Her geçen sene moda saç renkleri daha doğal tonlarda değerlendiriliyor. 2019 saç renkleri modası natürel tonlarla ışıltı kazanıyor. Ombre saç modelleri ile değerlendirilen bu natürellik aslında yeni keşfedilen bir işlem değil.  Yurt dışında yıllardır yapılan ombre saç işlemi, iki sezondur ülkemiz içerisinde gündemde. İlk olarak bakıldığı zaman krepe balyajı andıran bir işlem ola ombre, özünde daha yoğun bir uygulama içeriyor.  Krepe balyaj ise saçların krepe yapıldıktan sonra kalan saç uçlarına, saçın taban renginden çok uzaklaşmadan uygulanan bir saç boyası işlemidir. 2015 yılının moda saç renkleri krepe balyaj, ombre saç, doğal kumrallar ve sarı tonlardan oluşuyor. Küllü sarı, küllü kumral, doğal kahve tonları da moda saç renkleri arasında yerini alıyor.

2018 saç modası içinde yer alan saç tebeşirleri 2019 yılına geçiş yaparken yine trendler arasında. Gündelik ve kullanılabilirliği rahat olan saç tebeşirleri ile renkli bir saç görünümü elde edilebilir.

Ombre saç kime yakışır?

Ombre saç hemen hemen her saç kesimine ve herkese yakışır. Renk geçişlerinin doğru bir şekilde yapıldığı zaman ciddi anlamda yakışık almayan bir sonuca işaret etmez. Ombre aslında bir tür renk geçişidir. Daha çok koyudan açığa doğru ilerleyen bir tonaj görünümünü akla getirse bile, açıkta koyuya doğru bir ahenkte uygulanabilir. Tabii istenilen 2015 saç modasına uygun bir sonuç ise, o zaman kesinlikle koyudan açığa doğru bir geçiş yaptırılmalıdır.

Ombre saç nasıl yapılır?

Ombre işlemi profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Tek renk tonundan oluşmaz. Taban saç renginizden açık ya da koyu tonlara doğru bir görünüm elde edilmesi gerekir. Bu yüzden de evde ombre saç yapımı pek fazla tavsiye edilecek konular arasında değildir.

Sitemiz üzerinden tüm Mayokini modelleri ve Pareo modellerine de göz atabilirsiniz!