Korseler özellikle bayanların sıkça tercih ettiği iç giyim ürünlerindendir. Genelde korse denildiğinde kilo problemi olan kadınlar akla gelse de, kıyafetler içerisinde çok daha fit görünüme sahip olmak adına da kullanımlar son zamanlarda artış göstermiştir. Bu açıdan farklı farklı tipte korseler bulunmaktadır. Dolayısı ile modellere göre de farklı faydaları söz konusudur. Örneğin basende bir sorun yaşayan kadının giyeceği korse de basen bölgesini toplayacak özellikte olmalıdır.

Külot Korse Modelleri

Korsede kullanım amaçları farklı olduğundan, ne amaçla kullanılacaksa ona uygun modellere yönelim gerekmektedir. Korse modelleri, renkleri, bedenleri artık günümüzde rahatlıkla bulunabilmektedir. Bu modeller arasında olan külot korseler basenleri düzgün göstermekte ve kalçadaki fazlalıkları çok daha güzel bir görünüme sokmaktadır. Özellikle sıkı bir görüntü elde etmek adına bu tip korselerin kullanımı artmıştır. Fazlalıkları büyük bir oranda kapatma özelliğine sahip olduğundan kullanan kişiyi estetik bir görüntüye ulaştırır.

Külot Korseler Zayıf Gösterir Mi?

Özellikle kadın dünyasında gebelik dönemi sonrası alınan kilolar ve vücudun sarkması hallerinde bu tip külotların kullanımı ile deyim yerindeyse görüntü kirliliği ortadan kaldırılır. Kadın için bu tür dönemler psikolojik açıdan rahatsızlık duyulan dönemler olduğundan külot korseler ile bu sıkıntılı dönem atlatılır. Vücut daha bir şekillenir, kalçalar daha bir toparlanır.

Külot Korse Giymek Zararlı Mıdır?

Külot korselerin herhangi bir zararı tespit edilmemiştir. Özellikle renk ve modeller açısından sürekli gelişim kaydetmesi de ayrı bir detaydır. Kalçaların çok daha güzel görünmesini sağlayarak, destekli olması sağlanır. Aksine yararları, kullanım açısından rahatlığıdır. Dış giyimden belli olma durumu söz konusu değildir. Külot korselerin beden ölçüsüne uygun alımları yapılmalıdır. Genelde bu tip korselerde renk alternatifi mevcuttur. Model olarak bile dantelli, normal bel ya da düşük bel şeklindedir. Külot korseler kalçayı toparlar özelliktedir.

Korseler sayesinde 2 bedene kadar ince görünme sağlanabilir. Korse alınırken bedenden kesinlikle emin olunmalıdır. Hangi beden kullanılıyorsa o bedende korse alınması gereklidir. Küçük bedenli almak demek daha güzel görüntü sağlanacak demek değildir. Korse fiyatlarına gelince genelde fiyatlar 31 TL – 188 TL arası değişim gösterir. Bu aralık tamamen korselerin modellerine göre değişiklik gösterir. Bazı külot korseler uygun fiyatlı olurken başka tipte ve modelde olan külot korseler çok daha yüksek fiyatta olabilir.

En Çok Tercih Edilen Külot Korseler Modelleri ve Fiyatları


En uygun külot korseler fiyatları, modelleri ve markaları burada!

Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Ten 4 87 TL – 188 TL
Blackspade 5 35 TL – 88 TL
Emay 4 31 TL – 58 TL
Kom 4 34 TL – 83 TL
Kategoriler