Sütyen bayan iç çamaşırıdır ve göğüslere şekil veren önleyen önemli bir kıyafettir. Göğüslere dik görünüm verirken dolgun görünmesini de sağlarlar. Askılı, straplez, şeffaf, ortası kancalı gibi çeşitleri vardır. Özel günlerin ve yaz mevsiminin vazgeçilmesi ise şeffaf sütyenlerdir.

Şeffaf Sütyenlerin Özellikleri

Yaz aylarında sıcaklardan biraz olsun serinlemek için ince tiril tiril bluz, gömlek, tişört gibi kıyafetler tercih edilir. Fakat bunlar çok ince oldukları için içinize giydiğiniz sütyenin rengine kadar birebir gösterir. Gittiğiniz her yerde ince kıyafetlerin altından ben buradayım diyen sütyeninizi görünce ister istemez dikkatlerini çekerek bakacaklardır. Buda sizi oldukça rahatsız edecektir. Koyu renkli ince kıyafetler giyseniz de sütyenlerinin şekli kendini dışarı vuracağı için buda çözüm olmayacaktır. Hiç sütyen giymeseniz de göğüsleriniz şekilsiz ve sizi rahatsız edecek biçimde görünecektir. Böyle kıyafetler için giyebileceğiniz en güzel sütyenler ise şeffaf sütyenlerdir.

Şeffaf sütyenler beden renginiz ne olursa olsun rengini belli etmeyen sütyenlerdir. Bunları giyerek hem sütyenlerinizi saklamış olursunuz hem de göğüsleriniz diğer sütyenlerdeki gibi dik ve toplu gösterecektir. Bunun dışında düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü iş partisi, kutlama gibi özel yerlerde dekolte ve straplez kıyafet giyecekseniz şeffaf sütyenler sizin kurtarıcınız olacaktır. Böylece şeffaf sütyenler sayesinde askılı, önü ve arkası dekolte, straplez, tek omuzu açık gibi abiye ve bluz tarzı kıyafetlerinizi rahatça kullanabilirsiniz. Fiyatı ise normal sütyenler fiyatındadır. Plastik şeffaf malzemelerden imal edilmiştir ve ten rengi, renksiz gibi çeşitleri vardır.

Şeffaf Sütyen Modelleri

Şeffaf sütyenler askılı, askısız, silikonlu yapışkanlı gibi çeşitleri vardır. Askılı ve arkadan bağlamalı şeffaf sütyenleri bluzlar ve kalın askılı abiyelerde kullanabilirsiniz. Askısız ve arkadan bağlamalı olanları ise straplez, tek omuzu açık, düşük omuzlu elbiselerinizde kullanabilirsiniz. Derin sırt dekolteli bir abiyeniz var ise yapışkan destekli, düşmeyen, ortası geçirmeli olan şeffaf sütyenleri kullanabilirsiniz. Küçük göğüslere sahipseniz dolgun göstermek için de silikon şeffaf sütyenleri tercih edebilirsiniz. Arka bağlamalı sütyenlerde ayarlanabilen kancası varken askılı modellerde de askısı çıkarılabilen özelliktedir. Göğüs büyüklüğüne göre alabileceğiniz 75, 80, 85, 90, 95 gibi bedenleri bulunur.

En Çok Tercih Edilen Şeffaf Sütyen Modelleri ve Fiyatları


En uygun şeffaf sütyen fiyatları, modelleri ve markaları burada!

Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Anıl 3 68 TL – 73 TL
Nbb 4 49 TL – 57 TL
Yeni İnci 2 74 TL – 78 TL
Diamond 4  75 TL
Pierre Cardin 2  58 TL
Kategoriler