Yaz mevsiminin gelmesi ile kadınlar fazla kilolarını vermek ve daha sağlıklı bir fiziğe sahip olmak amacı ile spor yapmaktadır. Ancak spor yaparken uygun sütyen kullanılmaması hem sırt ağrılarına sebep olmakta hem de terleterek kendinizi rahatsız hissetmenize sebep olur. Kadınların sağlıklı bir vücuda sahip olması için spor yaparken kullanım amacı ile spor sütyenleri tasarlanmıştır. Spor sütyenleri diğerlerinin aksine çok fonksiyonlu bir yapıya sahiptirler. Göğüsleri sıkıca sararak daha iyi koruyan, sütyen dışına çıkarak kötü görüntü oluşmasına engel olan sporcu sütyenler destekleyici özellikleri ile de yüksek bir öz güvene sahip olunmasına yardımcı olmaktadır. Büyük göğüslü kadınların göğüslerini toplayarak daha küçük göğüslere sahipmiş izlenimi verir. Spor halinde göğüsler sürekli bir hareket halinde olduğu için desteklenmedikleri takdirde bağ dokuları gevşeyerek göğüslerde sarkma gibi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Sporcu sutyeni sıkıca göğüsleri sarar ve hareket yeteneklerini kısıtlar. Böylelikle sarkma gibi sorunlar yaşanmaz.

Sporcu Sütyeni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor sütyenleri egzersiz esnasında terlemeler yaşandığı için nefes alabilen elastik kumaştan üretilmiştir. Böylelikle terleme olarak istenmeyen cilt yanığı gibi sorunlar yaşanmaz. Sporcu sütyeni satın alırken bedeninize uygun olan ve göğüslerinizi sıkıca sararak hareket etmelerini engelleyen bir sütyen almalısınız. Alt şerit sıkıştırmayan, iz bırakmayan ve acıtmayan bir yapıda olup kişiye rahat olduğu hissini vermelidir. Göğüslerin yan ve üst kısmını saran bir sütyen alarak göğüs sağlığınızı korumalısınız. Göğüsün üst kısmında bulunan kumaş sıkı olmalı ve nefes alan kumaşta üretilmiş olmalıdır. Sporcu sütyeninizi kullandığınızda göğüsleriniz göbek deliğinizden uzak olmalı ve çeneye daha yakın olmalıdır. Sütyen askılarınız çok sıkı olmamalıdır. Bu özelliklere dikkat ederek satın aldığınız sporcu sütyeninizin rahat hareket etmenize imkân verirken sağlığınızı da korumaktadır. Sporcu sütyeninin fiyatını kumaşın kalitesi, işçiliğinin kusursuzluğu, dikişlerinin muntazamlığı belirler. Sağlığınızı korumak için fonksiyonlu sporcu sütyeni satın almaya özen göstermelisiniz.

Sporcu Sütyeni Kullanmanın Faydaları

Göğüslerin harekete yeteneğini kısıtlayarak boyun, göğüs ve sırt ağrısı oluşumunu önler. Terleme yapmayı önleyerek sporunuzu olumlu destekler. Büyük göğüslü kadınların daha küçük ve toplu göğüslere sahip olmasına yardımcı olur. Göğüsteki bağ dokuların gevşemesine engel olarak göğüs sarkması oluşumunu engeller. Farklı renk ve tasarımları ile dikkat çeken sporcu sütyenler farklı bedenlerde üretilerek kadınların kullanımına sunulur. Koyu tonlar daha çok rağbet görmektedir. Çizgi detaylı sütyenler ise aynı tonlarda bir tayt ile şık bir kombin oluşturduğu için iyi bir terci olabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Sporcu Sütyen Modelleri ve Fiyatları

En uygun sporcu sütyen fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En yüksek fiyat 80 TL –  En düşük fiyat 13 TL
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Le Jardin 1 80 TL
Doreanse 4 32 TL – 68 TL
Form Time 1 38 TL
Nbb 2 47 TL – 48 TL
X-Lady 1 26 TL
Kategoriler