Küçültücü sütyen, göğüsleri normalinden daha küçük gösteren bir sütyen çeşididir. Büyük göğüslü bayanlar için oldukça ideal bir sütyen türüdür. Görünüşte normal sütyenden hiçbir farkı yoktur ancak göğüsleri toparladığı için daha küçük gösterir.

Küçültücü Sütyen Modelleri

Bu ürünlerde farklı modeller üretiliyor. Kadınlar kendi ihtiyaçlarına model seçeneklerini değerlendirebilirler. En çok tercih edilenler;

  • Düz sade model küçültücü sütyen
  • Altı düz üstü tül küçültücü sütyen modeli
  • Askısız küçültücü sütyen modeli
  • Dantelli küçültücü sütyen modeli
  • Emziren annelere özel küçültücü sütyen modeli

Küçültücü Sütyen Renkleri

Tüm sütyen modellerinde olduğu gibi küçültücü sütyen modellerinde de farklı renk seçenekleri mevcuttur. Küçültücü sütyen modellerinde en çok tercih edilen renkler arasında siyah, beyaz, toz pembe ve gri renk tonları yer almaktadır. Siz kendinize en çok hangi rengi yakıştırıyorsanız o rengi tercih edebilirsiniz. Mor, kırmızı, ten rengi, vişne çürüğü de çok beğenilen sütyen renkleri arasındadır.

Sütyen renklerinizi kıyafetlerinize göre belirleyebilirsiniz. Koyu renkli kıyafetlerde sütyen renginin pek önemi yoktur ancak yaz ayında giyilen açık renkli kıyafetlerin altında sütyenin gözükmemesi açısından kıyafetinize uyumlu sütyen giymenizde fayda var.

Küçültücü Sütyen Kalitesi

Kaliteli sütyen modeline göre ilk görüşte veya kullandıktan donra kendini belli eder. Küçültücü sütyen modellerinin kaliteli olup olmadığını ilk bakışta da anlayabilirsiniz ancak kesin karar vermeniz için bir süre kullanıp yıkamanız gerekir. Kaliteli sütyen mağazada dururken dikişleri sağlam durur, defosu yoktur. Alıp kullandıktan sonra ciltte kaşıntı yapmaz, boyası akmaz. Yıkadıktan sonra ise rengi solmaz, kapları kırışmaz ve çekme yapmaz. Aldığınız sütyen en iyi markadan bile olsa sütyenlerinizi sütyen yıkama topunda yıkamanızda fayda var.

Küçültücü Sütyen Fiyatları

Sütyenin fiyatını etkileyen faktörler kalite, marka ve modeldir. Alacağınız sütyen bilindik bir markanın ürünüyse doğal olarak fiyat yükselecektir. Almış olduğunuz sütyen kaliteliyse fiyatta artar. Bir diğer faktör ise dantelli sutyen modelleri düz modellere göre daha pahalıdır. Fiyatı ne olursa olsun alacağınız sütyenin zevkinize uygun olmasına ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Kategoriler