Kahkül mü perçem mi? Yoksa uzun saç mı? Kahkül kullanımı zor mu? Kahkül yaşı küçük gösterir mi? ve bir sürü soru kipi saç modelleri içerisinde sivrilen kahkül modelleri için durmadan sorulur. Kadınlar için saç modelleri yıkılmayan ve uzadıkça adeta bir tabu haline dönüşen güzelliğin simgesidir. Saçlar uzadıkça daha da alımlı bir duruş kazanıldığı gerçeği, saç kestirmede biraz korku ve panik anı oluşmasına da neden olur.

Kahküllü Saç modelleri

Saçların uzunluğu ne olursa olsun kahkül, saçın daha bakımlı durmasını sağlar. Ön tarafa verilen kısalık her zaman için otomatikman ön planda olacaktır. Bu yüzden de saçınıza kolay şekil verebilir ve sadece ön kısmını düzelterek bile bakımlı bir görünüme kolayca kavuşabilirsiniz. Tabii ki konu sadece bu kadarla sınırlı kalmıyor; çünkü kahkül modellerinin de doğru olarak belirlenmesi, şekil verilmesi gerekiyor. Yanlış bir şekilde kesilen saçlar ne yazık ki sonuç bakımından tamamen hüsranla sonuçlanabilir. En basiti kahkül size yakışmayabilir. Çok kısa olarak kesilen kahküllerin uzama sürecinde de zorluklar yaşanması bu durumda maalesef ki kaçınılmaz olacaktır.

Kahkül Saç Kime Yakışır Kime Yakışmaz?

Ön kısmın kısa olarak şekil verilmesi kahkülü oluşturur ve aslında bu hemen hemen her kadına yakışır. Sadece hangi kahkül kesimini uygulayacağınız önemlidir. Bu da tamamen kişinin yüz şekli ile alakalıdır. Yüz şekline göre kahkül kesimi sonucunda muhteşem bir görünüme ve aradığınız bakımlı duruşu yakalayabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekline Kahkül Modelleri

Yüzün çok fazla yuvarlak biçimde olması hatları yumuşatacak kesimleri tercih edilmesi gerçeğini ortaya çıkarır. Yüz şekliniz yuvarlak ise kesinlikle kısa kahküllerden kaçınmalısınız. Kaş ve kirpik hizasındaki kesimler sizin için çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Kalp Yüz Şekli İçin Kahkül Modelleri

Alın kısmı geniş, çene kısmı dar bir yüz şekli için uzun kahküller kullanılmalıdır. Çene kısmının darlığı ve alın kısmının genişliği uzun kahkül modelleri ile çok kolay bir şekilde orantılanır.

Kare Yüz Şekline Kahkül Modelleri

Kare yüzde köşeli ve keskin hatlar ön plandadır. Keskinliğin çok daha yumuşak bir görüntüye kavuşması için daha çok oval gelen kahkül modelleri tercih edilmelidir.

Oval Yüzlüler için Kahkül Modelleri

Oval yüz her zaman avantajlı gruptadır. Her kahkül veya perçem modeli oval yüz şekline sahip kişilere yakışmaktadır.

Kısa Kahkül Modelleri

Kahkül, perçem saçlara ek olarak bir de çok kısa kahkül saç modelleri vardır. Genellikle alın bölgesinden iki parmak kadar uzun olan bu saçlar marjinal bir tarzı destekler. İddialı ve de kesinlikle cesaretli kadınların tercihleri arasındadır. Cesaretiniz var ise biraz daha düşünmeniz gerekecek bu saç modelleri için kesinlikle minyon bir yüz hattınız olması gerekir; çünkü normalden daha kısa bu kahküller yüzünüzün uzun durmasına neden olurlar. Oval bir yüz şekline sahip olmak bu kahkülleri rahatlıkla kullanmanızı sağlamaya yetmeyecektir. Alnı küçük ve dar olan oval yüzlü kadınların ise rahatlıkla kısacık kestirebileceği gerçeği her zaman için sabittir.

EK BİLGİ: Sitemiz üzerinden en çok tercih edilen destekli sütyen ve desteksiz sütyen ürünlerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz!