Saç rengini değiştirmek bazı dönemlerde kadınlar için oldukça iyi gelir ve yenilenme, tazelenme için gereklidir. Evde ya da kuaförde saçlarda ufak dokunuşlarla gelen yeni görüntü kişiyi farklı göstererek kendilerine olan güvenlerinde artış meydana getirebilir ve yeni başlangıçların sebebi olabilir bu yüzden bazen saç rengini değiştirmekte fayda vardır.

Saç renk değişimleri hemen yapılmamalıdır üzerinde iyice düşünülmeli ve ten rengine uygun renkler seçilmelidir. Kahverengi saç renkleri son yıllarda çok tercih edilen saç renkleri arasındadır. Peki, kahverengi saç renkleri kimlere yakışır? Kahverengi saç renkleri genellikle buğday tenliler, esmerlere çok yakışmaktadır. Beyaz tenliler de kahverengi saç rengini deneyebilir fakat makyaj ile desteklemeli ve daha canlı bir görünüm elde etmelidir.

Kahverengi Saç Renkleri Tonları ve İsimleri

Kahverengi saç rengi evde uygulama ile her zaman güzel sonuç vermeyebilir bu yüzden doğal saçların üzerine uygulanacak ise mutlaka kuaförde yapılmalıdır. Kuaföre gitmeden önce mutlaka kahverengi saç renkleri iyice araştırılmalı ve renk tonlarının isimleri bilinmelidir. Mümkünse istenilen saç renginin fotoğrafı ile kuaföre gidilmeli ve istenmeyen sonuçlar engellenmelidir. Peki, kahverengi saç renkleri isimleri nelerdir?

Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tüm ten rengine uygun olan içerisinde pırıltılar barındıran altın kahve saç rengi tüm saçlara uygulanabildiği gibi balyaj olarak da tercih edilebilir.

Karamel Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Buğday tenlilerin seçmesi gereken ve oldukça seksi gösteren karamel saç rengi birçok esmer ve buğday tenli ünlüler tarafından tercih edilmektedir.

Doğal Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tüm saçlara uygulanıldığında saçların parlak ve canlı görünmesini sağlayan doğal kahve saç rengi tüm kadınlara yakışacak ve yapay durmayacaktır.

Kumral Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kendi içerisinde pek çok renk tonu barındıran kumral kahve saç rengiten rengine göre belirlenmelidir. İçerisinde kızıllık ve kahvelik barındıran bir saç rengidir.

Açık Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Genellikle sarışınlar ve açık tenlilerin tercih edebileceği daha çok sarıya yakın bir saç rengidir açık kahve saç rengi…

Küllü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Daha çok esmerlerin tercih ettiği koyu kahvelik barındıran bir saç rengidir küllü kahve saç rengi…

Çikolata Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Birçok ünlü tarafından kullanılan ve trend olan bir renk çikolata kahveyi daha çok beyaz tenliler tercih etmelidir. Daha canlı ve göz alıcı görünecek bir saç rengidir.

Kahverengi Saç Renkleri Nasıl Korunmalı?

Saç rengini korumak oldukça önemli konulardan biridir. Saç rengini korumak için duşta ilk olarak saçları şampuanlamadan saç kremi kullanmak ve sonrasında şampuanlayıp saç kremi uygulayıp durulanmamalıdır. Bu durum saçlara hem nem kazandıracak hem de saçlardaki boyanın akmasını engelleyecektir.