Korse bedeni saran, vücuttaki kusurları düzelten, dikişli ya da dikişsiz olabilen iç giyim kıyafetlerinden birisidir. Bazı korseleri erkeklerde kullansa da genellikle bayanların tercihidir. Bunun sebebi ise görünüş ve beden bakımına bayanların daha çok önem vermesidir. Bayanlar doğumdan sonra sarkan göbek bölgesi için kullanırken kilosundan dolayı şikayet edenler de korseleri tercih ederler. Paçalı korse baldırları da şekillendirecek şekilde uzun olur ve şort kısalığında ya da diz kapaklarına yakın olabilirler.

Paçalı Korse Ne İşe Yarar? 

Korseler genellikle bedeni düz ve fit göstermek için kullanılır. Genellikle bayanların tercihi olan paçalı korseler bel hizasında olabileceği gibi uzun yani yüksek belli de olabilirler. Elastik özelliği ile kişiyi 1-3 bedene kadar inceltebilir. Bedeni toparlasa bile iz yapmaz, sıkıştırarak sizi rahatsız etmez. Bel kısmında bulunan silikon şeritleri sayesinde kaymazlar. Paçaları da giydiğiniz kıyafetlerde kendisini gösterip iz yapmayacak özelliğe sahiptir. Yanlarda ve bel kısmında bulunan basınç özelliğinden dolayı basenleri ve karın bölgesini düzenler. Dikişsiz örmelerden yapılan korseler daha rahat olabileceği gibi bazı yönlere yoğunlaşmış basınçlar sayesinde giydiğiniz kıyafetleri üzerinizde fit görünmesini sağlar.

Paçalı Korse Modelleri

Paçalı korseler genellikle baldırlara kadar uzanan korselerdir ve modellerine göre yüksel bel ve normal bel gibi uzunluk dereceleri vardır. Sadece basen ve göbek kısmını biçimlendirmek istiyorsanız normal bel paçalı Korseleri kullanabilirsiniz. Göğüs kısmı açık, göğse kadar uzanan, kollarda ince askısı bulunan, yüksek belli korseler de vardır.

Bunlar tüm gövdeyi ve baldırları tamamen düzgün göstermek isteyenlerin tercihidir. Siyah, beyaz ve ten rengi gibi renk çeşitleri vardır. Vücut tipinize göre seçebileceğiniz en küçük bedeni small ve en yüksek bedeni XXL gibi dereceli bedenleri bulunur. Bazı paçalı korselerde kalçaları dik göstermek için tasarlanmış basınçları bulunur. Göğüs kısmını da toparlayan boydan paçalı korse çeşitleri de vardır. Bazı modellerde ise kalça kısmı açıktadır ve kalçayı dik göstermek için tasarlanmıştır. Fiyatları ise özelliklerine göre oldukça makul olup markaya göre değişiklik gösterebilirler. Yani her bütçeden insanlar paçalı korselere ulaşabilirler.

En Çok Tercih Edilen Paçalı Korse Modelleri ve Fiyatları


En uygun paçalı korse fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En düşük fiyat 30 TL – En yüksek fiyat 367 TL
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Modinn 3 44 TL – 80 TL
Sistina 2 42 TL – 45 TL
Miss Fit 5 30 TL – 55 TL
Nbb 3 38 TL – 55 TL
Emay 5 60 TL – 367 TL
Form Aktive 1 81 TL
Kategoriler