Bayanlar hem bedene yapışan hem de esnek olan kıyafetleri çok severler. Bazı kumaşlar dar olsa da esneme payı olmadığı için hareket ederken kişiyi rahatsız eder. Ayrıca böyle kumaşlar da çabuk eskime görülebilir. Esneyen kumaşlar ise hem uzun ömürlüdür hem fit görünüm elde eder. Bazı kıyafetler vardır ki aynı korse gibi bedeni sıkı tutarak ince gösterebilir. Bunlardan birisi de kaşkorse’dir.

Kaşkorsenin Özellikleri Nedir?

Kaşkorse ince süslü yapıda olan genellikle ten üstüne giyilen kıyafetlerdir. El örgüde de kullanılabilen kaşkorse bir nevi örgü çeşitlidir. Diğer adı ribana olan kaşkorse çift plakalı makinelerde üretilen esneme özelliği olan örgü çeşitlidir. Yuvarlak kaşkorse makinesinde iğnenin birisinin iptal edilmesiyle örülür. İki tarafında aynı görünümdedir ve enine esneyen özelliğe sahiptir. Elle tutulduğunda sünerken bırakıldığında ise eski halini alırlar. Lastik gibi etkisinden dolayı kazak, bant, kenar, bayan giyim gibi yerlerde kullanılır. Örneğin Kazakların manşetlerinde ve bel kısmındaki bölümde örülen kaşkorse örme tıpkı içinde lastik var gibi bedene oturur. Çoğu örme kıyafetlerde kullanılır. Yaka, etek, kol gibi yerlerde kullanılan kaşkorse günümüzde iç çamaşırı olarak da kullanılmaktadır. Aksesuarlarda kullanılacaksa elastik özelliği olan iplerle örülerek esnekliği desteklenir.

Kaşkorse Kıyafetleri Nelerdir?

Kaşkorse hemen her kıyafetlerde kullanılabilirler. Yaz ve kış mevsimine göre özel dikiş özellikleri bulunur. Etek, elbise, pantolon, atlet, tişört, gibi kıyafetlerde kullanılabilirler. Elbiseleri diğer kumaşlar gibi dikkat çekici olup eteği yırtmaçlı ya da fırfırlı, askılı, dizlere kadar uzun elbise, kol uçları dantel detaylı, arka ip dekolteli gibi daha birçok dikkat çekici elbiseleri vardır. Kalın iplerle örgülü olanlar kışın giyilirken ince ipten örülmüş gösterişli şık elbiseleri yazın giyebilirsiniz. Bazı elbiseleri mini olabilirken bazıları da dizleri geçmektedir. Kaşkorse bebek ürünlerinde dahi kullanılıyor. Zıbın, hastane çıkışı, kazak, elbise, alet, tişört gibi kıyafetlerinde kullanılır. Son zamanlarda aletlerde kullanımı yaygın olup genellikle çocuk ve kadın aleti olarak kullanılır. Sadece kadınlar için değil erkekler için de kaşkorseli kazak, badi gibi kıyafetleri imal edilir. Bunların dışında takım modelleri de vardır ve tunik ile pantolonu kaşkorselidir.

En Çok Tercih Edilen Kaşkorse Modelleri ve Fiyatları

En uygun kaşkorse fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En yüksek fiyat 88 – En düşün fiyat 36
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Pierre Cardin 12 67 TL – 87 TL
Anıt 3 36 TL – 47 TL
Kategoriler