Havaların soğuması ile giyim tercihleri de bir anda değişmektedir. Vücut ısısını korumak amaçlı tercih edilen kalın giysiler ile vücut ısısı korunmakta ve soğuğa karşı vücut direnci artırılmaktadır. Soğuk kış günlerinde tercih edilen termal kıyafetler soğuğa karşı koruyucu amaç ile giysilerin altından giyilmektedir. Sahip olduğu özel kumaş yapısı sayesinde sıcağı vücuda hapseden termal içlikler vücudu sıcak tutmaktadır.

Kadın Termal İçlik Tercihleri

Termal taytlar sadece içlik olarak tercih edilmemektedir. Günlük yaşamda spor salonu aktivitelerinde, dağcılık, kayak, kürek gibi spor dallarında da sporcular tarafından tercih edilmektedir. Pamuklu yapıya sahip kıyafetler derinin hava almasını sağladığı için sağlıklı olarak görülmektedir. Ancak spor gibi aktivitelerde bu geçirgenlik dezavantaj oluşturmaktadır. Çünkü terleme durumunda mevcut teri emerek dışa verir ve vücuda soğuk geçmesine neden olur. Termal tayt ve kıyafetler teri emerek içine hapsederken vücudun dışarı ile bağını keser ve ısıyı vücutta sabit tutar.

Termal İçlik Takımları

Giyimde sağladığı rahatlık ile sıkça tercih edilen termal içlikler her yaşa ve her bedene uygun şekilde üretilmektedir. Birbirinden farklı ölçülerde üretimi yapılan termal içliklerin her bedene uygun ölçüleri bulunmaktadır. İçlik olarak giyilen termal kıyafetlerin yanı sıra özellikle sporculuk faaliyetleri için üretilen rengarenk ve birbirinden farklı tasarımlara sahip termal kıyafetler bulunmaktadır. Alt üst takım halinde de satışı bulunan termal ürünler birçok kişi tarafından memnuniyet garantili olarak tavsiye edilmektedir. Termal özellikli kumaşlardan üretimi yapılan termal kıyafetler vücudu sarmakta ve vücudun sıcak soğuk dengesini korumaktadır.

Sağlık açısından iç giyim ürünleri termal kıyafetlerden tercih edilmelidir. Olası bir ter durumunda termal iç kıyafetler teri emmekte ve vücutta kalmasını engellemektedir. Kısa sürede kuruma özelliğine sahip termal iç kıyafetler vücudu hasta etmeden teri kurutarak sağlığa fayda sağlamaktadır. Bu nedenlerden ötürü örnek olarak bayanların sporda kullandıkları sutyenler, termal bir özelliğe sahiptir. Termal özellikli kıyafetler kumaşı ile rahatlık sağlayarak her durumda vücuda rahat hareket edebilme özelliğini verir. Termal taytlar ter tutmadığı için vücutta kötü koku oluşumuna engel olur.

En Çok Tercih Edilen Termal İçlik Modelleri ve Fiyatları


En uygun termal içlik fiyatları, modelleri ve markaları burada!
En düşük fiyat TL 22 – En yüksek fiyat 93 TL
Popüler Markalar Ürün Sayısı Ortalama Fiyat
Doreanse 23 92 TL – 22 TL
Blackspade 26 42 TL – 93 TL
Eros 3 52 TL – 71 TL
Mite Love 8 35 TL – 42 TL
Anıt 7 39 TL – 60 TL
Anıl 4 42 TL – 58 TL
Kategoriler