Sarı saç renk tonlarını kadınlar hayatlarında bir kez bile olsa denemek istemiş ve nasıl duracağını merak etmişlerdir. Platin saç rengi de bu renk skalasının arasındadır. Özellikle tam bir fark yaratmak isteyen kadınlar için çok iyi bir seçenek olacaktır fakat bunun için acele etmeye gerek yoktur. Platin saç sarı saç renk tonları arasında bir tondur. Evde uygulanabileceği gibi güvenilir bir kuaför tarafından da uygulanabilir. Koyu saç rengine sahip olanlar platin saç rengi elde etmek için aşama aşama boyama işlemi yaptırmalı ve sabırlı olmalıdır. Koyu saç rengine sahip olanlar hemen platin saç rengi uygulamaktansa gözleri alışana kadar ton ton renkler açılmalı ve platin saç elde edilmelidir.

Platin Saç Rengi Evde Nasıl Yapılır?

Saç rengini değiştirme kararı ne kadar sancılı ise nasıl yapılacağı konusu da ayrı bir süreçtir. Bu yüzden saç renkleri konusunda iyi araştırma yapmalı ve kesin karar verilmelidir. Evde uygulanabilecek saç renkleri ten renginize uygun olan bir saç rengi seçilmişse kolaylıkla uygulanabilir fakat farklı ise ya da evde deneyip başarısız sonuçlar alındıysa kuaföre gidilmeli ve istenilen saç rengi tam olarak belirtilmelidir. Evde platin rengi elde edilebilir. Peki, evde platin saç rengi nasıl elde edilir?
1. Platin saç rengi genel olarak açık bir renk olduğu için saç açıcıya ihtiyaç duyulmaktadır.
2. En iyi açıcısı olan boya koleston saç boyalarıdır. 4-5 ton saç rengini açarak istenilen saç rengi elde edilebilir. Çünkü bu açıcıda oksidasyon ile pudra vardır ve saçların kolay açılmasına yardımcı olur.
3. Açıcıyı bekletme süresi 15 dakika ile 45 dakika arasında değişebilir.
4. Doğal saçlara platin saç rengi isteniyorsa bu açma işlemi yerinde bir karar olacaktır ve açma işlemi bittiğinde saç rengi sarı yani yumurta sarısına dönüşecektir.
5. Daha sonra saçlar şampuanlanmalıdır.
6. Farklı bir marka olan palette saç boyasının sarı renk olan 10- 1 olan boyayı uygulayıp evde platin saç rengi kolaylıkla elde edilebilir.
Dikkat edilecek nokta ise açıcıyı hızlı ve her yerde eşit şekilde uygulanmalıdır. Böylece istenilen sonuç başarılı olur.

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Saç renk tonları cilt rengine göre belirlenmelidir aksi halde boya ten ile uyum sağlamayıp yapay bir görüntü oluşturabilir. Platin saç rengi buğday tenliler ve esmerlere yakışmayabilir fakat beyaz tenlilere ve sarışınlara oldukça yakışacak ve doğal bir görüntü oluşturacaktır. Platin saç yaptırmadan önce tam istediğiniz tonu kullanan bir fotoğrafı kuaförünüze gösterin ve kuaförünüzden de yardım alın yakışıp yakışmayacağı konusunda farklı saç renk tonları önerirse o renkleri de düşünebilirsiniz. Platin saç renginin içerisinde fildişi, grimsi renk tonları bulunur ve oldukça açık bir renktir.

Platin Saç Rengi Bakımı

Açık saç rengine sahip olanlar bakıma mutlaka önem vermelidir. Açık renk saçlar neme daha çok ihtiyaç duyar ve daha çabuk yıpranır. Saç serumları, saç maskeleri kullanmak, duşta ılık su ile saçları yıkamak ve ısıyı mümkün olduğunca az kullanmak saçları daha sağlıklı gösterecektir.