Sarı saç renkleri kadınlar için her zaman çekici gelmiştir ve sarıya alışan bir kadın sürekli sarı saça boyatma isteği yaşar. Özellikle ombre saçlar ile kadınlar sarı saç rengini daha çok benimsemişler ve kullanmayı düşünmüşlerdir. Ombre sarılarında istenirse küllü sarı saç rengi kullanılabilir ve tüm saç yerine ya saç diplerinde ya da uçlarda küllü sarı saç rengi kullanarak kişiye yakışıp yakışmadığı kontrol edilebilir. Küllü sarı saç rengi çok sarı alt tonlu bir sarı saç rengi değildir. Küllü sarı saç rengi içerisinde koyuluk bulunan bir saç rengidir ve bronz kişilere çok yakışır. Küllü sarı saç rengini kullanan ünlüler özellikle uzun saçlarında dalgalı saç modellerini tercih ettiklerinde oldukça beğeni toplamıştır.

Küllü Sarı Saç Rengi Modelleri

Küllü sarı saç rengi çok açık sarı ya da altın sarısı barındırmayan bir saç rengidir. Küllü sarı saç rengi kimlere yakışır? Küllü sarı saç rengi aslında her ten rengine yakışır fakat dikkat edilmesi gereken çok açık tenliler, soluk tene kaçan kişiler küllü sarı saç rengini tercih ederken renk tonuna dikkat etmeli ve makyajlarını saç rengine uygun olarak yapmalıdır. Küllü sarı saç rengi soluk kişiler haricinde diğer ten renklerine çok yakışacaktır. Özellikle saçlara ışıltı attırmak isteyen fakat çok açık sarı saç renginden hoşlanmayanlar küllü sarı saç rengini kullanabilir ve oldukça göz alıcı durur. Küllü sarı saç rengini tüm saçlara uygulanmak istenirse ilk olarak kuaföre gidilmeli ya da kozmetik marketlerde satılan küllü sarı saç renkleri alarak evde pratik olarak uygulayabilir.

Peki, küllü sarı saç renge hangi saç modelleri yakışır?

Uzun Saç Modelleri: Küllü sarı saç renklerinde en sık kullanılan saç modelleri arasında uzun modellere çok yakışmaktadır. Özellikle fön çekildiğinde ya da doğal açık saçlarda renk kendini belli ederek ve saç bakımı düzgün yapılan saçların parlak, çekici görünmesine yardımcı olur.

Kısa Saç Modelleri: Küt saç modelleri ya da omuz hizasında kesilen saç modellerinde küllü sarı saç rengi çok yakışır. Özellikle bronz tenlerde muhteşem görünmekte… Örneğin Jennifer Lopez’e küllü saç rengi çok yakışıyor.

Katlı Kesim Saç Modelleri: Saç rengini belli eden ve yüze hareketlilik kazandıran bir saç modelidir. Katlı saç modellerine küllü saç modelleri çok yakışmakta ve özellikle gün ışığında kişiyi harika gösterecektir.

Küllü Sarı Saç Rengi Kullananların Makyajı Nasıl Olmalı?

Küllü sarı saç rengi kullanmak isteyen ve kullanan kadınlar öncelikle gözlerini kolaylıkla ön plana çıkarabilir. Buğulu göz makyajlar hatta günlük hafif gölgeli makyajlar oldukça yakışacak ve daha feminen bir hava katacaktır. Ruj seçimlerinde ise gül kurusu, pembe, nüde tonlar daha sağlıklı ve ışıltılı gösterir. Allık seçiminde ise şeftali ve çok açık pembe tonları tercih etmek saçlar ile uyumlu bir makyaj elde edilmesini sağlayacaktır.