Makyaj trendleri her sene yenileniyor. 2019 makyaj modasında bordo ruj modelleri direk dikkat çeken ayrıntılar arasında. Sonbahar makyajına renk katan bordo ayrıntısı göz makyajını da geri plana atıyor. Günlük makyaj uygulamasında eğer seçiminiz bordonun o eşsiz iddiasından yana kullanmak isteyenlerdenseniz, göz makyajınızı hafif dokunuşlarla geçirmeniz gerekecektir. Bordo ruju sadece bir rimel ile bile kullanmanız mümkün. Bu da rujun aslında gündüz makyajında pratik bir uygulama sağladığını da apaçık ortaya seriyor. Makyaj trendlerinde bilindiği gibi iki sezondur doğallık revaçta. Yaz, kış ve hatta dört mevsim natürel makyaj zirvedeki yerini koruyor. Bunu düzenlenen defilelerden, ünlülerin seçimlerinden rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Doğal güzellikle bordo rujun ne alakası var peki? Hiçbir alakası yok! Bordo ruj trend olmasına karşın aslında natürel makyaja da meydan okuyor. Koyu tonlardaki dudaklar vamp bir görünümün açığa çıkmasına yardım ederken, iddialı bir makyajda sizi bekliyor. Seksi bir görünüm için fantazi giyim elbisenizi giydiyseniz bordo ruju sürmeyi unutmayın!

Bordo Ruj Nasıl Kullanılır?

İşte en can alıcı noktada bu soru ile başlıyor. Ten renginize göre uyumsuz bir renk seçtiğiniz zaman ciddi anlamda uyumsuz ve eğreti bir durumu yansıtacaksınız. Doğru bir tercihle de bu durumu rahatlıkla tersine çevirebilirsiniz. Eğer ten renginiz açık ise sizin için en ideal bordo ruj renkleri kırmızı ve bordo karşımı, mat rujları tercih etmelisiniz. Esmer tenliler için en çok yakışan bordo ruj tonları da vişne çürükleri oluyor.

Bordo ruj iddialı bir görünüme sahip olmanızın yanında makyajınızda odak noktası olacaktır. Bu yüzden bordo rujun sürülme aşamasında muhakkak uyumlu dudak kalemleri kullanılmalıdır. Sürmek istediğiniz rujun en yakın tonuna sahip dudak kaleminizle çerçeve yapın. Rujun kalıcılığının arttırılması içinde dudak içlerinize de çerçeve yaptığınız kalemle doldurmayı unutmayın. Rujunuzu sürme aşamanız makyajın son aşamasıdır. Rujdan önce bordo ruj makyajı yaparken teninizi kapatıcı ve fondötenle boğmamalısınız. Muhakkak makyajın zeminini ince yapıya sahip ürünler tercih edilmelidir. Göz makyajında da daha önce bahsedildiği gibi abartıdan uzaklaşmak gerekir.