Takılar… Biz kadınların vazgeçilmez aksesuarları. Her kadın güzelliği sever. E bir de güzelliğimize güzellik katan, şıklığımızı süsleyen minik ayrıntılar olunca, bu ayrıntıların tutkunu olmamız kaçınılmaz. Çoğu kadın kendini moda rüzgarına kaptırıp tarzını bu yolda belirlese de, stilinde, popüler olan haricinde kendi zevklerini de yansıtmak ister. İşte tam da burada aksesuarlarımız girer devreye. Takılarımız, farklarımızın önemli ipuçları, özgünlüğümüzün simgeleridir.  Bu nedenle, farklılığımızın altını çizen takılarımızın tamamıyla zevklerimize uygun olarak tasarlanmış olmasını, rengiyle, modeliyle, tasarımıyla “biz”i yansıtmasını isteriz. Bu isteğe ulaşmanın en kolay ve en zevkli yolu, çoğu kadının bildiği ve uyguladığı gibi; takıları almak değil, yapmak. Takı tasarımı oldukça zevkli bir uğraş olmasının yanında, kıyafetlerimizi ve bizi tamamlayan aksesuarları üretmek için en kolay yöntem.  Bu anlamda kadınlar, son günlerde oldukça revaçta olan kum boncuklarla ciddi anlamda ilgililer. Kum boncuklar, eşit renk ve boyutta olduklarından, birbirinden estetik ve şık takıların vazgeçilmez parçası olmuş durumda. Bilhassa kum boncuk bileklik modelleri, kadınların stillerini yansıtmada ve kombinlerini tamamlamada başlıca yardımcılardan. İşte size kendi tasarımınızla fark yaratabileceğiniz kum boncuk bileklik modelleri ve diğer modellerle ilgili tüyolar…

Minik boncuklardaki zarafet

Son zamanların en popüler takı malzemelerinden olan kum boncuklar, takı tasarımlarında sıkça kullanılıyor. İstenilen renkte boncukla çok çeşit tasarım yaratabilmek mümkün. Yalnızca, üç renk kum boncuk,  misina, klips ve kum boncuk tasarımları için kullanılan iğne ile çok şık bir bileklik yapabilirsiniz.

Çeşit çeşit bileklikleri emeğinizle anlamlandırın

Kum boncuktan takı yapımı için ihtiyacınız olan en önemli şey sabır. Yalnızca ip ve kum boncukla birbirinden güzel takılar tasarlayabilirsiniz. Kum boncukları ip üzerine dizip uçlarını bağlayarak çok kısa sürede çeşit çeşit bilekliklere kavuşmak mümkün. İster el ile ister iğne ile şekillendirebileceğiniz kum boncuk takı modellerini, emeğinizle tasarlayacağınız için apayrı bir zevkle kullanacaksınız.

Yaratıcılığınızı kullanın!

Malzemeler çok basit. İp, kum boncuk, sabır ve yaratıcılık. Size bu malzemelerden çok kolay bir tarif sunuyorum. 12 tane aynı boydaki ince ipe kum boncukları dizin. Boncuklu ipleri dörde ayırın. Üçer üçer ayrılmış iplerin üst kısmını bağlayın ve örün. İşte kum boncuklardan muhteşem bir bileklik yaratmak bu kadar kolay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Palazzo Pantolon Kimlere Yakışır: Kimler Giymeli?
İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır: Kilolu mu Gösterir?
Bol Pantolon Kimler Giymeli, Kime-Kimlere Yakışır?
Trençkot Nedir: Trençkot Kimlere Yakışır?
Ombre Saç Kimlere Yakışır?
Kahkül Saç Kimlere Yakışır?