Sütyen, bayanların kullanmış olduğu bir iç çamaşırı ürünüdür. Göğüs uçlarını kapatmak ve göğüsleri dolgun göstermek için kullanılır. Pek çok model sütyen modeli bulunmaktadır. Ayrıca sütyen takım halinde de satılmaktadır ve buna sütyen takımı denir. Pek çok bayan iç çamaşırı tercihinde sütyen takımlarından yana kullanır. Günlük kullanılabileceği gibi sütyen takımlarınızı özel gecelere saklamanızı öneririz.

Sütyen Takım Modelleri

Yukarıda belirttiğimiz gibi çok çeşit sütyen modeli olmakla beraber sütyen takımı modelleri de birbirinden güzeldir. Sütyen takım modellerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Dantelli destekli sütyen takımı
  • Düz model destekli sütyen takımı
  • Dantelli ince sütyen takımı
  • Tangalı sutyen takımı
  • Yarım cup sütyen takımı
  • Spor sütyen takımı
  • Fırfırlı tangalı sutyen takımı
  • Etekli sütyen takımı
  • Boyundan bağlamalı sütyen takımı

Bu modeller bayanlar tarafından çok sık kullanılır ve her biri oldukça rahattır. Ancak özel geceleriniz için sütyen takımı bakıyorsanız tangalı sütyen takımlarını ve dantelli sütyen takımlarını tercih etmenizi öneririz. Günlük hayatta kullanacaksanız eğer daha düz modelleri tercih edebilirsiniz.

Sütyen Takımı Renkleri

Her bayanın zevki farklıdır. Sütyen takımı renklerinde de bu kural özelliğini korur. Yine de çok sık tercih edilen sütyen modelleri vardır. Bu renkler; mor, kırmızı, siyah, bordo, pembe ve beyazdır. Özellikle dantelli sütyen takımlarında mor ve kırmızı renkler çok tercih edilir. Günlük sütyen takımlarında kıyafetin içi gözükmesin diye siyah ve beyaz renk tonları tercih edilir.

Sütyen Takımı Kalitesi 

Sütyen takımı kalitesini anlamak için biraz kumaşlardan anlamak gerekir. Bu konuda fikriniz yoksa bilindik markalardan sütyen takımı alışverişi yapmanızı tavsiye ederiz. Kaliteli sütyen yıkandığı zaman kırışmaz ve boyası akmaz. Dantelli ise dantelleri sökülme yapmaz. Bunu deneyerek kendinize bir marka belirleyebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sütyen Takımları Modelleri ve Fiyatları

En uygun sütyen takımları fiyatları, modelleri ve markaları burada!

Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Mite Love 56 54 TL – 120 TL
Nbb 33 55 TL – 114 TL
Diamond 24 205 TL – 126 TL
Anıl 46 75 TL – 204 TL
Cottonhill 30 49 TL – 78 TL
Pierre Cardin 18 86 TL – 117 TL

Sütyen takımı fiyatlarının etkileyen pek çok faktör vardır. Sütyenin kalitesi, rengi, modeli ve markası sütyen takımı fiyatlarını etkiler. Destekli sütyen takımları ve dantelli sütyen takımları daha pahalıdır ancak en çok bu modeller tercih edilir. Bilindik markaların sütyen takımları da küçük dükkanlara göre daha pahalıdır. Ortalama bir fiyat söylemek gerekirse sütyen takımı fiyatları 20-200 TL arasında farklılık gösterir.

Kategoriler