Minimizer sütyen, toparlayıcı sütyen anlamına gelir. Toparlayıcı sütyen, göğsün tamamını sararak göğüslerin sarkmasını önler. Emziren anneler ve emzirme dönemi bitmiş anneler tarafından çok tercih edilir.

Minimizer Sütyen Modelleri

Son derece kullanışlı olan minimizer sütyen modelleri kadınların zevkine göre değişik model çeşitlerinde üretiliyor. Bu çeşitler;

  • Üstü dantelli altı düz minimizer sütyen
  • Düz minimizer sütyen
  • Desteksiz minimizer sütyen
  • Destekli minimizer sütyen
  • Altı düz üstü tül minimizer sütyen

Dantelli minimizer sütyen, altı lastikli minimizer sütyen gibi modeller de kadınların çok tercih ettikleri arasında bulunuyor.

Minimizer Sütyen Giymenin Avantajları

Minimizer sütyen göğüslerin tamamını kapsadığı için göğüslerin sarkmasını engeller. Sürekli kullanıldığı zaman göğüslerin bir süre sonra şekillenir ve sürekli dik ve normal boyutta görünür. Özellikle yeni doğum yapmış anneler ve göğüsleri sarkmış bayanlar için çok ideal bir sütyen türüdür. Destekli ve desteksiz olmak üzere farklı modelleri vardır.

Minimizer Sütyen Renkleri

Her sütyen modelinde olduğu gibi minimizer sütyen modellerinde de farklı renk seçenekleri mevcuttur. Özellikle beyaz, siyah, gri ve toz pembe renk tonları tercih edilir. Minimizer sütyen kıyafetin altından belli olacağı için kıyafetinizin renginde minimizer sütyen giymeniz daha doğru olur. Örneğin siyah bluzun altına siyah minimizer sütyen giymeniz sizi daha şık gösterir.

Minimizer Sütyen Kalitesi

Minimizer sütyen kalitesini anlamak için sütyeni biraz incelememiz yeterlidir. İçi pamuklu minimizer sütyenleri almamanız sağlığınız açısından daha doğru olacaktır. İçi pamuklu sütyen özellikle emziren annelerde göğüslere yapışır ve bu da anneye acı verir. Bilindik mağazalardan minimizer sütyen alırsanız kaliteli sütyen kullanmış olursunuz.

Minimizer Sütyen Fiyatları

Minimizer sütyenin markası, kalitesi ve modeli fiyatları etkilemektedir. Ne kadar kaliteli sütyen alırsanız fiyat o kadar artış gösterir. Bilindik markaların da fiyatları biraz yüksektir. Dantelli minimizer sütyen modelleri de diğer sütyenlere oranla daha pahalıdır.

Fiyatı her ne olursa olsun kaliteli sütyen giymeniz sizin için daha iyi olur. Hem hijyen açısından hem almış olduğunuz sütyenin uzun ömürlü olması açısından kaliteli sütyen her zaman daha iyidir. Bu yüzden sütyen alırken fiyatından ziyade kalitesine ve beğendiğiniz model olmasına özen göstermelisiniz.

 

Kategoriler