olanlar çok ilgi görüyor. “Alacakaranlık” film serisinde de “Bella” karakterinin giydiği transparan ve sırt dekolteli gelinlik modeli çok uzun süre konuşulmuştu.
Hayatınızın en önemli gününde, modanın en trendlerinden olan transparan gelinlik modellerinden birini seçerek en doğru tercihi yapabilirsiniz.

VINTAGE GELİNLİK MODELLERİ

Trendler yıllar geçtikçe tekrarlanıyor. Bunlardan biri de vintage gelinlik modelleri!
Her sezon farklı dokunuşlar ile gelinlik modelleri değişkenlik gösterebiliyor. Son yıllarda vintage gelinlik modelleri en beğenilen gelinlik modeli olmaya başladı. Tasarımı ve modelleri ile 1980’lerden etkiler görebilirsiniz. Farklı dönemlere ait birçok vintage gelinlik modeli var ve birkaç sezondur hayatımıza giriş durumda.

Özellikle bu sezon vintage gelinlik modelleri, gelinlik modasında oldukça öne çıkan parçalardan biri oldu. Gelinlik modelleri hariç normal giyimlerde de vintage etkileri sürüyor. Sokak modasında bohem tarzını sık sık görüyoruz.
“Vintage” kelimesini her zaman duyuyoruz fakat vintage’in anlamı nedir öncelikle bunu bilmek gerekiyor. Vintage, eski ve ya eski zamanlarda moda olan anlamına geliyor. Vintage tarzı sadece kıyafetlerde değil dekorasyonda ve aksesuarlarda da oluyor.

Fakat Onlinegiyim.com ailesi olarak bu yazımızda vintage gelinlik modellerini ele alacağız. Vintage gelinlik modellerinde kullanılan desenler, kumaşlar ve renkler 70’ler ve 80’lerden geliyor ve mükemmel bir tarz oluşturuyor.

Genellikle sade tasarımlara sahip olan vintage gelinlik modelleri, çoğunlukla askılı ve kollu modeller ve dantel detayları mevcut. Straplez gelinlik modeli vintage tarzında pek tercih edilmiyor.

Vintage Gelinlikler Nereden Alınır?

Vintage gelinlikler maalesef her gelinlik moda evinde bulunmuyor. Bu durum ise bu model gelinliklerin değerini arttırıyor. Üzerindeki işçilikler ve detaylar da eklenince kişiye özel gelinlik dikimi daha çok tercih ediliyor.

Vintage gelinlik modelleri son sezonlarda özellikle Kate Moss’un gelinlik modelinden sonra hayatımıza ışık hızı ile girdi. Her yaptığı büyük ilgi gören Kate Moss, vintage gelinlik tercihi ile bir çok gelin adayına ilham oldu.

Vintage Gelinlikler Nasıl Kombinlenir?

Vintage gelinlikleri doğru aksesuarlar ile kombinlediğiniz mükemmel bir tarz oluşturabilirsiniz. Aksi taktirde sonuç tam bir fiyasko olabilir. İşte sizin için belirlediğimiz vintage gelinlik kombin önerileri;

– Duvak olarak uzun modelleri ve küçük şapka şeklindeki tüllü kepleri seçebilirsiniz.

– Vintage gelinlik dendiğinde akla ilk gelen, eldivenlerdir!

– Gelinlik vintage tarzda olunca ayakkabılar da bu tarza uygun olmalı.

– Saç modeli olarak tabii ki de doğal duran modeller tercihiniz olmalı. Salık dalgalı saçtan tutun, dağınık topuz modellerine kadar birçok saç modeli şansınız var. Burada en önemli nokta, tamamen doğal gözükmesi gerektiği!

– Makyaj konusunda hem fikiriz değil mi? Tercihiniz kesinlikle doğal dokunuşları olan bir makyaj olmalı.

PRENSES GELİNLİK MODELLERİ

Eğer bu yıl içinde evlenecekseniz ve gelin adayı iseniz bu yazı tam size göre!
Düğününüz için şimdiden araştırmalara başladınız ve gelinlik seçme heyecanını yaşıyorsunuz. O zaman size prenses gelinlik modellerini sunacağız.

Şimdiden birçok gelinlik modeli araştırdınız, belki de aklınız daha çok karıştı, bir çok model kafanızda uçuşuyor.
Öncelikle bu karışıklığı engellemek için sırasıyla neler yapabilirsiniz buna odaklanalım. Buna gelinliğinizi seçmek için vücut şeklinizi belirleyerek başlayabilirsiniz.

Prenses gelinlik modelleri en popüler olan modellerden ve sizin için en ideal tasarımlar bu modellerden çıkabilir.

Modern ve stil sahibi gelin adaylarına bu prenses gelinlik modellerini tavsiye edebiliriz.

Prenses gelinlik modelleri krem rengi, tozpembe, pudra rengi gibi pastel renkler göze çarpıyor. Taşlı ve bol işlemeli gelinlik modelleri her gelin adayının zevkine göre çeşitlilik gösterebiliyor.

Prenses gelinlik modeli dendiğinde akla kabarık ve tül etekler, sırt dekolteli modeller akla gelir. Bu trendler gelinlik modellerinde devam ediyor.

HENNA GELİNLİK MODELLERİ

Türkiye’de bir çok ilde hizmet veren Henna Moda Evi; Kocaeli, Antalya ve Bursa’daki şubeleri ile gelinlik hayali kuran bayanlara hizmet etmeye devam ediyor.

Kendilerine özgü tasarımları ve gelinlik modelleri ile gelinlik adayı genç bayanların ilgisini çekiyor. Hazırladıkları koleksiyon ile bu sezon gelinlik modelleri trendlerine göz kırpan Henna Moda Evi, tasarımları ile bizlere ilham olmaya devam ediyor.

Sizi memnun edecek bir gelinlik seçmek için öncelikle gelinlikle ilgili doğru ve yanlışları bilmeniz gerekir. Henna gelinlik modelleri ile kesinlikle doğru noktalara değinmiş olacaksınız.

Henna gelinlik modelleri birbirinden güzel tasarımlarla gelin adayları ile buluşuyor. Her zevke her isteğe göre gelinlik modellerine sahip olan Henna, Türkiye’de oldukça popüler bir moda evi.

Henna gelinlik her sezon olduğu gibi bu sezonda birçok gelin adayının tercihi oluyor. En mutlu gününüzde Henna şıklığı ile misafirlerinizin tüm gözleri üzerinizde olacak.

Straplez olsun, sütyen tipi olsun, katlı, pileli bir çok model ile farklı tasarımlara sahip Henna, diğer moda evlerinden kendini ayrı bir yere koyuyor. Ünlülerin de tercihi olan bir modele sahiplik yapan Henna gelinlik modelleri ile en şık gelinliğe sahip olabilirsiniz.

Henna gelinlik özellikle sizin isteklerinizi temel alarak ve zevkinize uygun tasarımlar yaparak müşteri memnuniyetini arttırıyor.

GELİNLİK TRENDLERİ

Gelinlik trendleri her sezon olduğu bu sezonda farklı değişiklikler gösteriyor. Daha şık ve modern tasarımların göze çarptığı gelinlik trendlerini sizin için sıraladık.

Düğün sezonu yaklaştıkça gelin adaylarının gelinlik arayışı hızlanır. Aylar öncesinden provalar yapılır ve modeli kesinleştirmek için karar vermek zorunda kalırsınız.

Gelinlik modelinize karar vermeden önce mutlaka o sezonda olabilecek trendleri gözden geçirmeyi ve dikkate almayı unutmamalısınız. Ünlü tasarımcıların defilelerinden ve koleksiyonlarından ilham alabilir, moda evlerinin öne çıkarttığı modellere göz atabilirsiniz.

Bu sezonda gelinliklerin vazgeçilmezi olan danteller yine revaçta. Özellikle yaz döneminde gelin olacaksanız transparan ve dantelin olduğu gelinlikleri tercih etmenizde fayda var.

Sıradanlıktan bıktıysanız kısa gelinlikler ile fark yaratabilirsiniz. Dizlerinizin üzerinde biten gelinlikleri seçerek diğer gelinlerden farklı olduğunuz gösterebilirsiniz.

Eğer romantik bir görünüm elde etmek istiyorsanız, gelinliğinizin sırtında çapraz dekolteyi tercih edebilirsiniz.

Straplez ve askılı gelinliklerin yanı sıra uzun kollu gelinlikler de son dönemde popüler olan tasarımlardan. Özellikle dantelle işlenmiş uzun kollu gelinlikler şık ve asil gözükmek isteyen gelin adaylarının tercihi oluyor.

Tabii ki de balık etek gelinlikler her sezon olduğu gibi bu sezon da trendler arasında. Vazgeçilmez bir model olan balık etekler gelinliklerde gerçekten çok güzel duruyor.

Düğün gününüzde diğerlerinden farklı olmak en çok istediğiniz şey biliyoruz. Fakat bunu yaparken rahat olabileceğiniz bir model seçmek sizin yararınıza olacaktır.

DANTELLİ GELİNLİK MODELLERİ

Modası asla geçmeyen bir şey varsa o da dantel gelinliklerdir.
Dantelli gelinlik modelleri her sezona adeta damgasını vuruyor. Hem şık ve zarif hem de asil görünmesi nedeniyle, gelinler tarafından en çok tercih edilen model oldu. Özellikle sırt dekolteli dantel gelinlikler gelin adaylarının vazgeçilmezi…

Sadece gelinlik modellerinde değil bu sezonunun en moda elbise modellerinde ve diğer aksesuarlarda da dantelin yükselişi devam ediyor.

Birçok gelinlik moda evinin tercih ettiği modellerden birisi de dantelli gelinlik modelleridir. Romantik bir şıklık arayan gelin adayları en çok dantelli gelinlik modellerine rağbet gösteriyor.

Yeni sezonda da sık sık gördüğümüz Fransız dantelli gelinlik modelleri damgasını vurmuş durumda. Eğer gelinliğinizin dikkat çekmesini istiyorsanız tek yapmanız gereken Fransız dantelli gelinlik modellerinden birini seçmek olsun.

Gelinlik piyasasındaki her Fransız danteli maalesef kaliteli olmuyor. Bunun için alıştığınız moda evleri çok önemli. Eğer gelinliğinizde dantel düşünüyorsanız, bu işi kaliteli bir şekilde yapan yerleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde en mutlu gününüz kabusunuz olabilir.

Fransız danteli daha çok gelinliğin üst bölümünde tercih ediliyor. Eğer gösterişli bir gelinlik düşünüyorsanız, danteli gelinliğin eteğinde de düşünebilirsiniz. Fransız danteli kullanılan gelinlikler daha çok kuyruklu ve sade modellerde oluyor.

Gelinliğinizi Fransız danteli ile diktirdiniz peki ya aksesuarlar nasıl olmalı? Özellikle duvağınızın gelinliğiniz ile aynı kumaştan olmasına dikkat edin.

HİPPİ GELİNLİK MODELLERİ

Sade gelinlik modellerinden oluşan hippi tarzı gelinlik modelleri, bu sezonda popüler modellerden biri.
Hippi gelinlikler, kendi modasını yaratmış bir tarz olarak tekrar karşımıza çıkıyor. Hippi tarzını benimseyen gelin adayları, en çok sade gelinlik modellerini ve çiçekli aksesuarları tercih ediyor.

1970’lerden günümüze kadar gelen ve her sezon uyarlanan hippi gelinlik modelleri, bu sezonda gençlerin tercihi oluyor. Sade düğünlerin vazgeçilmez parçası olan hippi gelinlik modelleri ile ilgili ayrıntıları sizler için derledik.

Eğer sade ve rahat olmayı seviyorsanız, gelinlik modeliniz de hippi tarzı olabilir. Gelinlik modelinize hippi görünümü vermek istiyorsanız, bunun yanında seçeceğiniz aksesuarlar ve saç modeliniz de çok önemli.

Çünkü her hangi bir gereksiz ayrıntı ile, yaratmak istediğiniz tarzdan uzaklaşabilirsiniz. Hippi gelinlik modelleri için seçeceğiniz aksesuarlar ile hem bohem tarzınızı ortaya koyacak hem de farkınızı göstermiş olacaksınız.

Bu sezon hippi gelinlik modellerinde bir çok seçenek sizi bekliyor. Dekolte detayları ile çarpıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer dikkat çekmek istemiyor ve gösterişi sevmiyorsanız, rahat hippi gelinlik modellerini seçebilirsiniz. Bunlar neler derseniz, sade ve kabarık olmayan, sadece dantel detayları olan bir gelinlik sizin için ideal olacaktır.

Hippi gelinlik modelleri arasında, askılı, straplez ve omuzdan asılı olan gelinlikler sıkça tercih ediliyor. En dikkat çeken modeller ise, transparan ve dantel ayrıntılı olan gelinlikler. Eğer vücudunuza güveniyorsanız bu tarz hippi gelinlik modelleri tam size göre!

Gelinliğinizde hippi tarzı yaratmanın en önemli kurallarından biri seçeceğiniz aksesuarlar olmalı. Saç bandı, saç tokası, saç tacı gibi aksesuarlar hippi tarzında bolca kullanılıyor. Çiçeklerden yapılmış taçlar harika olmaz mıydı?

Hippi gelinlik modelleri ile tamamen fark yaratabilir ve dikkatleri çeken bir gelinliğe sahip olabilirsiniz. Dökümlü etekleri olan gelinliklerle hem rahat hem şık hem de hippi tarzını yakalayabilirsiniz.

Hippi gelinlik modelleri daha çok uzun ve kabarık olmayan modellerden oluşuyor. Kısa eteklerin yanı sıra salaş ve uzun etekli gelinlik modelleri, hippi tarzını oluşturuyor.

Hippi Gelinlik ve Saç Seçimi

Hippi gelin olmanın ilk kuralı, saçınızda çiçek detaylarını kullanmanızdır. Taze çiçeklerden yapılmış gelinlik tacınız ile saçlarınızı salarak ya da dağınık bir topuz yaparak, istediğiniz görünümü elde etmiş olacaksınız.

Hippi Gelinlik ve Makyaj

Hippi gelinlik modelini tercih ettiniz ve sıra makyajınıza geldi. Sade gelinliğinizin yanı sıra bakışlarınız ile de dikkat çekmelisiniz. Bu yüzden buğulu gözler makyajınızın temeli olmalı. Kirpiklerinizi daha dolgun ve hacimli göstererek bakışlarınızı derinleştirebilirsiniz.

AKAY GELİNLİK MODELLERİ

Bu yıl koleksiyonuna “Romantik” adını veren Akay gelinlik, gelinlik modellerini bayanların beğenisine sundu.

Aşağıdaki fotoğraflara baktığınızda koleksiyona neden “Romantik” ismi verildiğini anlayacaksınız. Gelinlerin başlarına taktıkları minik şapkalar, saçlarına yerleştirilen iri güller, küçük duvaklar, yerlere kadar olan dantel işlemeli duvaklardan da anlaşılacağı gibi koleksiyon son derece romantik detaylarla dolu.

Gelinlik modelleri için Akay markasının “Romantik” tasarımları için ne kadar titiz çalıştıklarını görebiliyorsunuz. Böylece Akay markası bir kez daha neden en çok tercih edilen markalardan biri olduğunu kanıtlamış oluyor.

Romantik detayların yanında belden inen fırfırlı etekler, göğüs kısmındaki saten detaylar, kabarık etekler, sırttaki kullanılan çapraz askılar ve dekoltelerin hepsi gelinliklere ayrı bir hava katmakla beraber, hepsi ayrı ayrı birer çarpıcı modele dönüşmüş.

Son derece özgün tasarımları ile gelinlik arayan genç bayanları şaşırtmayı hedefleyen Akay markası, özgür kadınlara asil bir hava katıyor. Simli tüller, beldeki halat kemerler modellere romantik hava katmayı başarmış.

Özellikle straplez ve sırt dekolteli modeller Akay gelinlik modelleri içinde en göze çarpan parçalar. Gelin çiçeklerinin ise iddialı renkleri bu koleksiyonu destekler biçimde.

AYSİRA GELİNLİK MODELLERİ

Trend markaların arasında bulunan Aysira gelinlik modelleri, yeni sezonda da zarif tasarımlar üretmeye devam ediyor.

Gelinlik denince akla gelen markalardan biri olan Aysira, çeşitli modelleri ve kaliteli tarzı ile bayanların karşısına geçiyor.

Türkiye’nin en iyi gelinlik markaları arasında yer almaya devam eden Aysira, gelinlik modellerinde yazlık, straplez, askılı ve dar kesim modelleri ile yılın trendlerine yön veriyor.

Abiye seçerken en önemli konu, her bedene ve vücut şeklindeki bayanlar için gelinlik modellerini uygun seçebilmektir. Önemli olan doğru modeli ve tarzı yakıştırabilmek. Aysira ise, bu durumu ilke edinip çeşitli modellerle bayanların karşısına titiz çalışmaları ile çıkıyor.

Sadece genç bayanlar için değil anneler ve çocukları için abiye tasarlayan Aysira’nın tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri; birçok tarza ve kesime hitap etmesi.

Aysira gelinlik modellerinde anneler için tasarımlarda biraz daha kapalı, dekoltesi daha az abiyeler dikkat çekiyor. Belirli kalıp modeller dışında isteğe özel modellerde diken marka, kişinin seçimi ile, kumaş ve renk uyumuna birlikte karar veriyor.

Aysira gelinlik modelleri içinde, taşlı, uzun, kısa, bol, saten ve straplez gibi tasarımlar mevcut.

ZUHAIR MURAD GELİNLİK MODELLERİ

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlik markalarından biri olan Zuhair Murad, bu sezon da çok konuşulacak!
Lübnanlı moda tasarımcısının gelinlik modelleri aşık olunacak cinsten. Straplez kesim dantel gelinliklerden oluşan koleksiyon adeta şıklığı ve zarifliği simgeliyor. Koleksiyonda özellikle mini etekli gelinlik modelleri ön plana çıkıyor.

Zuhair Murad, gelinlik koleksiyonu ile yine herkesin gönlünde taht kuruyor.
Mükemmel tasarımları ile her gelin adayının sahip olmak istediği gelinlik modellerini tasarlayan Zuhair Murad, hayalinizdeki gelinliği size sunuyor. En güzel kumaşlarla birlikte her zamanki gibi dantel detaylarının kullanıldığı koleksiyonda transparan detaylar da mevcut.

Geleneksel bir stile sahip olan Zuhair Murad koleksiyonları bu sezon da gelinlik modellerinde karşımıza çıkıyor. Diğer markalara bile ilham olan Zuhair Murad tasarımları, bu sezondaki koleksiyonunda dantel ve transparan detaylarını kullanmış.

Zuhair Murad, her sezon yarattığı tasarımlar ile adeta trendlere yön veriyor. Vakko, Pronovias, Palamo Balance, St.Partick gibi büyük markalara ilham veriyor. Bu yüzden her zaman takipçilerin gündeminde Zuhair Murad gelinlik modellerini görebilirsiniz.

Gelinlik sektöründe en iyilerden biri olan Zuhair Murad gelinlik modelleri her sezon topladığı beğeniyi bu sezonda da devam ettiriyor. Dikkat çeken gelinlik tasarımları ile gelinlik modasını baştan yaratan Zuhair Murad, diğer gelinlik markalarının arasında en iyi koleksiyonu sunan bir marka.

Zuhair Murad, diğer sezonlardaki koleksiyonlara nazaran bu koleksiyonda da gelin adaylarının büyük beğenisini topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gömlek Elbise Kimlere Yakışır?
Göbeği Açık Elbise Kimlere Yakışır?
Deri Ceket Kimlere Yakışır?
Topuklu Ayakkabı Kimlere Yakışır?
Kalem Etek Kimlere Yakışır?