Maalesef adım adım Sonbahar geliyor. Saçlarımızdan güneşin sıcaklığı ve rengi yavaş yavaş kaybolacaktır. Sonbahara yaklaşırken, yeni bir renk denemeye ne dersiniz? Saçlarınızla birlikte yeni mevsimi farklı bir renkle karşılamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece sizin için de yeni bir başlangıç olacaktır. Sonbahara en yakışan renk de, ateş rengi değil midir? Kuruyan sonbahar yapraklarını andıran bu renk, Eylül ayı için ideal olacaktır.

ATEŞİN RENGİ: TARÇIN BAKIRI

Tarçın bakırı, sarı, kızıl ve turuncu renklerinin birleşimi ile ortaya çıkmıştır. Siz cilt renginize göre bu bakırın tonunu ayarlayabilirsiniz. Eğer beyaz tenliyseniz, bakırın içerisindeki turuncu miktarını daha baskın kullanmanızı öneririz, buğday tenliler, sarı ve kırmızı renklerinin daha baskın olduğu bakır renklerine yönelmelilerdir.

Saç boyunuz da bakır tonları için çok önemlidir. Eğer uçları kırık ve cansız saçlarınız varsa, bakır rengi sizde soluk durabilir. Bu yüzden saçlarınızı uçlarından kestirmeli, Sonbahara girmeden saçlarınıza yoğun bakım uygulamalısınız. Bakır rengi, parladıkça güzelleşecektir.

Eğer bakır tonlarına bir seferde geçecek kadar cesur değilseniz, saçlarınızın arasına bakır balyajlar da yaptırabilirsiniz. Böylece saçlarınızdaki ışıltılar, sizi bakır saçlara bir adım daha yaklaştıracaktır.

BAKIM

Kabul ediyoruz, kızıl tonlarındaki saçın bakımı zor olabilir ama emin olun buna değecektir. Bakır saçlarınızı ‘boyalı saçlar için’ olan şampuanla yıkamalı ve her seferinde kremlemelisiniz. Böylece daha parlak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Haftada bir saç maskesi uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın, neme doymuş saçlar, daha çok parlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Palazzo Pantolon Kimlere Yakışır: Kimler Giymeli?
İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır: Kilolu mu Gösterir?
Bol Pantolon Kimler Giymeli, Kime-Kimlere Yakışır?
Trençkot Nedir: Trençkot Kimlere Yakışır?
Ombre Saç Kimlere Yakışır?
Kahkül Saç Kimlere Yakışır?