Sütyen, bayanların giydiği bir iç çamaşırı ürünüdür. Göğüs uçlarını belli etmemek için ve aksesuar amaçlı kullanılır. Pek çok model sutyen vardır. Herkesin zevki ve tarzı farklıdır. Önemli olan vücudunuzun duruşuna göre, cildinizin uyumuna göre sutyen modelini seçmenizdir. Doğru seçimi yapabilmek için sutyen modelleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Sütyen Modelleri

Destekli sutyen, desteksiz sutyen, yarım cup sutyen, yapışkanlı sutyen, bakonete sutyen, push-up sutyen, spor sutyen, straplez sutyen, tişört sutyen olmak üzere çok farklı sutyen modeli mevcuttur. Dolabınıza her çeşit   modelden birkaç adet ürün koyarak kıyafetlerinize uyumlu olarak giyebilirsiniz.

  • Yarım cup sütyen: Göğüsün yarısını kaplayan ve göğsü alttan destekleyen modeldir. Göğüsleri daha dik gösterir.
  • Yapışkanlı sütyen: Askıları ve sırt bağcığı bulunmadan göğüse yapışan ürünlerdir. Straplez badilerde ve abiye elbiselerde tercih edilir.
  • Push-up sutyen: Yarım cup modeline çok benzer. Tek farkı biraz daha dolguludur.
  • Balkonet sütyen: Yarım cup türüne andırır, tek farkı göğüsün üst kısmını ortaya çıkartır.
  • Destekli sütyen: İçten pamukludur göğüsleri destekleyerek daha dik gösterir. Küçük göğüslü bayanlar tarafından tercih edilir.

Sütyen Renkleri

Sutyenlerde daha çok siyah, beyaz, krem ve mor renk tonları çok sık tercih edilir. Kıyafetin içinde belli olmaması için ana renkler daha çok kullanılır. Mesela beyaz gömleğin altına beyaz sütyen, siyah tişörtün altına siyah sütyen giymek daha şık durur. Dantelli sütyen kullanırken çok ince üst giysi gitmemek gerekir.

En Çok Tercih Edilen Sütyen Modelleri ve Fiyatları

En uygun sütyen fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En düşük fiyat 5 TL  – En yüksek fiyat 176 TL
Popüler Markalar Ortalama Fiyat
NBB 21 TL – 91 TL
Kom 46 TL – 120  TL
Ten 88 TL – 152 TL
Diamond 75 TL – 168 TL
Pierre Cardin 55 TL – 58 TL
Mite Love 37 TL – 65 TL

Sütyen fiyatları modeline göre farklılık gösterir. Ancak fiyatlar ürün kalitesine göre farklılık gösterir. 10 TL’de ürün vardır, 100 TL’de ürünler vardır. Ancak 10 TL’ye aldığınızın kalitesi ile 100 TL’ye aldığınızın kalitesi bir değildir. Kalitesiz olanlar yıkanınca hemen bozulur, kaşıntı yapar ve dikiş izleri belli olur. Bu nedenle  satın almak istediğinizde cildinize zarar vermek istemiyorsanız ve aldığınız ürün ile ile şık görünmek istiyorsanız kaliteli  olanları tercih etmelisiniz.

Destekli sutyenler, desteksiz sutyenlere oranla daha pahalıdır. Ancak destekli olanlar daha şık bir görüntü sağlar bu nedenle daha çok tercih edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Palazzo Pantolon Kimlere Yakışır: Kimler Giymeli?
İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır: Kilolu mu Gösterir?
Bol Pantolon Kimler Giymeli, Kime-Kimlere Yakışır?
Trençkot Nedir: Trençkot Kimlere Yakışır?
Ombre Saç Kimlere Yakışır?
Kahkül Saç Kimlere Yakışır?