Jartiyer, genellikle iç çamaşır takımların içinde satılan çorapların bele veya basenlere tutturulmasını sağlayan lastikli bantlardır. 20.yüzyıldan bu yana kullanılan jartiyerler kadınlar için çok çekici görünen bir iç çamaşır aksesuarıdır. Estetik görünüm yanı sıra çorapların aşağı kaymasını da önler. Günümüzde kadınların kendine seksilik katması için kullanılan jartiyerler aslında ipek çorapların kaymaması için üretilmiştir. Jartiyer çorapların belden tutturarak kadınları büyük sıkıntıdan kurtarmıştır. Çok önceden elastik kumaşlardan hem erkekler tarafından hem de kadınlar tarafından kullanılırmış. Jartiyerler günümüzdeki kadınların en çok tercih etmesinin sebebi ise sağlık açısından daha güvenilir olmasıdır. Külotlu çorapların genital bölgenin hava almasını önlediği için kadınlarda bazı sıkıntılı durumlar yaratabiliyor. Kullanımı ise diğer çoraplardan farklı olmayan jartiyerin kullanımı da basittir.

Jartiyer Kullanım Rahatlığı

Bunlar kadınların iç giyim ürünlerinde çok severek kullandıkları bir giyimdir. Her kadının özel günlerinde veya günlük hayatta kullanmaktan hoşlandığı jartiyer çorapların çekiliğini daha artırmakta ve çorapların kullanımı kolaylaştırmaktadır. Jartiyeri gelinlerin düğün gününde seçmesi hem rahatlık hem de daha seksi durmaları için tercih edilir. Jartiyer çorabı külotlu çoraplara göre tuvalette olsun, potluk yapmadığı için ve kaşındırmadığı için daha kullanışlıdır. Jartiyer modellerin arasında en kullanışlı olan silikonlu jartiyerler lastik ve kopçaya gerek kalmadan diz altı çoraplar gibi kullanılır. Her kadının mutlaka giyim dolabında g string ve kombenezen modeli bulunmalıdır.

Jartiyer Nasıl Kullanılır?

Jartiyer görünümü karmaşık olsa da aslında kullanımı pratik ve rahattır. Bu ürün külotu, çorabı ve askıları ile birlikte takım halinde satılır. Jartiyer külot ve çorabın birbirine tutturulmasını sağlayan bir bağdır. Bu sayede çorap kayma yapmaz ve düşmez. Vücut yapınıza göre seçtiğiniz ürünü iç çamaşırın üzerine giyilerek bel hizasına getirtilir. Daha sonra ikisi önde ve ikisi arkada bulunan stripe bağların iki ucundaki klipsleri çoraba tutturun. Jartiyer bağlarını iyice gerdirerek çorabınızın gergin durmasını sağlayın. Jartiyer külotunu giydiğinizde çorabınız boyu doğru orantıda olmalıdır. Yüksek olması rahatsız ederken gevşek durması da estetik görünüm bakımından hoş durmaz. Jartiyer bağınızın oturup kalkarken kopması ya da çıkması gibi kaza olmaması için dikkatlice ayarlanmalıdır.

En Çok Tercih Edilen Jartiyer Modelleri ve Fiyatları


En uygun jartiyer fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En düşük fiyat 28 TL – en yüksek fiyat 274 TL
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Nurteks 5 110 TL – 209 TL
Le Jardin 3 152 TL – 274 TL
Diamond 3 127 TL – 233 TL
Pierre Cardin 1 196 TL
Mite Love 3 28 TL – 176 TL
Nbb 6 55 TL – 119 TL
Kategoriler