Saç modellerinin önemi kadar saç renklerinin ve trendlerin yeri ayrıdır kadınlar için özellikle mevsim geçişlerinde saç renklerinden sıkılan kadınlar yeni saç rengi arayışına girer. Son zamanlarda trend olan saç renkleri arasında küllü kumral saç renkleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda imdada dergiler, sosyal medya, dizi oyuncuları ve ünlüler devreye girer.

Aslında kişi tarzına yakın olan kişileri beğendiği için ister istemez beğendiği ünlülerin zevklerine ilgi duyar ve gerek kombin gerekse saç modelleri, saç renklerinin kendi üzerinde nasıl duracağını araştırarak farklılık yaratmak isteyebilir.

Böyle durumda kişi kendi saç rengini, cilt tipini ve cilt rengini iyi bilmeli ve kendine uygun olanı yapmalıdır. Aksi halde istenilmeyen sonuçlar ile karşı karşıya gelinebilir. Son zamanlarda trend olan küllü saç renklerine bir yenisi de küllü kumral saç renkleri eklenmiştir. Küllü kumral saç rengi cilt rengine göre belirlenmeli ve renk tonu cilt rengine göre belirlenmelidir.

Küllü Kumral Saç Rengi Kime Yakışır?

Küllü kumral saç renkleri nasıl bir renktir? Küllü kumral saç rengi genellikle soğuk, tok renk tonuna sahiptir bu yüzden küllü saç renklerini düşünenler cilt rengine dikkat etmelidir aksi halde kişiyi hasta ve solgun gösterebilir. Peki, küllü kumral saç renkleri kime yakışır?

Açık Tenli Kişiler için Küllü Kumral Saç Renkleri: Küllü kumral saç rengini kullanmak isteyen açık tenli kadınlar bu rengi uygulayabilir fakat dikkat etmeleri gereken nokta makyajlarını uyumlu yapmalıdır. Özellikle ciltlerini hafif ışıltılı ve canlı gösteren makyajlar tercih edilmeli ve saç rengi ile uyumlu olmalıdır.

Buğday Tenli Kişiler için Küllü Kumral Saç Renkleri: Küllü kumral saç renklerinin en çok yakıştığı ve en ideal cilt rengi buğday tendir. Hem makyaj hem de kıyafet olarak her türlü tarz uyarak kişiyi canlı gösterir.

Esmer Tenli Kişiler için Küllü Kumral Saç Renkleri: Esmer kadınların uzak durması gereken ve uygulandığında abartılı doğal olmayan bir saç rengidir küllü kumral saç rengi…

Küllü Kumral Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir?

Küllü kumral saç renkleri cilt rengine bağlı olan ve gerektiğinde cesaret isteyen saç rengidir. Küllü kumral saç renkleri denemek isteyen kadınlar öncelikle bir kuaföre danışmalı olumlu yanıt gelirse kozmetik mağazalarında satılan istenilen tonda küllü kumral saç boyalarından edinmelidir. Bunlar arasında 7.0 ve 7.1 gibi gösterilen küllü sarı saç numaraları vardır bunlar açık renkli saçlara sahip olan kadınlar içindir ve numaraları oksidan içeriğine göre belirlenmiştir. Koyu renkli saçlar için küllü kumral saç rengi elde edecekse 9.0 numaralı boyalara göz atmalıdır.