İnsanların yaşayabileceği sağlık problemlerinden belki de en büyüğü fakat çözümü en kolay rahatsızlıklardan biri göz sorunlarıdır. Uzağı görememe durumu miyop, yakını görememe durumu hipermetrop ve cisimleri eğri büğrü görme anlamına gelen astigmat en sık görülen göz rahatsızları kabul ediliyor. Tüm bu göz rahatsızlıkları için doktor kontrolünde göz muayenesinden geçip gözlerin derecesine uygun numaralık gözlük çerçeveleri ile tanışmak gerekiyor. Numaralı gözlük kullanımı kişinin görüş kalitesini anında üst seviyeye çıkartabiliyor. Göz derecesi belirlendikten sonra en zor aşama gelir: Gözlük çerçevesi seçimi! Bu noktada size yuvarlak optik gözlük modelleri hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

İşte, birbirinden değişik tasarımlar arasından seçtiğimiz yuvarlak optik gözlük modelleri…

Gözlük çerçeveleri birçok çeşide sahip olduğu için kişiler hangisini alması gerektiğine karar veremez. Gözlük seçerken her kişi kendi yüz tipine göre gözlük seçimi tercih etmeli. Eskiden belli başlı tiplerde gözlük bulunuyorken şimdilerde her yüz şekline uygun gözlük çerçevesinin bulunması, renklerle ve çeşitli aksesuarlarla desteklenmiş olması kararsızlığı daha da perçinleştiriyor. Son yıllarda gözlük seçmek daha kolay hale geldi diyebiliriz. Bunun sebebi ise optik modasının gelişmesi, yaygın göstermesi şüphesiz. Birkaç yıldır moda kabul edilen adeta trend haline gelen yuvarlak optik gözlük modelleri sadece dereceli gözlükler için değil güneş gözlükleri için de geçerlilik gösteriyor. Yuvarlak optik gözlük modelleri, her yüze uygun olması nedeniyle en çok tercih edilen ideal modeller arasında yer alıyor. Kadın – erkek, küçük – büyük demeden her yüze mükemmel bir uyum sağlayan yuvarlak optik gözlük modelleri bu yönüyle tüm jenerasyonlar hitap edebilen tek gözlük modeli sayılıyor.

Yuvarlak çerçeveli optik gözlük

Yuvarlak çerçeveli optik gözlük seçerken tek düşünülmesi gereken detay renk oluyor. Yuvarlak çerçeveli optik gözlük, minimal bir tasarıma sahip olduğundan çocuklarda sevimli, gençlerde cool yaşlılarda ise bilgelik dolu bir görüntü sağlıyor. Gözlük çerçevesini oluşturan materyaller yaşa ve cinsiyete göre farklılıklar gösterebiliyor. Gözlük çerçeveleri arasında en çok duyulan malzeme kemik çerçevelerdir. Özellikle yuvarlak kemik gözlük çerçevesi klasikleşmiş modellerden biri halinde. Kadın – erkek ayrımı yapmayıp unisex bir özellik sunan yuvarlak kemik gözlük modelleri; siyah ve krem başta olmak üzere farklı renklerle donatılıyor.

Yuvarlak kemik gözlük

Gözlerinde derece sıkıntısı olmayan fakat bir şey okurken rahatsızlık duyup göz ağrısı çeken çok sayıda kişi var. Bu tip durumlar için dinlendirici gözlük modelleri bulunuyor. Bu gözlükler derecesiz veya minimum seviyede dereceli olduğu için sadece bir şey okunurken veya bilgisayar karşısında çalışılırken takılıyor.

Sağlıksız, ağrılı bir görüş kaybı olduğu takdirde göz muayenesine gidilerek gerekiyorsa gözlük takılmalıdır. Gözlük seçerken ise yüz şekline ve büyüklüğüne özen gösterilmeli zira kötü bir gözlük seçimi sosyal yaşantıyı etkileyebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Palazzo Pantolon Kimlere Yakışır: Kimler Giymeli?
İspanyol Paça Pantolon Kimlere Yakışır: Kilolu mu Gösterir?
Bol Pantolon Kimler Giymeli, Kime-Kimlere Yakışır?
Trençkot Nedir: Trençkot Kimlere Yakışır?
Ombre Saç Kimlere Yakışır?
Kahkül Saç Kimlere Yakışır?