Kıyafetlerin içinde vücudunun tam anlamı ile kusursuz görünmesini isteyen kadınlar toparlayıcı külot modellerinden birini tercih ediyorlar. Toparlayıcı külot, kadınların fazlalıklarını kapatabilmesinin yanı sıra giydikleri elbisenin vücutlarında kusursuz bir görünüm sergilemesi için kullanılıyor. Genellikle dar elbiselerde yaşanan kalça kısmının giyilen elbisede fazla belirgin olması durumu toparlayıcı külot sayesinde daha şekilli gösterilebiliyor. Külot şeklinde bir korse olan toparlayıcı külot, oldukça sert ve sıkı bir kumaşa sahip olduğundan dolayı kişilerin oturduğunda esneyebilen ve ayakta durduğunda ise kişiye nefes alamıyormuş hissi yaşatmayan özelliklere sahip olmalıdır.

Toparlayıcı Külot Modelleri

Bir korse görevi gören toparlayıcı külotlar, kadınların kalça kısmındaki fazlalıklarını gizlemek ya da kalçalarının daha şekilli görünmesini istediklerinde giydikleri bir parçadır. Geniş yelpazede kadınların seçimine sunulan toparlayıcı külot modellerinde kalçadan bacağa doğru inen modeller çoğunlukta olsa da daha yüksek bel olan toparlayıcı külot modelleri sayesinde aynı zamanda karın kısmında bulunan fazlalıkları kapatmak da mümkün. Toparlayıcı külot, giyildiğinde kalçayı olduğundan daha şekilli ve sıkı bir görünüme kavuşturuyor. Ayrıca doğum sonrası karın ya da kalça bölgesinde kalan fazla kilo ya da sarkma gibi problemlerinde gizlenebilmesine olanak tanır. Bu sayede kadınlar giydikleri elbiselerde vücutlarını kusursuz bir biçimde sergileyebiliyorlar. Böylece kadınlar giydikleri elbisede kendinden emin adımlar atabiliyorlar.

Toparlayıcı Külot Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toparlayıcı külotlar, kadınların günlük yaşamda giydikleri beden ile uyumlu olarak üretilirler. Ancak kadınlar daha sıkı ve şekilli bir kalça görünümüne kavuşmak için daha küçük bedendeki toparlayıcı külot modellerinden birini satın alıyorlar. Bu oldukça yanlış bir adımdır. Kendi bedeninden daha küçük bir bedendeki toparlayıcı külot, beklendiği gibi kişiyi olduğundan daha sıkı ve şekilli bir görünüme kavuştursa da zaman zaman oldukça fazla daralmasına ve nefes alamıyormuş gibi hissetmesine neden olabiliyor. Bu nedenle toparlayıcı külot seçiminde beden konusuna dikkat edilmelidir. Sonrasında ise dikkat edilmesi gereken nokta, sıkı görünmesi istenen asıl bölgenin neresi olduğudur. Kalça ile beraber karındaki fazlalıklar da kapatılmak isteniyorsa daha yüksek bele sahip olan bir toparlayıcı külot seçilmelidir.

Kategoriler